Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Dioptrija

Dioptrija

Pozdravljeni,
ker vidim motno na desno oko sem bila na pregledu pri oftalmologu in je rekel, da imam dioptrijo minimalno, da ne rabim nositi očal še, da pa naj uporabljam kapljivce za vlaženje, da je verjetno to bolj problem. Sedaj sem dobila izvid in sem mislila, da bo pisalo koliko imam dioptrije, ker me to vseeno zanima – no pa se iz teh strokovnih izrazov oz. številk ne znajdem. Bom kopirala spodaj, pa naprošam za kratek odgovor, koliko imam dioptrije na katerem očesu.
Lp,
Anja

Status:
Refraktometrija: DO: -0.5 -1.25 / 172
LO: -0.75 -0.25 / 173

VDO: 0.7 – 0.9 sc; -0.25 -0.25 /150 = 1.0
VLO: 0.7 – 0.9 sc; -0.25 -0.50 /155 = 1.0

Tonus DO: 12 mmHg, tonus LO: 12 mmHg

Mnenje: ugotavljam minimalno kratkovidnost in astigmatizem, vid binokularno je 1.0. priporočam kapljice za vlaženje obeh očes 3-4 x na dan, predvsem pri delu z računalnikom. Konotrola na eno do dve leti.

Pozdravljeni,
piše, da imate na eno oko -0,5 in na drugo -0,75, in astigmatizem. Z minimalno korekcijo je vid perfekten, brez nje pa dovolj dober, da očal še ne rabite.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

hvala lepa. Zanima pa me, ali lahko, če ne nosim očal, s tem kaj bolj poslabšam vid (kot če bi nosila očala), ker se oko’ matra’? To mi je sedaj prišlo na misel 🙂

Lp,

ANja

Ne, nič ne bo narobe. Lahko odložite začetek uporabe očal.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine
Objava čaka odobritev

New Report

Close