Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost darovani zarodki ali darovano jajčece

darovani zarodki ali darovano jajčece

Pozdravljene,

za mano je 5 neuspešnih postopkov. Imam nizek AMH, stara sem 40 in nikoli nisem imela ne glede
na terapijo več kot 3 jajčeca (in samo dvakrat je prišlo do transferja).
Z možem sva se odločila ali odneha ali pa poskusiva še na Češkem z darovano jajčno celico.
Kar me pa muči je ali naj se odločiva za darovano jajčno celico ali za zarodek.
Mož ima spermiogram načeloma ok, sicer manjše število semenčic, ampak še vedno v mejah normale.
Kako ste se tiste, ki ste odšle na Češko odločile? Če prav razumem je postopek z darovano jajčno celico
dražji in tudi bolj kompliciran. Ali je res, da lahko darovalce tudi spoznaš?

Midva sva imela za sabo 3 neuspele IVF+ICSI postopke pri nas, vedno smo imeli od 3 do 4 celice, vse so se oplodile, transfer vedno, nikoli zanosila. Po tehtanju in preigravanju različnih možnosti, sva se odločila za kliniko Reprofit v Brnu in za darovani zarodek. Razlog, da sva vzela darovani zarodek in ne darovano žensko celico je bil predvsem ta, ker imava omejena sredstva, ki si jih lahko privoščiva, en doniran zarodek je 1140 eur, postopek z darovano žensko celico pa 4500 eur, tako da z izbrano opcijo lahko večkrat poskušava, poleg tega sva oba med starejšimi. Pa tudi spermiogram od mojega ni ravno odličen. Poleg tega nimava problema s tem, da otrok ne bo genetsko najin,, bova pa vključena v njegov razvoj in rojstvo, predvsem pa v življenje. Midva gledava na to kot na posvojitev.
Postopek z darovano žensko celico ni nič bolj kompliciran kot ivf z lastnimi celicami po mojem. Bistvo je v tem, da morajo ciklusa obeh ženska uskladiti, torej tvojega kot sprejemnice in njenega kot darovalke. Darovalka gre skozi stimuliran postopek, kot če bi šla ti, da dobijo več celic.
Odločitev, je izključno na vama, za katero opcijo se bosta odločila. Predlagam, da se povežeš z več klinikami in jih povprašaš za eno in drugo opcijo, pluse in minuse obeh….
Je pa nama uspelo, tako da sedaj že dobrih 10 tednov grejem eno pikico.
Veliko sreče vama želim!

Pa še to: na Češkem je darovanje anonimno, ne moreš spoznati darovalcev, niti videti njihovih slik. Poveš svoje želje glede darovalcev, kot so starost, barva las, barva oči, izobrazba ter kaksne druge zate pomemne zadeve, potem pa na podlagi tega poiščejo najprimernejše ter ti jih ponudijo, ti pa se odločiš zanje ali ne.

Ker nobeden od treh postopkov z darovano žensko celico ni bil uspešen (enkrat splav, zamrzenjček nič, nov postopek pa tudi zarodkov nismo dobili) so nam ponudili darovani zarodek. Uspelo je v prvo, na kvadrat. Še leo pa bosta v šoli.

New Report

Close