Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pomanjkanje pigmenta?

Pomanjkanje pigmenta?

Letos je že drugo leto, kar se mi pojavlja ta problem. Stara sem 32 let, mama dveh otrok. Težavo imam s kožo na obrazu. Ko sem poleti na soncu, mi koža ne porjavi enakomerno, ampak mi nastajajo lise. Npr. spodnji del obraza se obarva rjavo, ličnice in nos ostajajo svetli, isto je s čelom, ki je lisasto, polovica je npr. rjava, druga svetla, le sem in tja so rjave lise. Očitno prihaja na določenih delih obraza do pomanjkanja pigmenta, ne vem pa, zakaj je do tega prišlo oz. kako si lahko pomagam. Vnaprej se zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Spoštovani!

Bojim se, da vam razen z neželenim in konzervativnim nasvetom, da obraza sploh ne izpsotavljajte soncu, ne znam in ne morem svetovati. Verejtno bi bil smotrn obisk pri dermatologu, če imajo kakšen trik v rokavu, ki lahko zdravo pomaga pri tem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Prosem za odgovor. Skoraj 2 meseca me je močno peklo lasišče. Dermatolog ni našel vzroka. Po prenehanju pekočega stanja, pa so se mi pojavile bele lise na lasišču in robu lasišča, ki na soncu močno pordijo. Menim, da gre za vitiligo, ali bodo same zginile, ali obstaja kaka maža, ali pa bodo ostale, kar me seveda zelo moti in živcira. Hvala

Pozdravljeni,
vitiligo spada med avtoimune bolezni. Zdravijo ga dermatologi. Pojav lis je pomemben podatek, na podlagi tega se sploh postavi diagnozo. Potrebujete kontrolo pri dermatologu in zdravljenje. Mazila, ki jih lahko predpiše družinski zdravnik, se niso izkazala kot prav učinkovita.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close