Najdi forum

Živjo!

Jaz sem živi zaljubljenec v uhane in naši mali princeski bi takoj dala naredit luknjice. Pa mislim, da je še zeloooo premala-10 m in tudi zdi se mi, da za vrtec to ni ravno varno.

Kdaj ste dale svojim princeskam naredit luknjice v ušeska?

LP Ajda

Sama sem bila v 3. razredu OŠ, ko so mi naredili luknjice in naši verjetno kaj dosti prej ne bomo delali tega (sploh če ne bo izrazila želje). Moram pa reči, da meni dojenčki in malčki z uhančki in verižicami sploh niso všeč.

Ajda – pri nas v vrtcu je nakit prepovedan – oziroma, ker tega ravno ne smejo, dajo staršem, katerih otroci ga imajo, za podpisat dovoljenje. Mislim, da je za otroke neprimeren in nevaren. Pri tako majhnih pa se mi zdi še kičast. In da bi otroka še matrala…. To je sicer stvar tvoje odločitve a zdi se mi, da pred vtopom v šolo, če si otrok to želi, čas ni primeren.

Naša je uhančke dobila za sedmi roj. dan in se mi zdi čisto dovolj kmalu.

Moja hčerka je stara 3,5 let in sem ji ravno ta teden natančno v torek dala narediti luknjice.Zdaj pa je tako srečna,da ima uhančke kot mamica.Jaz menim čimprej tem bolje.Meni je žal,da že prej nismo to naredili.Potreben je samo pogum, ker gre vseskupaj zelo hitro.
L.p. in oglasi se ko se boš odločila in povej izkušnjo.

Jaz sem ena od tistih, ki ne nosi uhan in jih hčeri ne bom dala, dokler ne bo sama izrazila želje po njih. Pravzaprav upam, da jih ne bo nosila, ker se mi zdi prav grozno luknjati ušesa. Vsekakor pa tega ne bom storila pred 6-7 letom starosti.

Luknjanje ušes pri otrocih se me zdi povsem neprimerno, še zlasti, dokler otrok raste. Še tako sterilno opravljen poseg lahko privede do okužbe. Nekateri otroci so tudi alergični na sestavine, ki so dodane zlatu. Poleg tega menim, da je luknjanje ušes poseg v otrokovovo integriteto telesa, za katero bi se pravzaprav moral odločiti človek sam. Nošenje nakita v vrtcu je lahko nevarno: uhljanje, odtrganje, poškodba, majhni delci…
Pozdrav!
Nina

Moja hči si je zelo, zelo želela uhane in me prepričala pri 5 letu.Oba sina hočeta tudi uhan v uho, vendar zaenkrat to še rešujemo z magnetnimi uhani.

Prosim,da se ne bomo spet kregale.Vprašanje je zakaj meni odgovarjaš vzvezi uhančki,jaz sem dala samo svoje mnenje in kaj sem storila in me ne zanima kakšno je tvoje mnenje s tem.Brez zamere ampak drži se osnovne teme.Lp.

Tudi moje mnenje je, da se naj deklica odloči sama. Pa še takrat bi malo počakala, če se slučajno premisliali pozabi.Menim tudi, da predšolski otrok težko razumsko sodi, kaj je dobro za njegovo telo in tudi ne razume, da je nekaj za celo življenje. Vsekakor naj ne bo želja muha enodnevnica.
Meni so željo izpolnili, ko sem imela 13 let in sem kar dolgo prosila zanje.

Irena g., koliko pa sta tvoja fanta stara? Sem mislila, da jaz ne bom imela problemov s tem, ker imam dva sinova pa vidim, da sem se motila.Kaj češ, staršvstvo je polno presenečenj.

LP
Eva

Jaz sem dobila uhančke, ko sem kar nekaj časa sitnarila – to je bilo v 3 razredu OŠ. Kupili so mi take, da bi bila možnost poškodb čimmanjša (majhna pikica v ušesu), pa sem mi kako let zatem skoraj pretrgala uhelj ko sem si slačila majico (neprevidnost). Jaz ne bi niti najmanj hitela s temi stvarmi.
Moje osebno mnenje pa je, kot so ugotovili tudi drugi, da majhnim otročkom nakit prav nič ne paše.

Tudi moje mnenje je, da so uhani za otroke kar nevarni. Jaz bi počakala vsaj toliko časa, da bo punčka sama izrazila željo.

če leti to name, se opravičujem – nisem se prilepila na pravo temo. Sorry!!!

Sama sem uhane prvič dobila za 10. rojstni dan in jih kmalu zatem snela, ker so me (majhne pikice) motile pri treningih (oblačenje, slačenje). Potem sem si jih dala delat sama na moj 18. rojstni dan, kot darilo sami sebi za polnoletnost… včasih vem, da so otrokom dajali uhane že zelo zgodaj, a če dobro pomislim, da je mene (odraslo osebo) zadeva kar precej skelela, da sem imela kak teden kar občutljiva ušesa, se mi zdi to kar malo matranje otročka. O estetiki se ne bom prepirala, vsake oči imajo svojega malarja. Ljubke so punčke tudi v klobučkih in oblekicah (a le do prvega peskovnika, hi, hi)…Odločitev je seveda tvoja…

Da pa navežem na finto z Ireno in njenima fantoma – mi bomo po moje zelo hitro kar kmalu imeli podobne težave – oba z možem imama uhane (on celo dva v enem uhlju, ki si ju je dal delat, ko se je sine rodil), in oba imava tatooje (mož dva)… to bo še veselo…
T.

Okej, razumem. Vendar sem bila že prej mnenja da je nevarno za vrtec. Saj ste prebrale ne?

No, vsekakor bomo počakali. Ampak meni so pa male punčke z uhančki tko luštkane….meni ni pa nič grdo.

Sto ljudi, sto čudi, a ne!

Ajda

Starejši ima dvanajst let, mlajši pa bo kmalu dopolnil devet let. No, ravno mlajši sin bolj teži, da bi imel uhan- pa blond lase.

Ja tudi moja dva imata zgled pri tatiju. Jaz ne maram, da bi si luknjala ušesa vsaj še nekaj let, ker je to za vedno. Tudi pri Andreji sem oklevala, a je bila njena želja zelo močna.

Kar strese me, če pomislim, da bi dala svojemu otroku (ki o tem sploh ne more odločati) izvrtati luknjo v del njegovega telesa. O tem, da je nošenje nakita /dokazano/ nevarno in v večini vrtcev iz upravičenih razlogov prepovedano oz. dovoljeno s podpisom staršev, pa je že bilo govora.

Pred kratkim sem gledala na TV oddajo o porodih v raznih delih sveta in v Indiji so nekaj ur (!!) stari novorojenki potisnili v ušeska uhane, kar tako, na silo. Mi je bilo kar slabo. Seveda tam vladajo drugačne kulturne vrednote, tam je to normalno.
Predlagam ti, da z uhani še počakaš, vsaj na njeno željo ( ki je pa morda niti ne bo, si pomislila na to?).
Majhne punčke so vendar ljubke same po sebi, uhanov in nakita sploh ne rabijo.

Lenja

Ali ni grozno če mora otrok na kakšno operacijo in ne more sam odločati o njej in mora operacijo podpisat zakoniti zastopnik.Luknje v ušesa niso nikakršno vrtanje ampak čisto majhen pikec kot injekcija.Brez zamere prosim.To je moje mnenje in ker nisem več tako mlada imam tudi v mnogo čem drugačna razmišljanja kot ve.
l.p.

New Report

Close