Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Re: gastroskopija

Re: gastroskopija

zdravo, jaz sem tudi bla na gastroskopiji že tretjič, pokazala pa je naslednje:

– Posprandialna bolečina
– Sluznica požiralnika je intaktna
– sluznica požiralnika je primerna, kardija slabo tesni
– po insuflaciji se korpus primerno razpre
– v sinusu je obilo žolčnega regurgiata
– sluznica forniksa je primerna
– sluznične gube so paralelne. Sluznica je intaktna
– sluznica forniksa je primerna
– angularna guba je polkrožna, intaktna
– antrum je ptotičen
– slunica antruma je mestoma pordela, otočkasto privzdignjena
– pilorus leži centralno, ga brez težav pasiram
– pri dvanajstniku ni odstopanj od normalnega

jedla sm že nevem kolko tablet, pa mi vse 14 dni pomagajo pol pa ne več (controloc, ultop, ranital, lanzul…) z dieto sm tud že probala…oz pazim pri prehrani pa se mi zdi da je še slabše..prej me je bolel sam želodec, zdaj pa me še pol zgornjega črevesja.

Spoštovani!

Posprandialna bolečina – BOLEČINA PO OBROKU
– Sluznica požiralnika je intaktna – NI SPREMENJENA – JE NORMALNA
– sluznica požiralnika je primerna, kardija slabo tesni – PREHOD MED POŽIRALNIKOM IN ŽELODCEM SLABO TESNI
– po insuflaciji se korpus primerno razpre – PO VPIHAVANJU ZRAKA SE TELO ŽELODCA PRIMERN ORAZPRE
– v sinusu je obilo žolčnega regurgiata – V DELU ŽELODCA JE ŽOLČ, KI TAJ NE SODI IN JE VANJ PRIŠEL IZ DVANAJSTNIKA
– sluznica forniksa je primerna – DELA ŽELODCA
– sluznične gube so paralelne. – OK. Sluznica je intaktna OK
– sluznica forniksa je primerna OK
– angularna guba je polkrožna, intaktna OK
– antrum je ptotičen – IZHODNI DEL ŽELODCA JE POVEŠEN
– slunica antruma je mestoma pordela, otočkasto privzdignjena – VENTJE
– pilorus KONČNI DEL ŽELODCA leži centralno, ga brez težav pasiram
– pri dvanajstniku ni odstopanj od normalnega

Pri vsem skupaj gre za minimalne spremembe, ki jih boste še naprej zdravili s pgosotimi kurami omenjenih zdravil.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

stara sem 23 let. Zaradi več mesečnih težav z želodcem so me sprejeli v bolnišnico. Opravili so mi gastroskopijo, ultrazvok in kolonoskopijo. Pri gastroskopiji so mi postavili diagnozi gastritis eritmetota in duodenogastični refluks. Ultrazvok ni pokazal nobenih posebnosti. Pri kolonoskopiji so ugotovili, da je sluznica v sigmi do globine 30 cm posajena s številnimi drobnimi aftoznimi spremembami z okolno hiperemijo.

Ob odpustu mi je zdravnik predpisal terapijo in sicer: Nolpaza 40mg 2x na dan, Reglan do 3x na dan po 1tbl ter Doreta 325mg ob bolečini.

Kljub pravilni prehrani in jemanja tablet Nolpaza že skoraj dva meseca se mi zdi, da se mi stanje ni veliko izboljšalo. Kaj mi predlagate, da še lahko naredim? Nekje sem prebrala, da je duodenogastrični refluks kar precej težko ozdravljiv. Je temu res tako? Je to zdravljenje res tako dolgotrajno?

Hvala za odgovor že v naprej.

Pozdravljeni,
če ob ustrezni terapiji ni boljše, vam svetujem iti na kontrolo k vašemu zdravniku. Včasih je treba zamenjati zdravila, čeprav med seboj zelo podobna, enim pomagajo ena in drugim druga. Upoštevajte tudi nemedikamentozne ukrepe, jejte manjše obroke, lahko prebavljivo hrano, ne jejte 3 ure pred spanjem, itd. Če tudi to ne bo pomagalo, je treba iskati dodatne vzroke. Bakterijo HP so vam najbrž izključili.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close