Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija modrostni zob

modrostni zob

imam že skoraj pol leta čudne bolečine v glavi,zgornji polovici leve strani.Zrastel mi je spodaj levo modrostni zob v septembru,imela sem zelo hude bolečine v glavi,šla do zobozdravnice in sem imela vneto dlesen in neki žep se mi je naredil pri 8,dala mi je trak,bilo je nekaj časa bolj.Sedaj pa imam zopet težave,otečeno spodaj levo lice,vneto dlesen,bolečine v levi polovici glave in mravljince.Bila sem pri zobarci in mi je spulila levo zgoraj 8,nič ni boljše.Zanima me ali bi mogla dati tudi spodaj levo ven 8 ker imam take probleme.Slika kaže sicer use uredu,ampak jaz več ne morem tako živeti zelo se slabo počutim pri vseh teh bolečinah.

hvala za pomoč

Spoštovani,

opisujete zelo pogost pojav napol izraslih modrostnikov in spremljajočih težav. Torej; če modrostnik nima dovolj prostora za izrast v ustno votlino, pravilno postavitev v zobni lok in normalen razvoj parodoncija, ga je potrebno odstraniti.
Kaj je storiti v vašem primeru, bo najbolje ocenila vaša zobozdravnica, ko si bo ogledala rtg sliko in stanje v ustih. Vsekakor je potrebno preprečiti pogosto otekanje in gnojenje, ter če ne gre drugače, zob izpuliti.

Pozdrav.

Nataša Prebil, dr.dent.med. Zobna ordinacija Prenadent Draga 1, IG pri Ljubljani tel. 040 934 000

Spoštovani !

2 dni nazaj mi je pokukal na plano modrostni zob
desno spodaj .

Ali mi lahko poveste koliko časa traja da modrostni zob zraste.

Bolečina še ni tak huda , občutek imam pa tak, da je cela desna stran do ušesa full zatečena .
Pa tud tam kjer mi raste , je čudn občutek . Bolečine so pa še minimanle, nekaj časa me malo boli ,nekaj časa pa sploh nič .

Tudi slina je bolj več prisotna(se tud malce bolj slinim) .

Sedaj me pa zanima, kaj lahko vzamem proti bolečinam .Ali si lahko s čim omilim to zadevo ? Kaj mi vi predlagate –
Ker je res boleč filling , ko zob rine skoz dlesen.

P.S. Stara sem pa 27 let.

Lep pozdrav in uživajte .

Alenka

Pozdravljena,

modrostniki izraščajo zelo različno; odvisno od pogojev, tu mislim predvsem prostora za uvrstitev v zobni lok. Če tega prostora ni, zob lahko izraste le delno ali pa sploh ne. Zato vam tudi ne morem odgovoriti točno.
Bolečine lahko omejite z analgetiki, svetujem pa tudi pregled pri zobozdravniku.

Srečno.

Nataša Prebil, dr.dent.med. Zobna ordinacija Prenadent Draga 1, IG pri Ljubljani tel. 040 934 000

Spoštovani,

pred dvema letoma mi je zobozdravnik izpulil spodnji levi modrostni zob. Po nekaj tednih me je na tem mestu začelo strašno boleti in se mi gnojiti. In en dan mi je prišel na plano še en delček korenine. Potem je bilo nekaj mesev ok. Kako leto in pol pa se mi v tem delu pojavlja špikajoča bolečina, ki se razširi čez celotni lev del čeljusti in zadnje čase večinoma še na celo levo stran glave. Na mestu, kjer je bil prej zob, imam občutek, kot da je ves čas “vnet”, ko da se sploh še ne bi zacelilo. Prosila bi za nasvet …

Najlepša hvala in radosten pozdrav,

Mancaa

Pozdravljeni,

kot prvo, iz rane ni prišel košček zoba, ampak zelo verjetno košček kosti. Bolečina, ki jo opisujete, ni nujno povezana z izdrtim modrostnikom; brez pregleda in rtg diagnostike ne bo šlo.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

SPOŠTOVANI
Rastejo mi vsi šterje modrostni zobje bila sem že tudi na oralni kirurgiji kjer so mi vstavli trak a mi je vsak dan ispadel tako da sem mogla iti vsak dan po novega, ko pa sem tretič prišla tja so mi rekli da nemorejo nič še enkrat so mi vstavli trak in mi rekli ko pade ven pade. zdaj je že 1 teden odkar nimam več traku notri in se mi je na dlesni ob še napol izraščenemu zobu pojavil nekak bel madež bolečine so zelo velike.
Hvala za odgovor.
p.s stara se 15 let

Pozdravljeni,

verjetno so vas seznanili o nujnosti odstranitve vasih modrostnikov in povezanosti tezav s tem. Bel bolec madez je lahko afta, bakterijsko vnetje ipd. Zal vam bo spet moral pomagati zobozdravnik. Ce gre za afto, bo ta verjetno minila v roku nekaj dni, pri bakterijskemu vnetju boste nemara potrebovali se antibiotike; svetujem vam pregled pri zobozdravniku.

Srecno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni.

V torek so mi odstranili neizraščeno osmico levo zgoraj. Po dveh oziroma treh dneh se počutim ok. Vidna je majhna oteklina, ki pa je kot vem, povsem običajen pojav. Bolečin ni. Zanima me koliko časa se moram paziti zaradi vnetja. Sedaj sem doma že od torka in pazim, vendar bi morala jutri v službo. Ali je še vedno nevarno, da bi se mesto odstranitve vnelo? Ali lahko grem ven?

Hala za odgovor il lep pozdrav.

Pozdravljeni,

ni kakšnih hudih omejitev, razen morda izogibanje prepihu, vetru, klimatskim napravam. Priporočljiva je normalna ustna higiena. Navadno se rane zacelijo v reku tedna dni do te mere, da ne povzročajo več težav.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Zdravo! Pred nekaj dnevi sem občutila, da mi raste zob in do danes ga je kar dosti že zunaj. Včeraj sem bila pri zobozdravniiku in mi je rekel, da je modrostni.. Vendar me do sedaj nič ni bolelo. Glede na to, da mi raste eden zob, bodo prišli ven tudi vsi trije? Ob misli na puljenje zoba mi postane kar slabo:/

Pozdravljeni,

trg diagnostika bo razkrila koliko zob imate.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,
pred nekaj dnevi sem na levi spodnji zadnji strani celjusti sem (oprostite ce se na case nerodno izrazim) opazil
majhno izboklino z konico na vrhu ( prav taksno kot da bi rasel zob). Ta novo rastoci zob se pojavlja na mestu 8.modrostnega zoba, ker jih ze imam 7. Problem se pojavi, ker ta zob raste iz “strani”. Pr strani mislim da ne raste direktno na dlesni ampak pri strani te dlesni (na strani na kateri je ličnica). Posebnih bolecin ne cutim, je pa res da cutim majhno bolecno prav tisto “zobo rastno”. Malo sem brskal po spletu in nisem nasel nic posebnega. Kaj bi to lahko bilo

Pozdravljeni,

gre najverjetneje za modrostnik. Svetujem vam obisk vašega zobozdravnika, ortopantomogramsko slikanje celotnega zobovja, pa bo diagnoza takoj jasna.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni!

Pred tremi dnevi se mi je spodaj levo pojavila bolečina. Občutila sem nekaj trdega, po vsej verjetnosti gre za modrostni zob (danes se že lepo vidi). Na trenutke imam močne bolečine, tudi jesti ne morem normalno. Od osebnega zobozdravnika sem trenutno oddaljena več kot 100 km in me zanima, kaj lahko naredim v tem primeru? Lahko sicer obiščem dežurnega zobozdravnika, ampak kaj mi lahko v tem primeru naredi? Verjetno modrostni zob še ni dovolj zrastel za odstranitev.

Hvala in lep pozdrav!

Špela

Pozdravljeni,

obiščite svojega zobozdravnika, ki vas bo po predhodni diagnostiki z rtg napotil na odstranitev modrostnika. Do takrat ne morete storiti kaj dosti, razen da skrbite za izdatno higieno. Dežurni zobozdravnik bo ukrepal skladno s simptomi…ki jih pa jaz ne morem videti.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

KDAJ PA ZNAČEJO IZRAŠČATI MODROSTNI ZOBI??????

Pozdravljeni,

modrostniki začno izraščati zadnji, za sedmicami, če le imajo dovolj prostora za izrast. Če tega prostora nimajo, izrastejo delno ali pa sploh ne izrastejo in ostanejo retinirani v kosti. Seveda pa ni nič nenavadnega, če ste brez zametkov za modrostnike.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani!

V zadnjem tednu opažam, da mi iz leve strani na zgornji celjusti izrasca modrostni zob. Imam precej močne bolečine v glavi, predvsem na levi polovici… Pulili so mi že vse stalne štirice, ker je bila celjust preozka, ali so lahko bolečine povezane tudi s tem? Ali moram obiskati zobozdravnika preden se odpravim na morje?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
samo izrascanje modrostnikov ni urgentno stanje in ne zahteva takojsnjega posredovanja zobozdravnika, razen v primeru, ko se pojavijo gnojno vnetje, oteklina in bolecina. Ce imate prisotne bolecine, bi vas vseeno napotila k zobozdravniku, da oceni za kaj pravzaprav gre.
Srecno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close