Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina prosim za nasvet

prosim za nasvet

Pozdravljeni,
zacetek maja so se mi zacele tezave z levo nogo. V predelu mec je cez noc nastala oteklina in bolecina. Oteklina splahni cez noc vendar v tekom dneva ponovno otece (ni odvisno ali sedim,pocivam,hodim…) Izkljucili so GVT ( imela sem 4x doppler ven) , rtg, uz mehkih tkiv, pregled pri ortopedu, angiologu vendar vse je bp. Na urgenci so mi vedno preventivno dali en odmerek Fragmina in takrat je oteklina lepo splahnela. Vendar zdravniki ne ugotovijo povezave med Fragminom in oteklino, ce pa doppler ne kaze strdkov. Kar me moti je krvna preiskava D – dimer, ki se ze zdaj 3 mesce giblje okoli 2000. Imam se vedno oteceno nogo in bolecine. Obcutek imam, da med aktivnostjo tezje diham oz. sem zadihana. V mirovanju sem okej. Kaj mi svetujete? Sicer se vodim pri kardiologu zaradi motenj ritma in imam vstavljen pacemaker zaradi bolezni sinusnega vozla. Nevem vec kam naj se obrnem. Stara sem 22 let.

Pozdravljeni,
svetujem vam iti na kontrolo, povedati, da pri naporu težko dihate. D dimer je lahko povečan zaradi morebitne pljučne trombembolije, ki jo je vsekakor potrebno izključiti. Sicer pa ne morem biti bolj uspešna v diagnostiki od vseh kolegov, ki so vas že pregledovali.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close