Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija prosim za nasvet

prosim za nasvet

pozdravljeni,

pri našem 4,5 mesečnem fantku občasno opažam nenavadno tresenje, ki me malo skrbi. je polno dojen in ob večernem dojenju, ko je že utrujen, na prsih tako na pol zaspi (spi, zraven sesa) in takrat se pojavi tresenje rokice, glavice – v bistvu kar celega telesa. ker me to zelo prestraši mu izmaknem bradavico, da se predrami in tresenje preneha. njegov očka pravi, da se mu je to zgodilo tudi en večer, ko ga je hranil on po steklenički (z mojim mlekom), on se tega ni tako prestrašil in ga zaradi tega ni budil in pravi, da je tresenje prenehalo po kakih dveh minutah (predvidevam, da prej, ker ob takih trenutkih ponavadi “čas nerealno teče”). To se nikdar ne zgodi podnevi, vedno zvečer, ko je zelo utrujen (imamo probleme s spanjem, težko zaspi zvečer) in tudi zvečer ne vsak dan. drugače je zelo živahen.
ali menite, da je razlog za skrb ali bi to lahko bilo le stanje na pol spanja in se mu to zgodi zaradi tega?

najlepša hvala

Pozdravljeni, tori,
pri malih dojenčkih je nekatre normalne pojave težko ločiti od tistih, pri katerih je potrebno reagirati. Vsi se nekajkrat stresemo, ko padamo v spanje, kdaj pa je to tresenje morda bolezensko, pa je brez preiskav (EEG) ali videoposnetka, težko razločiti. Povejte vašemu pedaitru ob naslednjem obisku, pa se boste skupaj odločili, kako dalje.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni Tori. Zanima me, ali se je to stanje pri vas umirilo in kdaj? Namreč isto se dogaja z mojo 4 mesečno hčerko in to me zelo skrbi.

Morda vam bo Tori odgovorila, je pa objava iz leta 2006.
O znakih povejte otrokovemu pediatru na naslednjem preventivnem pregledu. Zelo dobro je, da stresanje posnamete.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.

Hvala za odgovor. Že imamo napotnico za pediatrično kliniko in še cepljenje smo prestavili. Posneti je zelo težko, ker je zadeva kratkotrajna in se ponavlja na tri dni. Se pa je danes pojavilo še malo krvave sluzi v blatu – kot za en fižolček veliko, Pojavila se je enkrat, vendar v manjšem obsegu pred dvema mesecema. A morda kaj veste o tem? Bi to bilo lahko povezano?
Hvala in lep pozdrav.

Če se npr. dojenček streese zaradi kislega refluksa, ki pa je lahko povezan tudi z alergijo na KML, potem so krvave nitke lahko povezane v celotno sliko.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close