Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Težave z mehurjem

Težave z mehurjem

Pozdravljeni!

Že približno 14 dni imam bolečine v sečnici. Pred tednom dni sem bila pri zdravniku, ki mi je na osnovi hitrega urinskega testa (Leu 3+, Ery 4+, Pro 2+) predpisal tablete MacroBID. Danes sem končala z jemanjem, a stanje ni najboljše.

Urin je sicer bister, pri mokrenju me ne boli, me pa še vedno zelo pogosto sili na vodo, prav tako imam pekoč občutek v sečnici.

Je potrebno, da grem nazaj k zdravniku ali je dovolj če še naprej jemljem brusnične tablete, veliko pijem,… Vnetje imam prvič, zato nimam izkušenj kdaj bi moralo biti prvič. Stara sem 42 let.

Najlepša hvala in lep pozdrav.
Lana

Pozdravljeni,
seveda je potrebna kontrola. Že po končani terapiji je priporočena kontrola, če pa ni dobro, še toliko bolj. Lahko gre za kakšno spremembo v mehurju, ki povzroča dovzetnost za vnetje. Treba jo je izključiti s pregledom sedimenta seča.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala za odgovor. Bila sem pri zdravniku, ki mi je predpisal antibiotik Primotren, vendar stanje tudi po njem še ni boljše.

Danes zjutraj sem si ponovno dala pregledati urin in so vse vrednosti negativne, razen U-Eritrociti so povišani na 50.

Kaj bi lahko to pomenilo?

Hvala in lep pozdrav.
Lana

Pozdravljeni,
lahko je povzročitelj vnetja na to zdravilo odporen, lahko že izgine, pa se vnetje še ni umirilo, a se v tem primeru bo, ali pa je vzrok nevneten. Če se težave v 1 tednu ne bodo pozdravile, vam svetujem iti na kontrolo k zdravniku.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close