Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Kaj pomenijo ti izrastki? / Okužba s SPB ali nič hujšega?

Kaj pomenijo ti izrastki? / Okužba s SPB ali nič hujšega?

Spoštovani,

star sem 26 let, zadnje pol leta pa sem imel več rizičnih spolnih odnosov (brez kondoma) z različnimi osebami. Naročil sem se na pregled na Dermatovenerološki kliniki UKC-LJ, a čakam že en mesec in še enega bom.

Pišem vam, ker so se mi kakšen mesec nazaj na korenu penisa in nad njim, na mednožju (mehkejši del, sicer poraščen s sramnimi dlakami), pojavili manjši izrastki. Gre za manjše “bulice” premera 1-2 mm in kroglaste oblike (torej tudi v višino segajo kak mm); so kožne barve, včasih rahlo rožnate ali celo rdečkaste (morda odvisno od pretoka krvi?); če pogledam zelo zelo od blizu in jih malo raztegnem, je moč opaziti, da so prozorne, nekatere od njih pa kot da imajo še znotraj neke mini bele pikice.
Kar mi je najbolj fascinantno (pa tudi najbolj strašljivo) od vsega, je to, da so ti izrastki nekako “pritrjeni” na žile. Koža na penisu je že a priori bolj prosojna in se tudi žile bolj vidijo, če jo pa raztegnem, se vidijo še bolj. Torej, če bulico premikam sem ter tja, se zraven premika tudi žila/ica pod njo in obratno – če premikam žilo, se zraven premika tudi bulica.

Zelo me skrbi, če te bulice niso morda posledica kakšne okužbe s SPB, saj jih nisem imel še nikoli prej v življenju … pa tudi zginejo ne. Prosim, če mi poveste, kaj bi to lahko bilo.

Najlepša hvala za odgovor in lepe prvomajske praznike vam želim!

Pozdravljeni,

Lahko so hemagiomi ( manjse zadebelitve drobnih zilic), ki sicer niso nevarne in jih ne povzroca virus, a bi bil potreben pregled, da bi lahko z gotovostjo rekli.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Kolikor sem pregledal slike na internetu, ne gre za hemagiome. To, kar se je pojavilo meni, so res drobne drobne bunkice (1 mm v premeru) in po videzu še najbolj spominjajo na pojav, ki se (mi) sicer zgodi poleti, ko sem sveže opečen in se veliko znojim – takrat se zaradi trše in manj prožne kože pojavijo drobni mehurčki napolnjeni z znojem.

Zanima me predvsem zaradi tega, ker se mi je to sedaj pojavilo prvič in ne poznam vzroka. Higiena spolovila, spodnje perilo … vse je isto kot vedno. Zato sum na SPB, ker časovno sovpada.

Hvala še enkrat in lp.

Pozdravljeni,

vodene bunkice bi bile lahko kar se SPB tiče herpes, a mislim, da to ne bo, ker herpes zelo boli. Kondilomi niso napolnjeni s tekočino, tako da so neiztisljivi. Lahko je nekaj res ekstravagantnega ali pa so zgolj popolnoma nenevarne žleze, ki so na koži normalno pisotne (znojnice, lojnice, ipd.)

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close