Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Trakulja – je možno, da se ne vidi, ko se izloči???

Trakulja – je možno, da se ne vidi, ko se izloči???

Spoštovani,

morda bo moje vprašanje nekoliko “čudno”, pa vendar vljudno prosim za korekten odgovor. Moj partner je pogosto tožil zaradi utrujenosti in občasnih bolečin v trebuhu. Hujšal pa sicer ni, čeprav je zelo suh, pa precej poje in ima sedeče delo, tudi giblje se zelo malo… Ker nisva vedela, kako naj se lotiva problema (voda, kri, blato – pri zdravniku vse BP), sva šla na bioresonanco. Vem, da zdravniki tega ne priznavate, pa vendar, ljudje iščemo pomoč kjerkoli, ko smo v stiski. Terapevtka mu je diagnosticirala trakuljo v tankem črevesju. Priskrbel si je Vermox, vzel 12 tablet v 3 dneh (kot piše v navodilih) + terapija bioresonance in po dveh tednih mu je terapevtka rekla, da ji kaže, da je nima več oz. je onemogočena, v glavnem, da mu ne povzroča več težav.
Kaj naju skrbi (in grize dvom), je dejstvo, da moj partner v blatu nikoli ni opazil trakulje, čeprav naj bi jo že izločil (ali pa je samo mrtva in je morda še ni izločil?). Terapevtka je bila 100% prepričana, da se ni zmotila in da je imela že več primerov ter da se je vedno izkazalo, da je imela prav ter da ji je ena stranka celo prinesla pokazati vzorec izločene trakulje. Ker terapevtko osebno poznam že leta in leta ter ima goro priporočil, ji nekako zaupam, kanček dvoma pa vseeno obstaja, če nimaš fizičnega dokaza, da imaš neko bolezen, ki to jo je ona našla z aparatom.

Skratka, moja vprašanja so sledeča:
– je možno, da so zdravila trakuljo onemogočila, ampak se še ni izločila? bi bilo treba po 3 tednih nujno ponoviti terapijo z Vermoxom?
– je možno, da so jo zdravila tako razgradila, da ni bilo mogoče videti nitk oz. delčkov izločkov v blatu?
– je možno, da je izvid pri zdravniku bil negativen, ker v tistem malem vzorcu, ki ga je dal za analizo, pač ni bilo sledi trakulje, niti njenih jajčec? (tako mu je namreč rekla zdravnica – da izvid ni 100%, ker morda slučajno nič ni bilo prisotno v tistem majhnem vzorčku)

Spoštovani!

Trakuljo je možno ubiti, ne pa onemogočiti. Potem se izloči po delih + glava.

Zdravila in naša prebava trakulje ne morejo razgraditi.

Vsaki izvidi so lahko tudi (lažno) negativni, a to je v primeru res prisotne trakulje skorajda nemogoče.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za odgovor. Torej, če prav razumem, je nemogoče ne opaziti, če se trakulja izloči? Bi morda moral partner 3 tedne po prvi terapiji z zdravili ponoviti še eno isto terapijo?

Spoštovani!

Če ne gledamo blata, ne vidimo belih krpic, ki se izločajo. Brez pozitivnega izvida blata na prisotnost parazitov jaz ne bi jedel zdravil proti zajedavcem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Dober dan,
ali se trakulja iz partnerja na partnerja lahko prenaša s spolnim odnosom?
Lp

Za to še nisem slišala!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close