Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF-naročanje

IVF-naročanje

Punce (in mogoče kak fant) pozdravljene! 🙂

Že nekaj časa vas berem, tokrat pa se na vas obračam z nekaj vprašanji.
S partnerjem imava odobritev za prvi IVF postopek. Konec januarja sva bila na konziliju in tam so nama rekli, naj pokličem ob naslednji menstruaciji, da me naročijo. Že tam sem omenila, da imam precej dolge cikluse in nikoli ne vem, kdaj M pride oz., če sploh pride. V odgovor je dr. samo nekaj zamomljala.
Ker seveda M ni bilo celo večnost, sem se odpravila k svoji gin., naj mi predpiše tablete za sprožitev M. Ko jo končno dobim, pokličem in mi pravijo da bodo prenavljali oddelek in naj pokličem spet konec junija oz. julija. 🙁 Vprašam jo, kaj v primeru, če nimam M in mi odgovori, da se bomo takrat zmenili.

Danes končno dobim M (spontano) in pokličem…in izvem, da morava še enkrat na test SPB, ker naj bi veljal samo 3 mesece, midva pa sva ga delala januarja in da me brez tega ne more naročit. Sem bila tako živčna, da sem jo ostale stvari pozabila vprašat 🙂

Zanima pa me naslednje: Kdaj te naročajo, če ne veš, kdaj imaš naslednjo M oz., če jo sploh dobiš?
Si jo moraš sprožit sama, ti jo sprožijo oni? Poleg tega ne vem, kakšen postopek imam…kratki ali dolgi? Na konziliju so nama rekli klasičen oz. običajen postopek (vsaj tako sem si zapomnila) 🙂
Te naročijo na isti dan pri obeh postopkih?
In kako dolgo velja napotnica za IVF postopek?

Se opravičujem, če pišem malo nejasno. Ampak vsi ti postopki, klicanje, papirji in napotnice me precej zmedejo in delajo živčno, sploh zato, ker sem prvič, pa še informacije so si povsod rahlo nasprotujoče. Bolj ko berem, manj mi je jasno 🙂

Hvala vam!
Želim vam veliko sreče in vse dobro!

Spb test je veljal zihr vsaj eno leto. A sta se mogoce narobe razumeli?

New Report

Close