Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Ali lahko veterinarju, če je pes bolan in potrebuje zdravljenje, rečeš ne, ker nimaš denarja?

Ali lahko veterinarju, če je pes bolan in potrebuje zdravljenje, rečeš ne, ker nimaš denarja?

Še preden me napadete. Ne me narobe razumeti. Psa imam res zelo rada in me skrbi zanj, saj ima neke težave, zaradi katerih bi ga peljala k veterinarju. Problem pa je v tem, da sem trenutno zelo na tesnem z denarjem, saj gremo z družino kmalu na morje in ne bi mogla plačati kakšne operacije in/ali dragih zdravil za psa. Vseeno pa bi psa peljala vsaj na pregled, da vsaj vem, kakšno je njegovo trenutno stanje. Zdaj pa me zanima, če lahko veterinarju rečem ne glede operacije ali zdravil, torej da pes trenutno ne bo dobil ustrezne terapije, ker tega trenutno nisem zmožna plačati? Če ne morem reči ne, ga na pregled ne bom peljala, ker pač ne morem. Če pa lahko rečem ne, bi ga pa peljala, da vsaj vem, kaj mu je in da se pozanimam, ali lahko zdravljenje še malo počaka (do plače).

Prosim, preden me napadate, se najprej postavite v mojo kožo. Sicer pa bi raje namesto napadalnih komentarjev dobila odgovor na moje vprašanje. Hvala!

Seveda lahko, tako kot pri človeku, lahko zavrneš tudi zdravljenje živali. Veterinar te bo seznanil s posledicami tvojega početja in to je to.

Koliko je pa to priporočljivo, pa ne bi razpravljali.

Drugače se pa pri večini veterinarjev da zmenit za plačilo na obroke, kar mislim, da je najboljša rešitev.

Se mi pa pes smili, ob takih lastnikih.

seveda lahko, enako mislim, da se je možno zmeniti za plačilo na obroke, je pa dejansko res vse zelo drago. Že, če napiše recept, ti računa, zato jaz hodim po recept k svojemu zdravniku. Ta lahko napiše bel recept, ki je zastonj, zdravilo pa za plačati. Kaj pa je kužku?

Veterinar tako ali tako ne operira tisti hip, ko psa pripelješ na pregled, za operacijo se dogovoriš, kar seveda pomeni tudi, da ti veterinar pove, koliko časa je še mogoče počakati, ne bo nič narobe, če vprašaš. Za zdravila pa ne vem, običajno niso tako draga, da jih pes ne bi mogel dobiti takoj (ponavadi je pregled in vse drugo – t. i. aplikacija – dražje), če je treba, pa vprašaj, ali lahko plačaš v več obrokih, pri večini veterinarjev se da zmenit.
Ampak vi greste na morje, kaj bo pa s psom? Ga boste bolnega vzeli s sabo, ga boste pustili v varstvo komu, ki sploh ne bo vedel, da je bolan? In če ga boste vzeli s sabo, kaj pa bo, če bo nujno potreboval veterinarja tam, kamor pač greste? Kako bi pa to plačali?

1. Psa pelji k veterinarju.
2. Ob prihodu se pozanimaj koliko stane pregled.
3. Ko ti pove, koliko bo vse skupaj stalo (pred posegi!) se pozanimaj kako lahko rešite situacijo glede na tvoje finančno stanje. Iskreno. Ne glumi usmiljenja in ljubezni, če nimaš denarja za pregled in osnovno zdravljenje.

Ne obsojam te razumem.za kakšne težake pa gre? Mir ti lahko pomagamo iz izkušnjami. Npr naš pes je dobil alergijo.vpo netu sem brskala in našla i nekaj zastonj nasvetov in zdaj je ok. Obisk pri vetetinarju me bi koštal 200 eur pa to sploh ne bi reši problema ker je bila poanta v tem da smo zamenjali hrano ter rane mazali s kremo ki jo lahko kupiš v vsaki lekarni. Ali ko smo dobili mucka okuženega z mačjo boleznijo smo v lekarni kupili kremo in danes je ok. Pri veterinarju strošek 70 eur.

Hvala vsem za odgovore. Pes ne bo šel z nami na dopust. Pustili ga bomo v varstvu pri tašči in tastu, ki sta o teh težavah že obveščena.

Važno, da je denar za morje. Komu mar za enega psa.

Razen če je pes v bolečinah lahko počakaš pa pelji psa na pregled kasneje, za pregled pa kakšne osnovne stvari računaj 80 evrov bo hitro. Sam pregled na hitro ponavadi računajo po mojem okoli 30-40 evrov, če bo kaj rabil, boš težko tam rekla ne dajajte mu, ker nimam denarja. Čeprav veterinar verjetno bo vseeno administriral pomoč, če bo ocenil, da jo pes nujno rabi. Če torej imaš do 50 evrov in je pes v bolečinah ali je z njim nekaj hudo narobe, ga pelji, tam pa pač povej, da si na tesnem finančno. Včasih veterinarji lahko dajo dražjo ali cenejšo varianto terapije, če vedo, kako je z denarjem.

Ne glede na to, da te popolnoma razumem, pa mislim, da 50 evrov lahko napraskaš. Ni treba, da imaš keš, saj lahko plačaš s posojilno ali kreditno kartico. Tako bo pes dobil takoj pomoč, ti boš pa vseeno plačala drug mesec. Jaz ne bi mogla uživat na dopustu vedoč, da psa nekaj boli.

Predvsem pa si nikoli več ne omisli kužka!

Psa imaš zelo rada in te skrbi zanj, pa boš šla rajši na morje in ga pustila crknit??? Verjetno se delaš norca. In oprosti, ampak v kožo tako brezsrčne osebe se pač ne morem postaviti.

So ti že zgoraj po večini odgovorili. Če že ne boš peljala na veterino, pa vsaj pokliči.
Iz svojega pogleda bi samo dodala, da se ne bi ravno dobro počutila nekje na dopustu, če bi vedela, da je nekje nekdo doma bolan in morda samo trpi, zraven pa ga morda spremlja še kakšna bolečina.
Kako se boš pa ti odločila, je pa v tvojih rokah.

ravno to sem hotela napisati. Tudi meni je tvoja koža pretesna, sori. Če bi bil moj, naš pes bolan, ni šans, da bi hodili na morje, ne samo jaz, cela družina.

Mi smo letos spiskali dopust, da smo pozdravili psa, in nikomur ni žal. Pa tudi, če bi imeli denar, zdaj ne moremo iti, ker ne morem nikomur drugemu naprtiti odgovornosti za psa, ki lahko že jutri spet hudo zboli. Lahko bi kvečjemu šli nekam, da gre lahko z nami, da točno vem, kakšni so tam pogoji glede temperatur, sence, možnosti sprehoda, bližina veterinarja …

Veliko nasvetov je pa mogoče najti na netu, kot so že napisali drugi.

Kako ob enem trdiš, da imaš psa rada, narediš pa to, da greš uživati, denarja za psa pa nimaš, ker imaš denar za morje.
Bolano in egoistično. Nevem zakaj imajo takšni živali, če gredo na dopust, doma pa bolana žival ker jim je pač bolj pomembno uživati.
Pa brez zamere.

Zaaj pa ne morete malo počakat, da dobite denar sli vzamete posojilo in ko je zdrav greste na dopust in psa vzamete sabo? Mi našo psičko smo ampak razlika je, da je naša zdrava 😉

Zaaj pa ne morete malo počakat, da dobite denar sli vzamete posojilo in ko je zdrav greste na dopust in psa vzamete sabo? Mi našo psičko smo ampak razlika je, da je naša zdrava 😉

ajoj spet komentarji kakšna pa si itd. kaj pa če gospa ima otroka ki nujno mu zdravniki priporočajo morje npr,. bronhitis ali kaj podobnega? pa seveda šla bo na morje.

dajte napišite kakšne pes ima težave, mogoče tu ko so vsi tako pametni, bo sigurno kdo vedel odgovor. drugače pa nas je veterinar za vsako posebej vprašal ali bomo plačali, ko se je delala dijagnostika. res pa pregled ti zaračuna takoj.

Se strinjam z ”nemezo”.
Nehajte že moralizirat, če ne poznate vseh okoliščin!
Prosila je za nasvet in ne za mnenje!

Imam dva psa, pri veterinarjih sem pustil že pravo bogastvo, pa vendarle bom vedno najprej pomislil na otroke.
To so tipični simptomi degeneracije družbe. Ob zanemarjenih otrocih, beguncih in invalidih, vedno valimo krivdo nastale situacijo na družbo, politiko, slabe plače, predsednika….. A ko gre za živali (pse in mačke), smo pripravljeni vsakega raztrgati…. potem pa obrnemo par šniclov na žaru in bentimo kako so ljudje kruti do živali. Najhuje pa je dejstvo, da počlovečenje hišnih ljubljencev, popolnoma zamegli sliko njihovih pravih živalskih lastnosti. Pustimo psu, da je pes! Ne pa da leži pred televizorjem, je nezdravo hrano, ga vodimo v kup različnih šol in k veterinarju (zdravniku) za vsako malenkost….

Tudi jaz sem, ko gre za žival, pripravljena vsakega raztrgati. In ne boš verjela, nobenih šniclov ne obračam na žaru. Ne sodi po sebi!
Ob avtoričinem zapisu se je tudi meni obrnil želodec.

New Report

Close