Najdi forum

Pišem vam, ker potrebujem nasvet in kot sem že prebral na forumu ste jih že veliko dali.

Danes mi je po domače povedano ”dopizdilo”. Resno sem se odločil, da začnem delati na sebi, ker vem da imam zelo velik problem. No pa naj vam kar opišem kako so se dogodki razvijali.

Cca. mesec nazaj sem v toplicah spoznal sestro od sošolke od moje sestre kjer smo bili skupaj.
Veliko sva se družila, ves čas skupaj hodila na tobogane, v bazen itn……ko sva bila skupaj sama sva se res dobro ujela in zafrkavala, vendar pa ko smo bili potem v družbi sva se nekako izgubila. Po tem dnevu, smo se zopet videli čez en teden ko smo skupaj odšli na morje za 2 dni. In spet ista zgodba……ko sva bila sama je bilo res OK, vendar smo bili večino časa vsi 4 skupaj tako da pač se med nama ni moglo nič razvijati. Meni je punca res všeč, z njene strani pa tudi mislim da se je z mano dobro imela glede na to da sva se res lahko pogovarjala in se ves čas zafrkavala. Sedaj se od takrat nismo nič videli, danes pa smo se na eni prireditvi zopet videli in spet nas je bilo na kupu enih 6 tako da spet nisem mogel biti sam z njo. Moj problem je, da ko sem z neko osebo sam, sem povsem sproščen in se komot pogovarjam, ko pa je skupina ljudi malo večja pa sem večino časa poslušalec. Enostavno nimam dara govora oz. ne vem česa, ker vidim nekatere, ko takoj ko pridejo zravn že začnejo na veliko govorit da jih sploh ne morš ustavt. Sedaj smo se dogovoril da gremo v fitnes skupaj in upam da bom lahko nekaj časa sam z njo.

Imam pa še problem da sem zelo nesamozavesten, od katerega je tudi prišlo to da sem zelo nezgovoren v družbi. Zanima me kako naj pristopim do nje, da bi se lahko med nama začelo razvijati še kaj več. Problem je tudi da živiva v cca. 40km oddaljenih krajih in se ne moreva kar tako srečati in še ona je stara 17 tako da še nima izpita za avto, jaz pa sem star 21 in še sploh nikoli nisem imel punce in mi osvajanje res ne gre. Enostavno sploh ne vem kako bi to osvajanje pri punci izvedel.

Upam da dobim kakšen dober nasvet oz. da kdo ki je imel podobne probleme pove kako se je tega rešil, ker mi gre res na živce da vedno ko mi je katera všeč, se iz tega ne zgodi nič, ravno zaradi mene ker sem premalo samozavesten in ničesar ne ukrepam.

lp

Hm.
Podobno je bilo pri meni, da ti povem. Sicer, sva se spoznala na neki zabavi in potem nadaljevala pogovor po skypu, oziroma po internetu. Ker sem vedel da se tam nič ne more zgoditi oz. razviti in ker mi je na nek način kazala da sem ji všeč (čeprav so ji bili drugi tipi tudi, pa sam nisem nek lepotec z sixpacki itd. Pač nisem zavaljen, sem povprečen fant z neko neizklesano postavo a vseeno uredu)in je ona tudi bila meni. No, pokazala mi je na več načinov, naprimer včasih tudi s kako tako objavo na facebooku, ki se je navezovala name.

Sva se dobila v živo in prvo je sledil objem. Potem sva šla na pijačo (da vidiš kako se stvari razvijejo na pijači), sva se pogovarjala o vsem živem, o njej, o meni (ne pustit da samo ona govori. Ker to puncam ni prijetno). No, potem sva šla malo biljard igrat, isto s pogovorom med igro.

No, potem sva šla pa na sprehod okoli nekega jezera, in se tudi pogovarjala non-stop. Sva nardila en krog in se odločila da narediva še enega. Pa še enega. In ko sva šla potem zadnji, 4. krog okoli jezera sva se ustavila na nekem mostu. In takrat sem se odločil da naredim ta korak – šel sem k njej, jo objel okoli pasu in rekel da ji moram nekaj povedat. Pa me je pogledala in rekla “Kaj?” in sem jo preprosto poljubil. Nevem zakaj, samozavest, jz sem imel takrat utripa ene 250 na sekundo, ampak se ni uprla. Še bolj se je stisnila k meni in sva se poljubljala ene 2 minuti tam. Čeprav je pomoje trajalo celo večnost. Sva bila skupaj 3 leta, zdaj sva šla pa narazen in še vedno imava neke filinge do drug drugega in še vedno (jaz) verjamem da sva lahko skupaj, če se potrudiva. Ker se nisva dovolj, sva šla tudi narazen.

Drugače pa ne rabiš biti zgovoren v družbi da osvojiš punco, če mene vprašaš. 🙂

nesamozavesten, lahko mi pišeš na mail: [email protected] ali pa če se registriraš, pa te kontaktiram preko zs in tam kakšno rečeva.

tole pa tut jst poznam, že ko sm samo zravn nje, kaj šele če bi pršlo do poljuba, pol bi pomoje tko hitr tiktakov da bi se že kr ustavu 😀
drugač pa lepo si ti to izpelal, upam da bom v ključnem trenutku tut sam imel toliko samozavseti

Tako da se ne obremenjuješ z vprašanji, kot je tole, da iščeš vzroke v nekih tvojih navideznih omejitvah, ko se preprečuješ ,da si nesamozavesten in podobno, ker ne rabiš biti nekdo drug – potem boš prodajal samo neko napravljeno sliko o sebi, ki ne bo ti, ampak to, kar ti misliš, da bi moral biti, nisi pa to ti.

Torej ne kupuj teh cenenih potrošniških tabloidnih cvetk, da moraš vedno delovati samozavestno, da moraš biti izključno družaben in v centru dogajanja, imeti 100 “prijateljev”, biti “pravi mačo”, ne pokazati šibkosti, vedno v vsem špica. Ne daj se slepiti, ker takšni, ki delujejo tako “hladno-samozavestni” nazven, so pogosto omejeni z neko “trdoto” ali z manjkom na čustveni ravni, kar je zelo velik minus…

Takšen, kot si, si čisto v redu. Če si punci všeč, je to niti najmanj ne bo motilo, če si malce bolj neroden v začetnih korakih in kažeš neodločnost in tremo, sploh pa ne, da si neizkušen – mogoče se ji bo to zdelo celo ljubko, ko vidi, da je ona tisti vzrok, da si malce “štorast” in sramežljiv. Potem pa ko ta začetni korak “prebijanja ledu” in strah premagaš, bo pa vse najprej steklo, ker se lahko odpreš človeku, ali pa tudi ne, odvisno, če si ji všeč (zelo verjetno ji si, sicer ne bi bila ves čas s tabo).

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ampak vedi, da se moreš počutit sproščeno, skoraj posebno zraven nje, bilokje sta.
Res, morš čutit neki posebnega ko si ob njej. Samozavest naj ti ona vlije za ta korak.

Pa pokazat ji moraš na nek način da ti je všeč, a pazi tudi to, da boš ti njej vsaj malo všeč. Sicer pa, s poljubom boš pomoje največ izvedel od nje. Če se bo uprla, potem noče bit s tabo, ali pa še ni prpraulena it tako daleč. Če se pa ne bo uprla, si jo pa vzami tam, kjer sta. Ampak ne seksualno, bognedaj, vzami si jo v poljubih, crklaj jo s poljubi al kako ti naj rečem. 😀

Pol pa samo gradi na tem da bosta srečna skupaj in jo CENI! Ker če je ne boš cenil, jo boš slej ko prej izgubil in ti bo žal. Če pa ona ne bo cenila tebe, te pa itak ni vredna.

Če imaš še kaj za vprašat, vprašaj! Z veseljem pomagam. 🙂


@matjazko
, to si dobro napisal in res se bom probal spremeniti v svojih mislih, da ne bom razmišljal da sem nesamozavesten, ker če bom tako razmišljal potem se res nikoli ne bo obrnilo na bolje.


@ryxo
, kako pa bi ji mogoče še drugače pokazal da mi je všeč, ker da jo kar poljubim mi je malo čudno :))

Zakaj bi se morali počutiti sproščeno? Vsako počutje je “legitimno”, vsako obnašanje in reakcije so čisto na mestu, če so pristne, ni manjvredno ali slabše, kot pa da se nekaj pretvarjamo in “špilamo sebe”, zgledujoč se po trapastem Cosmopolitanu, kjer piše, kako bi naj “osvojil” punco ali fanta v petih korakih – seveda, da smo kvazi samozavestni, da blestimo, da smo v centru dogajanja, da imamo nalakirane nohte in krilo ali hlače točno določene znamke – da se torej PRETVARJAMO, da smo “fake”! In to je ravno dejanska nesamozavest, da ti nekdo določa nekaj in te vodi, kakšen in kdo naj bi bil.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

V tem je ravno nesamozavest, da te nekdo vodi in ti določa, kakšen, kaj in kdo naj bi bil.
Tudi če ti reče, da si nesamozavesten, in se podrediš tej miselni ideji, ravno takrat izkažeš oz. postaneš nesamozavesten, ker verjameš, da je nekaj narobe s tabo, če nisi točno takšen kot “drugi”, da moraš pasti v neko točno določeno povprečje pričakovanega vedenja, merila, ki jih zdajšnji (potrošniški) družbeni trendi določajo kot pozitivnega – vedno srečen, pozitiven, samozavesten…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Jaz pa imam take momente, ko se lahko z punco, ki mi je všeč, pogovarjam tak sproščeno da sam sebe presenetim, delam se norca, vseeno mi je če ma čas ali ne samo da ji pišem (na FB včasih se tudi po skypu pogovarjama), čez teden (vikend je ponavadi vredu) pa se non stop sprašujem če ma cajt, da je nebom motil, ko ji končno kaj napišem kaj hitro več nevem kaj bi pisal, saj tudi dobim kaki “momentum” ko sem spet sproščen. Nevem kak bi to obdržal, ker imam občutek da se res rada pogovarja z mano ko sem sproščen… Povabil sem jo na pijačo (spet, nebi je povabil če nebi v tistem “momentomu”), na katero bi naj šla danes, ampak ni mogla ker je imela samo 1 uro v šoli…sprašujem se če ni hotla? Dvomim da jo bom lahko še enkrat povabil, zato sem danes čisto celi zbediran…
Neke vrste problem še je, da ji bom v kratkem povedal da mi je všeč, res mi je vseeno za odgovor pač upam da bo čimbolj meni v prid, ampak se sprašujem kakšen bo odnos po tem? Kdaj jo naj vprašam če bi bla skupaj ali pa kaj podobnega?

New Report

Close