Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost prolaktin in bromergon – prosim za mnenje

prolaktin in bromergon – prosim za mnenje

Pozdravljene

jaz imam visok prolaktin, če ne jemljem Bromergona, ga imam 80, zdaj pa že 2,5 leta jemljem Bromergon in se mi včasih zniža, včasih pa je še vedno visok. Zdaj sem jedla več kot leto dni po 1 tableto na dan, pa je bil še vedno 33, tako, da sem šla sedaj na 1,5 tablete…

Prosila pa bi vas za vaše izkušnje, jaz bi morala namreč sedaj jesti 2 tableti na dan, ampak enostavno ne zmorem, tableto vzamem zvečer, pa mi je zjutraj vseeno tako slabo, da dostikrat pridem v službo prepozno, res slabo mi je, da sploh ne morem stat. K

Kako ve prenašate te tablete in kaj menite glede tako dolgotrajnega jemanja Bromergona, ali je lahko škodljiv?

Zanima me tudi, kakšno dozo ve jemljete, kot sem že napisala, jaz več kot 1,5 tablete ne morem prenest.

Ali obstaja kakšna metoda za znižanje prolaktina, da bi se lahko rešila Bromergonua

Za mnenja se vam iskreno zahvaljujem in lep pozdrav!!!

Živa

Hoj Ziva!
Jaz sem tudi ena od “srecnic”, ki se muci s prolaktinom, imela sem ga 37.Jem pa po 1 tb na dan ze 2 meseca. Nic mi ni slabo in ga OK prenasam.Sem pa bila full v strahu, da mi bo slabo, ker me je Res opozoril na to moznost. Zacela sem s 1/2 tb na dan, pol sem pa kar na celo presaltala.Ne vem kako bi bilo, ce bi dozo povecala.Ne vem pa tudi kako je z mojim prolaktinom sedaj, mi ga se nic niso kontrolirali.Mal me skrbi, ker je Res rekel, da lahko takoj startava v postopek, ko se odlociva, ti pa v nekem postu pravis, da nic ne bo s postopkom, ce se ti ni znizal.Mal sem zmedena, ker sem se ze psihicno pripravila na ICSI v maju.
No kakorkoli ze, naslednji teden sva narocena pri Resu in ga bom bolj podrobno vprasala kako in kaj s tem prolaktinom.
Pri katerem dr. si? Ne glede na to, poklici in vprasaj ce obstaja kaksno nadomestno zdravilo za prolaktin. A ja, pa se to baje da se na povecano dozo Bromergona navadis cez kaksen mesec (nekje sem to prebrala).
LP, Vivva

Ojla!
Tudi jaz mam zvišan prolaktin in jem 1 tableto Bromergona na dan, sploh ne vem da jo jem, nič mi ni slabo, tudi na začetku, ko sem jedla 2 tableti, mi ni bilo slabo. Za kakšno drugo metodo zniževanja prolaktina ne vem.

Babsi

Hvala vama za odgovora. Včeraj sem dobila izvid, za katerega sem res vesela, saj mi je uspelo prolaktnin znižati na 15.Tako, da ta teden začnem s špikanjem.

Lep pozdrav!

Živa

Na prolaktin vpliva delovanje ledvic, lahko tudi sama pripomoreš k izboljšanju, vendar bi morala vedeti več o tebi, da bi lahko na naravni način to popravili.

Hvala ga. Mojca P

sva bili itak dogovorjeni, da se oglasim pri vas, ko se vrnem z Malte

vas pokličem, lp

Vsem uporabnikom Bromergona:

Veliko nas je bilo zaradi prolaktinoma hipofize primoranih jemati Bromergon. Stranski učinki (bruhanje, slabost, omotičnost …) so nam vsem dobro poznani. Sama sem med 21. in 24. letom večkrat kakšen dan preživela ob lavorju za bruhanje in potem v postelji.

Na mojo “srečo” sem po Sloveniji zamenjala 5 endokrinologov. Zadnji med njimi, ki je še danes moj endokrinolog, mi je zdravila Bromergon ukinil in to pospremil z besedami, da bi on takšna zdravila predpisal le 100 kilogramskemu moškemu.

Sedaj jemljem nova zdravila CABEROLINE TEVA. brez slabosti, brez bruhanja, brez otopelosti, redne menstruacije, uravnan prolaktin (začela sem z vrednostjo 125). Zame skratka novo življenje. Če vam bromergon ne ustreza, poskusite z drugimi tabletami. Če bi sama prej vedela za kaj takšnega …

Srečno!

New Report

Close