Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina listeria v vodi

listeria v vodi

Pozdravljeni!

Sem v 39.tednu nosečnosti. Sem bolj panična nosečka,ki misli, da bo pobrala vse bakterije celega sveta. Trenutno me skrbi glede bakterije listeria, za katero vem, da je sicer zelo redka.Pa vendar. Vem, da se lahko ta nahaja praktično povsod, v hrani, vodi, zemlji,..Ker smo v hiši zamenjali vodni filter,je nekaj časa pri vodnih pipah tekla umazana voda, tudi drobni pesek. Saj smo še kar nekaj časa pustili, da je ta voda tekla, dokler ni bila spet videti čista. mene pa skrbi, če bi obstajala možnost, da bi bila zdaj v pipah oziroma vodi bakterija listeria? Je kaj narobe, če smo zamenjali vodni filter in tako “premešali” umazanijo ali bi lahko bakterija (če bi bila prisotna) pritekla skozi pipo tudi če ne bi menjali filtra? skrbi me zato, ker vem da je zelo nevarna,še posebej za dojenčke.

Hvala Vam za odgovor.Lp

Spoštovani,

res ste najbrž med bolj paničnimi nosečkami:)
Čisto znanstveno gledano seveda ne morem trditi, da ni možnosti za Listerijo v vaši vodi. Mislim pa, da je nevarnost realno majhna.

Zato se raje osredotočite na pozitivne strani in se veselite dojenčka:)

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni,
Ker smo bili na dopustu smo za 14 dni zaprli ventil za dovod vode na nasih ceveh (zivimo v bloku). Ko po dolocenem casu spet odpres vodo najprej pritece malo cudne barve. Zanima me ali se v takem primeru lahko nabere listeria? Zivimo na obmocju kjer je voda pitna. Zanima me ker sem noseca 17 tednov.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
po neuporabi vode nekaj časa, svetujemo točiti vodo vsaj 2 minuti, da se cevi izperejo. Sicer pa različne bakterije zrastejo v mlačni vodi, če vode ne pregrejemo dovolj, preko 60 st.C. A gre za druge bakterije, ne za Listerijo monocitogenes. Verjetno ste mislili na Legionelo. Ne okužimo se s pitjem okužene vode, ampak z vdihavanjem aerosola, na primer s tuširanjem z okuženo vodo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close