Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Obraz in seveda…..prsi

Obraz in seveda…..prsi

Pozdravljeni!

Najprej o povečanju dojk, oz. njihovi korekciji. Skratka, ko sem bila precej mlajša (danes jih štejem 38) sem zemljo obremenjevala s precej več teže kot danes. Ko so kilogrami odšli, so ostale povešene prsi. Večkrat sem razmišljala, da bi problem rešila s pomočjo estetske krurgije – načeloma jih ne želim povečati, le dvigniti. Ali je ta postopek izvedljiv in kakšne rezultate prinaša? In v primeru, da bi se odločila za rahlo povečanje…..ali vsadki onemogočajo ugotavljanje morebitnih zatrdlin in novotvorb v dojkah?

Da bi bila moja mladost še “zabavnejša”, sem od pubertete do danes žrtev aknaste kože. Ogrce in akne sem vsa leta napadala z vsemi možnimi sredstvi in prijemi , posledica tega pa je pigmentirana koža, ki je od pomladi do pozne jeseni še izrazitejša. Vprašanje se glasi: ali je z vašo pomočjo možno napako odpraviti ali vsaj omiliti?

Lep pozdrav in hvala vnaprej!

Zdravo

Operacija prsi po kateri sprašujete je dvig prsi,strokovno mastopeksija, mogoče ob sočasni vstavitvi prsnih vsadkov.

Navedem bom nekaj dejstev v zvezi s to operacijo:

Pri mastopeksiji dvignemo in preoblikujemo prsi tako , da izrežemo odvečno kožo, bradavici in preostalo tkivo pa dvignemo in ustrezno preoblikujemo.
Poseg, v splošni ali lokalni anesteziji s sedacijo, traja eno do tri ure. Po operaciji ste dan ali dva v bolnici.

Stranski učinki posega so: začasne potpludbe, oteklina, neprijeten občutek, zamnjšanje občutljivosti kože dojk in bradavic, suha koža prsi…

Zapleti: debele ali razširjene brazgotine, propad kože, okužbe. Nesomerno postavljeni bradavici. Trajna izguba občutljivosti kože dojk ali bradavic…

Po posegu boste vsaj teden dni odsotni z dela. Z bolj intenzinvo telesno dejavnostjo boste lahko pričeli po mesecu do dveh.

Na trajnost rezultata vplivajo težnost, nosečnosti, staranje, spremebe telesne teže, ki povzročijo, da se prsi ponovno povesijo. Če sočasno z dvigom prsi vstavimo vsadke, lahko z njimi dodatno popravimo izgled in dosežemo trajnejši rezultat.

Vsadki ne preprečujejo diagnostičnih postopkov je pa ob morebitni preiskavi potrebno povedati , da imate vsadke, ker to zahteva nekoliko drugačno tehniko.

Lep pozdrav

Aleš

Pri zdravljenju aken je kirurgija drugotnga pomena.
Prvo je dermatološko zdravljenje in zdravljenje ponavaljajočih se infekcij. Ko in če se to pomiri in ustane razbrazdana brazgotinasta koža pa pridejo včasih upoštev metode glajenja kože:
brušenje – dermabrazija
kemični piling
lasersko zdravljenja

Vsekakor priporočam pregled pri dermatologu in šele nato po potrebi pri nas.

lep pozdrav

Aleš

glede kože – jaz sem imela podobne probleme, pa mi jih je kozmetičarka s posebnim pilingom v (cca 2 letih – 1x na pribl. 2 meseca) uspešno odpravila. je pa dolgotrajen, ampak učinkovit postopek.lp

Megi, lepo prosim če mi sporočiš podatke o tvoji kozmetičarki. Pa tudi namig o ceni bi mi prav prišel.

Lep dan želim!
Limonca

Zelo prijazna gospa je. Salon ima na Trubarjevi v Ljubljani (upam, da si od kje blizu). Gospa Branka Jager ima tel. 01/23-17-889, od 10. do 18. ure med tednom. Jaz sem bila tam nazadnje pred 1,5 letom – cena je bila okrog 9000 sit. lp in srečno

New Report

Close