Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb lichen sclerosis in težave z izvodilom sečnice

lichen sclerosis in težave z izvodilom sečnice

Spoštovani,

že nekaj let je minilo od kar so mi postavili diagnozo lihen sclerosis vulve. Stara sem 48 let in sem do sedaj kar dobro shajala s to boleznijo. Ko sem imela težave pekočina na vhodo v nožnico in med zadnjico sem pričela z mazilom Diprosone. Le tega sem nanašala 1 teden-1x dnevno, nato nadaljevala s Protopicom še 1 teden 2x dnevno in nato še 1 teden le 1x dnevno. Včasih se je bolezen umirila, tako ,da sem nanašala le mazilo jekoderm ali bepanten. Brez večjih težav sem bila včasih do 6-7 mesecev zato v tem času nisem nanašala drugih zdravil razen negovalna mazila.
Potem pa se je običajno zgodba ponovila, tako ,da sem zopet morala za teden ali dva nanašati Diprosone in nato še mesec ali dva Protopic.

Zadnje čase pa so se težave začele pojavljati po uriniranju. Ko uriniram je vse normalno ,le ,da je curek malo razpršen. Pri tem me nič ne peče. Pekoč občutek se pojavi šele po uriniranju- čutim kot ,da bi me na vhodu , tam ko se vidi luknjica sečnice peklo.
Preiskava urina je pokazala ,da je z njim vse vredu.
Osebna zdravnica pa mi je dejala , da je to posledica lihna. Res je ,da ko pogledam je včasih sečnica čisto skupaj- luknice v sečnico ni videti, drugič pa je bolj vidna.

Sedaj sem že nekaj časa : 1 teden nanašala na vhod v sečnico mazilo Diprosone, nato pa še 1 teden 2x dnevno Protopic mazilo, in nato še en teden Protopic 1x dnevno. Nato sem dobila menstruacijo in v tem času ,ko sem imela perilo težav ni bilo. Po končani menstruaciji pa so se težave ponovno pričele.

Prosim vas za nasvet. Ali sploh lahko nanašam na predel okoli sečnice Diprosone in Protopic, saj je na tem mestu sluznica in se bojim ,da se bi sluznica stanjšala? Ali bi morala nanašati Diprosone dalj časa ,da bi se zadeva umirila?

lp

Pozdravljeni,

z lichnom je običajno tako, da če se ne maže s kortikosteroidom, se bolezen zopet ponovi in napreduje. Z Diposonom se lahko mažete okrog sečnice. Imamo pa precej dobre izkušnje z zdravljenjem z laserjem, ki odpravlja simptome brez kortikosteroidov.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni, hvala za odgovor.

Ali mi mogoče lahko napišete kako dolgo oziroma po kakšni shemi bi bilo smiselno mazati Diprosone okoli sečnice, da bi se stanje umirilo ?
Ali je smiselno z Diprosone mazilom nadaljevati preventivno ,ko težav nimam? Po kakšni shemi , da ne bi preveč stanjšala sluznice ?

lp

Pozdravljeni,

Mazete z enako shemo kot kozo. Ko ni simptomov, mazanje ni potrebno.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close