Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Ne obupajte prehitro!

Ne obupajte prehitro!

Pozdravljene,

toplo vam polagam na srce, da naj vas razočaranje po vsakem neuspelem poskusu, ne ustavi in ne obupajte prehitro. Moja izkušnja je taka, da nam je po 16-ih neuspelih poskusih in 10-ih hiperstimulacijah, končno uspelo! Zaradi razočaranj, ki so se vrstila poskus za poskusom, leto za letom, sva skoraj obupala, pa sva se vseeno znova in znova odločila, da poskusiva še “zadnjič”… V 17 poskusu in po 13-tih letih truda in vztrajnosti nama je končno uspelo! Sedaj imava doma pravi čudež “narave” – najinega malega sončka, zdravo punčko 🙂
Naj bo vsem, ki se tako trudite in vztrajate, da boste nekoč držali v rokah svojega malega angelčka, najina zgodba v vzpodbudo, da je čisto vse mogoče in se čudeži še dogajajo 🙂 Srečno vsem!!!

Čestitke!

Te lahko vprašam, koliko sta stara in kje, na kateri kliniki sta vse bila, kaj vama je bilo kje všeč in navsezadnje, kakšne so bile vajine težave ter s kakšnim protokolom vama je uspelo, če ti ni odveč napisati.

Midva se tudi že trudiva štiri leta, za sabo imava tri neuspešne ivf postopke in na trenutke bi človek vse skupaj pognal nekam ter odnehal. Včasih se počutiš, kot da se trudiš doseči nekaj nemogočega. Potem pa ugotoviš, da ti bo verjetno vseeno žal, če ne boš poskusil narediti vsega…

Ja čestitke!!!!

mene tudi zanimajo tvoja leta in kako priti do tega, da ko ti tolikokrat spodrsne ne obupaš ;)….včasih si vseeno rečem, da je že taka usoda, očitno tako mora biti, če ne uspe…mi ni usojeno …kaj zdravniki menijo,ne rečejo, sedaj pa res ni več kaj narediti…po toliko letih neuspeha…???

Uau, čestitke Uspelo tudi z moje strani. Si predstavljam kaj vse sta pretrpela, zato si res zaslužita tega sončka. Sama sem po treh postopkih že povsem izčrpana. Srečno vsem! še posebej čebelici Maji in Newlife, da tudi nam uspe. Kam hodite ve 2? Jaz v MB.

Jaz bi samo dodala, da če se počutite izčrpano se ne silit. Počakajte nekaj mesecev, izklopite, pojdita na kakšne počitnice, potovanje… in počakajte da vas spet zagrabi. Vmes delajte na sebi – joga, prehrana, meditacija, sprehodi, masaže…. karkoli že, delajte z ljubeznijo do sebe, do svojega telesa. Pozitiva velja!

Je katera na danajšni dan še posebej žalostna? Jaz sem ful, ker je danes vse preplavljeno z materinstvom in besedo mama in se sprašujem, ali bom sploh kdaj komu mama.

@Noseckatobe Ne bit žalostna. Tudi nam bo enkrat uspelo. Najboljši recept je, da se odklopiš od vseh socialnih medijev in se boš v veliki meri izognila “poplavi materinstva”. Predlagam ti, da si kupiš kakšne lepe rožice, kar tako, ker si jih zaslužiš ali se na drugačen način pocrkljaš. Ker si ena fajn, močna ženska in si zaslužiš pohvalo, ker si prišla tako daleč, kot si. Tiste, ki imamo težave s plodnostjo, prevečkrat pozabljamo na to, da si moramo čestitat za vse, kar smo dale čez in kar še bomo. Drži se.

no, jaz imam to neizmerno srečo, da imam že svojega sončka, uspeh iz 1. IVF-ja pri Dr,. rešu 4 leta nazaj….in sedaj po 4 neuspešnih IVF, se veliko lažje potolažim, vsak dan se zahvalim, da sem bila deležna te srečo, da imam njo, da jo lahko vsak dan gledam, objamem….in vem,, da takrat se mi je zgodil čudež, v katerega še verjam, da se lahko ponovi, zato vztrajam…sedaj bova se “preselila” na GKLJ, upam itak na najboljše….pa vendar se sprašujem zakaj ne uspe…vsem vam punce, želim, da bi bile tudi ve deležne čudeža, največjega čudeža narave….

newlife,
jaz imam podobno situacijo. V drugo ne uspe, čeprav ne poznajo vzroka, vedno je dovolj celic. Bila sem že na GKL in v Dravljah, zdaj čakam na MB (5 mesecev-skoraj me je kap!). Zelo me obremenjuje časovni pritisk, stara sem 36, vsak dan, ko ne naredim nič v smeri nosečnosti se mi zdi izgubljen. Že tri leta se s tem ubadam iz meseca v mesec. Vedno je veliko blastocist, zamrznjenčkov imam toliko, da traja celo leto, da jih porabim, tja hodim že kar rutinsko, kot na tržnico. Vem da ni ni dobro to hitenje, samo ne vem kaj naj – čakam, da bodo celice še starejše? Že itak zgleda so preslabe, da bi se prijele. Razmišljam v smeri darovanih celic, problem je denar in to, da v bistvu ne vem, kaj je sploh razlog za neuspeh.

jupii,
da imaš toliko dobrih celic, blastocist, zamrznjenčkov, pa ne rata, pomoje je nek razlog in to niso slabe celice. Pa še sploh nisi tako stara, 36 je še zelo ok starost. Si testirala AMH? To greš lahko samoplačniško, toliko da vidiš kako je z zalogo, čeprav pomoje to ni problem. Razmišljaj v smeri vgnezditve in raziskuj – NK celice, trombofilija, mogoče kakšen genetski dejavnik? Si kdaj imela abrazijo? Ne vem, kaj vse si že poskusila… za začetek preberi tole:
http://haveababy.com/fertility-information/ivf-authority/recurrent-unexplained-ivf-failure-with-good-quality-embryos

The most common causes of Implantation dysfunction are: a) a “thin uterine lining” b) a uterus with surface lesions in the cavity (polyps, fibroids, scar tissue) and c) immunologic implantation dysfunction (IID)

bumbumbum,
hvala za spodbudne besede in možne rešitve! AMH imam ok. 2,00. To ni veliko, a noben mi še ni rekel, da je kritično. Je lahko AMH povezan s slabšo kvaliteto celic?
Imunološki vzrok, NK cells sem nekako izključila, glede na to, da že imam enega zdravega otroka. Ali pa se lahko te celice kar pojavijo – tudi če jih par let nazaj ni bilo? Je to možno?

Pozdravljene
Ali mi ve katera povedati, namrec jutri imam punkcijo. Pridelala sem 4 folikle.Za enkrat se se ne ve kaksne kvalitete. Glede na to,da kot sem zasledila,naj bi bilo to malo, me zanima, kateri dan je najverjetneje da sledi vstavljanje? Zdravim pa se v Ljubljani.
L.p.

Jaz sem imela enkrat 3 celice, pa sem imela ET že kar 2. dan, enkrat sem imela 6 celic, pa sem imela 3.dan, enkrat sem jih imela pa 12, pa sem imela 5 dan. Sem bila sicer pri Rešu v LJ oz. Postojni.
Po mojem boš imela 2. ali 3. dan.

Zdravo,

Ali ima morda katera izkušnje s postopki v Zagrebu?

V MB sem imela 9 transferjev, vedno negativno, do transferja vse super, do vgnezditve pa ne pride.

Slišala sem, da v Zagrebu delajo tudi na vgnezditvi, ali je to res in kje?

Najlepša hvala za odgovor.

Ojla!
Sama vas večkrat berem in danes sem se opogumila, da vam napišem par besed.
Tudi midva s partnerjem se trudiva že par let zanosit pa ne gre. Oba sva zdrava. Tako pravijo..obiskujeva kliniko v Mariboru. Spremenila sva marsikaj, delala sva na sebi pa še vedno nič..vedno znova sva razočarana. Ravno danes imam tak tečen dan, jokam in se sprašujem ali mi bo kdaj uspelo?? Ali bom kdaj zagledala plus?? Ko mi je težko, grem in preberem par tem na MON-u in se potolažim, saj je marsikateremu paru uspelo..mogoče bo enkrat tudi nam..

New Report

Close