Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Uriniranje mačka-pomagajte!

Uriniranje mačka-pomagajte!

Pozdravljeni.
Imam en problem. Z možem sva si domov pripeljala 3 mesečnega mačka. Kupila sva mu vse nove stvari, da ne bi bilo vonja po drugih živalih. Hrano dobiva redno, wc očistimo skoraj vsakič ko opravi svoje, tako da je wc vedno čist. Imava ga 1 mesec in vedno je bilo vse vredu. 4 dni nazaj se je prvič polulal po postelji, natančno na blazini(medtem ko sva spala). Zjutraj se je bilo res neprijetno zbuditi. Sedaj sva obupana. Vsako jutro se zbudiva s polulano posteljnino… To počne samo ponoči medtem ko spiva. Vedno se zbudiva razadi groznega smrada. Kako bi lahko to preprečila?
Najlepša hvala vsem za pomoč.

Kastriran pa ni zakaj? Če sta ga dobila pri 3-eh mesecih bi v bistvu že itak moral bit, če pani, pa ne vem, kaj sta čakala?

Kakor jaz vem mora maček spolno dozoret, da ga kastrirajo, torej nekje pri 9-10 mesecih.


Mogoče pa se tvoj mož poščije in ti noče priznat.
In je maček po krivem obdolžen.

Zakaj bi pa moral bit kastriran? Zakaj morate vi “živaloljubci” svoje živali vse pohabit?
Daj si ti svoj ščegetavček odrezat!

Meni je sestra po sili razmer v varstvo za dva meseca pripeljala mačka, dve leti starega, kastriranega. Veselje se je sprevrglo v najhujši čas v življenju! Polulal je čisto vse, kar se je dalo, kup stvari smo morali zavreči. Pojma nimam, kaj bi morali storiti? Imeti zaprtega v kletki.. to vendar ne gre?Sestra je bila v Ameriki, tam kjer živi, nima nikogar, ki bi skrbel za žival. Mogoče je bilo krivo to, da imamo psa, ki pa z mačkom v fizični kontakt ni prihajal. Seveda je bil pod stresom ob selitvi, a s tem si nismo mogli pomagati.
Tako, da jaz svetovat ne znam, povem le lahko, da se vse skupaj lahko sprevrže v nočno moro, ki je mi nismo znali rešiti.

Zakaj bi pa moral bit kastriran? Zakaj morate vi “živaloljubci” svoje živali vse pohabit?
Daj si ti svoj ščegetavček odrezat
![/quote]

Veš, kaj, ti možganski primanjklaj – ne vtikuj se v zadeve, o katerih nimaš pojma. Približno kot če bi krava razlagala o jedrski fiziki.

Ni res. Se mi zdi, da so pred leti res čakali, da maček dopolni skoraj eno leto, preden se jih je dalo kastrirat ali sterilizirat. So rekli, dokler ne dosežejo spolne zrelosti. Ampak mi smo dobili mucka iz zavetišča, pri 3 mesecih, razglistenega in kastriranega.

Zakaj bi pa moral bit kastriran? Zakaj morate vi “živaloljubci” svoje živali vse pohabit?
Daj si ti svoj ščegetavček odrezat
![/quote]

Veš, kaj, ti možganski primanjklaj – ne vtikuj se v zadeve, o katerih nimaš pojma. Približno kot če bi krava razlagala o jedrski fiziki.[/quote]
Ne ti meni nimam pojma!
A ti imaš pa pojma in si pametna , ker znaš žival pohabit? Ti se imaš za strokovnjaka, ker znaš žival uničit, do te mere, da ji zjëbeš hormone? In pol se tukaj prodajaš kot živaloljubka? Ljubiš žival in zato ji porežeš jajca?
Odreži si ščegetavček, oziroma poreži si jajcevode! Še pri sebi se imej za strokovnjaka.
Ostalim pa;
Ne imejte mačk in ostalih živali, če jih nimate kje imet.
Maček avtorice teme je dokazal, da maček nima kaj delat v stanovanju.

Macek od avtorice lahko markira, lahko je pod stresom, lahko ima kake zdravstvene tezave. Vse to se da v veliki vecini urediti. Neumen clovek, ki nima niti zelje po ucenju, pa bo taksen ostal.

Ubistvu so nam rekli da se macka naj kastrira pri sestih mesecih zato ga se nisva dala registrirat. Hvala vsem za vaso “pomoc”, ki ste jo izkoristili, da ste med sabo se bockal.

Lahko da označuje svoj teritorij, lahko ima vnetje mehurja (naj ga pregleda veterinar), lahko da ste zamenjali pesek in mu ne paše, lahko da sta zamenjala urnike, sta veliko odsotna in se počuti osamljenega. Za začetek kastriranje. Morda še eno dodatno stranišče, mačku namreč hitro zasmrdi pesek. Na blazino dajta nekaj limoninih lupin, ko se približa, mu eno čisto malo špricnita v gobček, ampak res zelo malo.

Veš, kaj, ti možganski primanjklaj – ne vtikuj se v zadeve, o katerih nimaš pojma. Približno kot če bi krava razlagala o jedrski fiziki.[/quote]
Ne ti meni nimam pojma!
A ti imaš pa pojma in si pametna , ker znaš žival pohabit? Ti se imaš za strokovnjaka, ker znaš žival uničit, do te mere, da ji zjëbeš hormone? In pol se tukaj prodajaš kot živaloljubka? Ljubiš žival in zato ji porežeš jajca?
Odreži si ščegetavček, oziroma poreži si jajcevode! Še pri sebi se imej za strokovnjaka.
Ostalim pa;
Ne imejte mačk in ostalih živali, če jih nimate kje imet.
Maček avtorice teme je dokazal, da maček nima kaj delat v stanovanju.[/quote]

Ogromno mačk po celem svetu je v stanovanjih in se počutijo čisto dobro. Ti bi najbrž hotela, da se prosto šetajo po vrtovih, gmajnah in cestah, kot da jih ni že preveč povoženih ob cesti! Pa seveda bi želela, da se ne kastrirajo oz. sterilizirajo, da bodo ja lahko uživali v seksu in rojevali na desetine mladičev, katere boš ti potem kaj???? Utopila v mlaki??? Baba zmešana, kje imaš pamet?!

Povem vam mojo izkušnjo, ki pa seveda ne velja za vse, ki imate težavo z mačkom, ki lula v stanovanju.
Posvojili smo mladega mačka, ki je bil ob posvojitvi precej plašen, bil pa je že kastriran. Po kakšnem mesecu je začel vse povsod urinirat, najraje na kavč, kjer je ponavadi sedel mož. Vse smo poskusili, zamenjali več vrst peska, špricali z limonovim sprejem, ki naj bi mačkam smrdel… Govorila sem z enim veterinarjem, ki je rekel, da so včasih mački pod stresom, ne počutijo se dobro v nekem okolju in s svojim vonjem poskušajo ustvariti bolj prijeten in domač prostor.
Med tem časom so bila tudi nesoglasja z mojim možem čedalje hujša (pa ne zaradi mačka) in sem sprožila postopek razveze. Ko se je mož odselil, je maček čudežno prenehal lulat vsepovsod. Od tega je že 8 let in v tem času se ni niti enkrat polulal drugam kot v mačji wc. Živali čutijo negativno energijo in z bivšim sva zadnje skupne mesece pogosto tulila drug na drugega in loputala z vrati. Vem, da je to samo ena od možnosti uriniranja, ampak pri nas je bil vzrok prav to.
Upam, da boste tudi vi odkrili kaj moti vašega muca in boste prijetno sobivali.

Takrat je maček že zdavnaj spolno zrel in tako pozna kastracija kar se tiče markiranja velikokrat ne prinese več nikakršnih rezultatov. Razen tega, da bo parih mesecih, ko se hormoni malo “nevtralizirajo”, malenkost manj smrdi.
p.s. Pozne kastracije so se opravljale včasih, ko ni bilo primerne anestezije za mlajše živali in premalo znanja. Zdaj se s/k približno takrat, ko ima žival kakšno kilo in pol oz. okoli 3-eh mesecev, se pravi pred spolno zrelostjo.

New Report

Close