Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija ultrazvočna liposukcija

ultrazvočna liposukcija

spoštovani!
Nekje sem prebrala en članek o tej zadevi, pa me zanima, ali jo priporočate za “odstranjevanje” podbradka ali ne? In kje v Lj. se ti posegi lahko opravijo, pri vas ali kje drugje?
lp majda

Zdravo

Če gre za maščobno oblogo na bradi, se jo da odstraniti tudi z ultrazvočno liposukcijo. Če gre za odvečno kožo ali za ohlapnost mišičja ustnega dna ali kombinacijo , ki ustvarja podbradek pa liposukcija sama ne bo posebno učinkovita.

Priporočam pregled pri plastičnem kirurgu in pogovor o za vas najprimernejši metodi.

Aleš

POZDRAVLJKENI !

TUDI JAZ SEM NESREČNA ZARADI PODBRADKA , ŠE BOLJ PA ZARADI VELIKEGA TREBUHA, KI SE GA NE MOREM REŠITI. KAJ PREDLAGATE ?
STARA SEM 40 LET.
ZAKAJ JE PO HUJŠANJU VSEPOVSOD PREVEČ KOŽE IN KAKO TO IZBOLJŠATI ?

LP NINA

Zdravo

Predlagam pregled in pogovor pri enem izmed nas.

Podbradek, odvečna koža ter prevelik trebuh so težave , ki se jih da odpraviti ali vsaj izboljšati z ustreznimi kirurškimi posegi.

Pri štiridesetih je koža že zgubila del elastičnosti in po hujšanju lahko ostane ohlapna.

Vsak od nas ima maščobne obloge različno razporejene. Pri hujšanju nekatere obloge hitreje splahnijo kot druge. Nekaterih pa se je samo s hujšanjem skoraj nemogoče znebiti. Tipov razporeditve maščobnih blazin je več. Odvisni so od telesne zgradbe in podedovanih lastnosti. (nekomu se nabira maščoba v bokih in pasu drugemu več na stegnih itd.)
Največ kar sami lahko storite za telo je zdrav način življenja (ustrezna telesna aktivnost, zdrava prehrana z dovolj balastnimi snovmi, vitamini, mikroelementi in skrb za splošno duševno in telesno dobro počutje).

Kirurški posegi vam lahko pomagajo odpraviti maščobne obloge (liposukcija, lipektomija), preoblikovati določen del telesa ( zmanjšava, odstranitev maščobnih oblog in odvečen kože na trebuhu in zategnitev trebušnih mišic – abderoplastika) ali zmanjšati obseg stegen (tigh lift)
Za te in še nekatere druge posege uporabljamo izraz “Body contouring surgery” torej kirurški posegi za preoblikovanje telesa. Včasih so za odpravo problemov potrebne kombinacije posegov.

Posegi so uspešni in imajo trejen, dober rezultat le če ste sami pripravljeni aktivno vzdrževati novo telesno podobo in ustrezen način življenja.
Priporočam ogled sledeče strani: >http://med.over.net/za_bolnike/zdravo_zivljenje/clanki/nasveti/z_gibanjem_nad_kilograme1.php>

Lepo pozdravljeni

Aleš

Spoštovani dr. Leskovšek!
Pred dvemi leti sem četrtič rodila s carskim rezom,pred slabim letom pa shujšala 25 kilogramov in z aktivno telesno vadbo pridobila nazaj lepo postavo z izjemo trebuha,kjer je ostalo nekaj maščevja oz. prevelika koža.Stanje ni alarmantno,res pa je da se zaradi carskega reza maščevje nabira nad le-tem in zato ima trebuh nekakšno “strehico”.Stara sem 35 let,verjetno se bo z leti izgled slabšal,zato me zanima,če je poseg zaradi predhodnih štirih rezov sporen?Trebušne mišice imam dobro natrenirane,ali je kljub temu potrebno zašiti le-te?Ne želim si ležanja v bolnišnici,kakšen je najkrajši možen čas bivanja v bolnici po abdominoplastiki?In končno,kakšen strošek predstavlja poseg?
Vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovore!

S spoštovanjem,

Petra

Pozdravljeni

Brazgotine po carskih rezih niso kontraindikacija za poseg. Ob abdominoplastiki jih skupaj z odvečno kožo in podkožjem izrežemo.
Najkrajši čas v bolnici je nekaj ur do en dan po posegu.
Če so mišice čvrste in niso razmaknjene jih seveda ni potrebno približevati in šivati skupaj.
Cena posega se giblje med 2500 in 3000 € odvisno ob obsežnosti in vrste anestezije…

Podrobnješa pojanila vam lahko dam ob pregledu

Lep pozdrav

Aleš

New Report

Close