Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Vprasanje

Vprasanje

Pozdravljeni. Imela bi vprasanje glede občutka tesnobe. Stara sem 30 let. Vsakih par dni občutim tesnobo. Težko lociram ali gre gor iz zelodca ali kaj .. Vcasih se mi zdi da.bi lahko bil zelodec. Drugace sem imela dvalrat ekg holter in je bil prvic opravljen v nosecnosti bp nato pa ae sedem tednov po porodu tudi bp. Vedno me skrbi da je to tiscanje lahlo znak pljucne embolije. Imam baje pfo ki pa ne rabi nobene terapije. Na uz srca.jw videti vse bp, ma tcd po valsalvi pa so našli odprtino. Za tocno lokacijo diagnozo bi mogla iti na uz skozi poziralnik ampak so rekli v ljubljani da. I potrebe ker nisem imela nobenega prpblema s strani pfo. Vse te preiskave.sem opravila samoplacnisko. Srm pet mesecev po porodu. Ali bi mogla ponovno opraviti uz? Kaj menite od kod tiscanje?

Pozdravljeni,
mislim, da ponovnega UZ ne potrebujete. Tiščanje je lahko iz prebavil, tesnoba pa je neke vrste strah. Za kaj torej gre, ste tesnobni ali vas tišči?
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala za odgovor. V bistvu me tisci … Tezko opišem… Kot bi mela malo utez v trikotu ali pa mehurcek in ta obcutek potem cutim navzgor… Ni otak kot da.mi nekdo.na prsih sedi. Je pa res da ko to občutim da dobim tremo. Skrbi me da otrok ostane brez mene, ce mi kaj pride. Kaj pa menite o ekatrasistolah in 2x opravljenem holterju, ki jembil bp … Bile so zaznane sves in respiratorna aritmija. Vse bp … Ampak ravno med snemanjem nisem čutila pogostih ekatrasistol kot pa vcasih cutim in lahko traja tudi pol ure. Pa sploh zadnjic ko sem bila pri zobozdravniku mi je srce divjalo in tudi preskakovalo…

Strah me je pljucne embolije …

Pozdravljeni,
ne bojte se, to niso nobeni znaki bolezni, ne pljučne embolije in ne drugih nevarnih stanj. Bodite čim bolj aktivni, poskrbite za dobro fizično kondicijo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close