Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Vprašanje v zvezi z zdravstvenim stanjem

Vprašanje v zvezi z zdravstvenim stanjem

Pred kratkim sem bila v bolnici, kjer so mi ugotovili kronični gastritis in degenerativne spremembe na torakalno ukrivljeni hrbtenici. Srce in pljuča naj bi na rentgenu bili v redu. Sedaj pa me zanima kaj bi lahko bilo narobe, ker že tri mesece težje diham, pravzaprav dostikrat ne morem vdihniti skozi usta, kot da bi dihala suh zrak. Prav tako me boli v zadnjem ledvenem predelu in spredaj v zgornjem delu. Parkrat sem skoraj kolabirala. Zanima me kaj bi lahko bilo narobe, pljuča so se na rentgenu sicer pokazala čista, vendar se mi pogosto dogaja, da ne morem vdihniti zraka.

Lep pozdrav,
Andreja

Pozdravljeni,
težko dihanje je eden od simptomov astme. Najprej je potrebno izključiti to bolezen. A ni edina, tudi vse drugo je treba pogledati. Pojdite k zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni.
Mene pa zanima od katere temperature naprej se šteje da ima dojenček vročino?
Naša sedemletnica od petka pteboleva virus pri katerem je samo malo višja vročina. Imamo pa še 7tednov starega dojenčka. In ker mu prej nikoki nisno merili temperature da bi vedeli koliko je njegova normalna nas zanima od kje naprej se šteje da ima takšen dojdnček povišano temperaturo. Jutri imamo rezervirano morje,hči je praktično že ok (zdravnica je odobrila morje), zanima pa nas za dojenčka da vemo od katere temperature naprej nas lahko skrbi. Sicer zaenkrat čez 37,2 ni prišlo v teh dneh.
Najlpeša hvala za prijaznost in odgovor.
Lp

Pozdravljeni,
upam, da ste dobro, da ste na morju. T, ki ste jo navedli, je normalna.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close