Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost GK Ljubljana samoplačniško?

GK Ljubljana samoplačniško?

Pozdravljene sotrpinke.

Od februarja sem bila v postopku pri Rešu vendar zaradi mojih let (40) in slabega AMH (FSH je kar ok glede na leta) ter posledično neuspelega hitega postopka (en folikel brez celice) in neustreznih odzivov na sistem polovičke klomifena, mi je predlagal, naj poskusim še kje drugje… Zanima me, ali se na GK v Ljubljani lahko naročiš na prvi posvet tudi samolačniško? Namreč prejšnji teden sem po treh dneh klicanja končno na telefon le uspela dobiti sestro, ki mi je dejala, da moram najprej poslati napotnico in šele nato dobim datum. Čakanje pa je menda cca. 3 mesece (za dr. Voglerja – tega mi je moja osebna ginekologinja najprej svetovala). Jaz pa bi rada bi čimprej šla skozi ta prvi posvet, da vidim, kakšne možnosti sploh imam za nov postopek. Kaj več je nisem uspela vprašati, ker je imela zgleda neko gužvo. Mi lahko katera pove, kako potem sledijo stvari na GK v Ljubljani ?

Lep sončen dan vsem in držim pesti za vse vaše/naše tihe želje 🙂

Zdravo!

Sem že včeraj napisala s telefona, pa sem imela težave pri odpošiljanju…torej, jaz ima podoben primer, obravnavana pri Uršuli Reš od maja letos, tudi mene je napotila drugam…lepše povedano po 2. mnenje…naročila sem se na GK in dobila samoplačniški termin prej kot v 1 tednu; tam mi je zdravnica naredila UZ in naročila v svojo ambulanto čez natanko 9 dni…tudi to je že mimo…in vmes sem dvignila dokumentacijo in napotnico od osebne ginek. pri Uršuli in nesla pri 2. pregledu na GK k novi zdravnici, ker se mi ne zdi, niti ne morem plačevati teh storitev…papirje je pregledala in še mene enkrat in sedaj čakam na konzilij, ki bo po besedah sestre v 3-4 tednih…nato pa postopek nekje proti koncu leta, najslabše v začetku novega leta, če bo vse ok šlo skozi…stara 38 let, sek. neplodnost…imam pa probleme s tanko sluznico. Pri Uršuli ni prišlo do postopka sploh; po njenih besedah, ker mi naj ne bi mogla 100 % garantirati, da bova uspešne…mimogrede ali so že komu v teh situacijah to garantirali :-)))???
Če te še kaj zanima, pa kar odpiši…
Bila tudi pri dr. Voglerju…slišala same pohvale, ampak se zdi (pre) obremenjen, tako da jaz sem se naročila k precej mlajši zdravnici, pa upam na najboljše…veliko je tudi od sreče odvisno in časa koliko se ti posvetijo…
lp

Manjana, hvala za odgovor, sem ga žal pebrala šele zdaj, včeraj pa sem se čisto po občutku odločila in poslala napotnice (mojo in od partnerja) v Leonišče (sem še enkrat klicala in mi je sestra rekla, da za spermiogram pride partner enkrat novembra na vrsto in bom za svoj pregled dobila datum glede na njegovega za spermiogram. Vsaj tako sem razumela. Kar pomeni, da se bo vse skupaj zavleklo :/ ). Zdaj mi je morda malo žal… ah, kar je je. Bomo videli. Pri Rešu gre res vse hitro.
A veš morda kako pogosto so ti konziliji? Glede dokumentacije pri Rešu (predvidevam, da si imela v mislih izvide in postopke) a so ti kaj komplicirali? Je na GK nujno, da jih prineseš s sabo?
Pri meni je Reš sam rekel, da enkrat bomo pa le probali in mi je dal visoko dozo Puregona (250). Rekel je, da najvišjo (čeprav sem zasledila, da so nekatere prejele tudi 300). Klomifen pa ni nič učinkoval, samo sluznico mi je tanjšal se mi zdi… Lahko bi te res vsaj enkrat dala skozi postopek, ker – kot si napisala – ni 100% garancije.
Upam, da bova na GK imeli več sreče in da se vse poklopi. Lep večer ti želim 🙂

Pozdravljene,
Manjana ali pa katera druga, ki je bila npr. Samoplačniško na razgovoru, lepo prosim za informacije koliko ste plačali. Manjana ker si napisala, da si istočasno imela tudi uz zato me to sem posebej zanima. Ko pa te je naročila k sebi v ambulanto kakšna pa je bila potem cena? Lahko mi pišeš tudi kot zasebno sporočilo. Če ima katera druga izkušnje kakšna je npr. Cena razgovora s strokovnjakom za neplodnost + uz, bi vam bila zelo hvaležna za informacije. Vseeno ali je Lj ali MB ali dr. Reš. Pravzaprav bi rada prišla do nekoga,ki bi me hotel slišati in bi mi posledično potem tudi povedal svoje mnenje. Opravil hkrati tudi pregled in mogoče dal kakšno zdravilo. Lepo bodite in lep pozdrav!


Jaz sem bila lani maja v MB pri dr. Vidi Gavrić Lovrec samoplačniško na posvetu, naredila je tudi uz pregled. Mislim, da sem plačala 100 eur za vse skupaj. S seboj sem imela vse izvide in kopije dokumentacije postopkov iz LJ.

Hvala LenčkaM,
zanima me, kakšna se ti je zdela ta zdravnica? Je bila optimistična in prijazna?
Si imela možnost vse vprašati, kar te je zanimalo?
So ti na osnovi tega pregleda potem odprli tam tudi karton?

Zanima me kako dolgo si čakala na samoplačniški pregled in ali te naročijo v dopoldanskem času med ostalimi pacienti ali pa npr. po 15. uri.

Hvala že vnaprej in lep pozdrav!

Živjo,
mogoče katera razume, kaj pomeni to na GK LJ:

II. SPONTANI POSTOPEK
Pregled dokumentacije in načrtovanje postopka 100,00
UZ 13,20/enoto
Priprava semena 54,09
Prenos zarodka 85,24
Drugi zdravstveni, administrativni in laboratorijski stroški 250,00
Skupaj 489,33

Ali to pomeni, da/če tam imaš že zamrznjenčke, da ti jih samo vstavijo?
Saj mi ni nič jasno.
Razlika med IVF je pa verjetno samo to, da tam dobiš injekcije in je še prej punkcija in oploditev in je zato toliko dražje.

Ali so UZ-ji na GK LJUBLJANA res samo 13,20 EUR?
Lep prosim tiste, ki ste šle skozi samoplačniške variante, da mi mogoče pomagate to razvozlati.
Hvala.

Živjo punce oz. ženske 🙂

katerega ali katero G v GK LJ za neplodnost bi mi priporočali?
Da zna prisluhniti in si vzame čas? In je razumevajoča oz. razumevajoč?
Verjetno bom tudi jaz šla tja samoplačniško.

Prosim, če mi lahko katera malo svetuje?

No, sem našla še stare mejle, cena posveta in pregleda uz je bila 110,00 eur. Zdravnica je bila prijazna, spraševala sem jo lahko, kolikor sem jo hotela (sem imela pripravljena vprašanja), tudi dokumentacijo si je dobro pogledala in svetovala, kaj bi ona naredila, katere preiskave še (imela sem 3 neuspešne postopke v LJ). Je pa realno povedala, da so možnosti majhne, ker sva že pri starejših (sama sem jih imela takrat 43). Sicer nisva šla potem v postopek k njim ravno zaradi majhnih možnosti z lastnimi celicami, sva šla v tujino po darovan zarodek in uspelo v prvo, doma naju sedaj razveseljuje hčerkica.
Kolikor sem imela stike s sestrami in to zdravnico, so zelo prijazni, takoj odgovorijo na mejl. Ponudili so nama dva termina pri različnih zdravnikih, enega v roku enega tedna, drugega v roku 14 dni, oboje popoldan ob 16:30.


Sama sem bila pri dr. Heleni Ban Frangež, dobra, strokovna in prijazna zdravnica, si vzame čas in se ti posveti. Žal je le, da je v samem postopku nisem nikoli srečala, le na prvem posvetu in potem vsakič, ko sem morala po novo napotnico. Sem pa videla, da se je ena izmed deklet zmenila s svojo zdravnico, ki jo je zdravila na neplodnost, da ji je prišla delat uz in tudi punkcije ter transfer. Vse smo bile pri tistih zdravnikih, ki so delali pač tisti dan po urniku, za to dekle pa je prišla posebej ta njena zdravnica in jo “poštimala”.

LenčkaM,
sem vesela zate, da je uspelo :-). Čestike, čeprav pozno 🙂
Res hvala za informacijo in lep pozdrav!!

LenckaM: Čestitke, da je uspelo 🙂 Glede na to, da se soočava s slabo kvaliteto celic, tudi midva razmišljava o odhodu v tujino po darovano jajčno celico/darovan zarodek. Lahko kaj več napišeš o tem, kako sta se odločila, kam sta šla in koliko približno je takšen postopek v tujini stal? Bi ti bila zelo hvaležna, ker niti ne veva, kje se lotiti tega raziskovanja. Vem, da je včasih Praga veljala za zelo uspešno, vendar pa ne vem, kakšno je stanje sedaj.

Hvala!

Koda,

tile podatki so res rahlo zavajajoči. Če bi šlo za prenos zamrznjenčka v spontanem postopku, potem mi ni jasno, zakaj bi bila zraven postavka “priprava semena”, ki ga v takem primeru ne potrebuješ (ker je zamrznjen že zarodek, razen če pod isto postavko vodijo pripravo semena in pripravo – odmrznitev zarodka). Če bi šlo za spontani postopek ivf, manjka postavka punkcija, ki jo prav tako naredijo. Če bi šlo za spontani postopek iui, pa je odveč prenos zarodka, ker v takem primeru prenosa zarodka ni.

Mislim pa, da imaš prav glede prenosa zamrznjenčka – če ga imaš, te spremljajo na uz, po ovulaciji pa vstavijo zamrznjenčka. Če je spontani postopek, ne dobivaš injekcij (spodbujevalcev za razvoj jajčnih celic), lahko pa dobiš stop injekcijo za sprožanje ovulacije (ali pa še tega ne). Upam, da ti to kaj pomaga.

Živjo,

hvala Cebelica Maya 🙂 seveda mi pomaga.

Ali ima še katera izkušnje koliko se zaračunavanjo UZ pregledi pri folikometriji?

Lepo boditev!!

Najprej sva bila na posvetih glede IVF z lastnimi celicami v Zagrebu, na klinikah Beta Plus in Podobnik, pa na konzultacijah v MB. Potem sva se pa odločila, da greva po darovane zarodke, ki jih na Hrvaškem ni, izbrala sva Češko, predvsem zaradi pozitivnih zgodb iz foruma, pa tudi na priporočilo dr. Vlaisavljeviča. Na Češkem sva kontaktirala klinike Prague IVF, Pronatal (to kliniko nam je svetoval dr. Vlaisavljević, ki je prej delal v MB, sedaj dela v Beta Plus v Zagrebu), Reprofit in Reprogenesis. Zadnji dve sta v Brnu, prvi dve v Pragi (Pronatal ima tudi po drugih mestih na Češkem enote). Na koncu sva se odločila za Reprofit, in sicer darovani zarodek. Sam postopek naju je stal cca 1200 eur (prenos enega zamrznnjenega darovanega zarodka) + zdravila cca 150 eur, pa potem stroški potovanja in bivanja v Brnu; postopek z darovano žensko celico je cca 4.500 eur (Reprofit takrat). Vse te klinike imajo spletne strani in kontakte, tako da jim lahko pišeš in ti odgovorijo (eni so bolj ažurni kot drugi – recimo iz Pronatala nama niso nikoli odgovorili), imajo tudi različne čakalne dobe ali pa jih nimajo… Nekaj o postopku sem pisala že tukaj:
Vaš link
Vaš link
Vaš link

Če te pa še kaj zanima, pa povprašaj. Lahko tudi na ZS. LP

Pozdravljena koda

Spontani postopek pomeni, da ti punktirajo folikel v tvojem naravnem ciklusu, oplodijo s semenom partnerja in potem vstavijo nazaj v maternico. Jaz sem imela dva spontana postopka to leto (samoplačniška), enkrat celica ni bila zrela drugič pa smo celico dobila, vendar se ni prijela. Spontani postopek je smiseln, če ima ženska redne ovulacije in ni potrebna dodatna stimulacija. Pri meni so problem odstranjeni jajcevodi, drugače bolj ali manj vse štima…je pa spontani postopek še večja loterija kakor stimulirani ivf vendar za žensko bolj ali manj neobremenjujoč. Upam, da sem ti bolj ali manj obrazložila, drugače pa kar vprašaj 🙂
Lep pozdrav

New Report

Close