Najdi forum

tvori na spolovilu

Pozdravljeni,
imam težave s tvori oz. turi na področju spolovila, zadnjici, in po prsih. Najhuje je po spolovilu. Težave imam od prve menstruacije, sedaj sem stara 31 let. Težave so zelo hude in v močnem obsegu in v vsem tem času še nisem našla rešitve. Pojavljajo se mi vsak mesec in to ne eden ampak po več skupaj. Največkrat ob času ovulacije in nato menstruacije. Nekateri počijo in izteče gnoj, drugi se samo vnamejo in po nekaj časa hudih bolečin poniknejo.
Trenutno sem končala s terapijo antibiotika Klimicin 300 10 dni. Imela sem zelo hudo vnetje po celem venerinem hribu ter ob dimljah na pregibu nog ter zadnjici. Vnetje se je malo pomirilo, vendar imam še vedno bolečine, ker se mi vedno znova sproti delajo novi tvori.
Osebni zdravnik, ne pozna nobenega takšnega primera v takšnem obsegu težav in nima rešitve za moje stanje. Predlaga samoplačniško plastično operacijo, v kateri bi mi odstranili žleze po celem obsegu pojavljanja.
Naj povem, da sem pred 7 leti bila pri dermatologu, zdravila me je s tabletami Roaccutane, po katerih ni bilo nobenega izboljšanja razen aken po obrazu.

Prosim za bilo kakšno informacijo, glede mojega izboljšanja, možnih rešitev, na katero spec. področje se naj obrnem, saj je to na zelo delikatnem mestu. Res sem že obupana.

Najlepša hvala za odgovor.
Anja

Pozdravljeni,

lahko da gre za bolezen Hydradenitis suppurativa in kirurgija ni najboljša rešitev, saj vam bo pustila brazgotine in iznakaženo spolovilo. Bolezen je povezana s hormonskim neravnovesjem in zastojem limfe. Pri nas zdravimo nekaj takšnih pacientk in jim bolj ali manj uspešno pomagamo z laserskim zdravljenjem. Zmanjša se pojavnost izpuščajem in inficirani izpuščaji se nekoliko hitreje pozdravijo. Hormonsko neravnovesje pa lahko ugotovimo s pregledom hormonov v krvi.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close