Knjižni molji

Za vse ljubitelje dobre knjige. Posebna stran, ki vam ponuja veliko koristnih nasvetov in informacij iz knjižnega sveta.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Eros:Psi

Default avatar zelenci 17 Nov 2010 12:24

Zanima me, če se je že kdo lotil branja te famozno reklamirane knjige? Sama sem si jo izposodila v knjižnici, ker me reklamiranje nekako ni prepričalo. In po brebranih 75 strani od 777, sem obupala. Ne vem, ali jo bom morda še enkrat vzela v roke ali ne, toda do zdaj je knjiga zame osebno poskus neke visoke duhovne literature, toda brez repa in glave. Nikakor ne morem razbrati, zakaj naj bi se v zgodbi, polni skakanja iz ene na drugo stran, pravzaprav sploh šlo. Kakšni napotki se skrivajo?
lepo prosim, če ima kdo kakšno drugo mnenje, naj me prepriča, da preberem še kakšnih sto strani in morda vem, zakaj gre!!!

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar šecjen 17 Nov 2010 12:41

mogoče bi morala prebrat še dve stani (do 77) : )). sem pa slišala in brala o tem in je ne mislim brat, ker duhovne ipd. literature ne berem.

Default avatar hermiona 17 Nov 2010 12:46

Ali si že brala blog s spodnjega linka?
Mene sicer ni prepričal v to, da bi se lotila branja.
Takšne knjige ponavadi niso po mojem okusu.

http://www.rtvslo.si/blog/mancakosir/er ... igma/48143

Več pa na:
http://hermioninblog.blogspot.com/

Default avatar zelenci 17 Nov 2010 13:11

Hvala obema. Šla sem brati tudi ta blog, a vendar, iskrene ocene o knjigah, ki so ti dejansko všeč so drugačne od suhoparnosti poročila o knjigi, bi naj bi povedala...
Sem se potrudila in medtem poskušala prebrati še dva poglavja, v enem je glavni junak v zaporu - žal sploh ne vem, kaj je hotel povedati, v drugem je v neki knjižnici - no tukaj mi branje ni in ni šlo več. Knjiga, če je iskrena, me ponavadi pritegne. Tukaj pa žal... razpravljanje o treh nadzavestih, ki nas vodijo oziroma njihovo mešanje v dvanajst značajev, ponavljanje besede ljubezen v izgubljenem smislu...
Avtorju vse čestitke ali za iskreno pisanje ali pa za zelo učinkovit marketing, ki vedno vžge, ko in če so stvari skrivnostne, ko je pisec skrivnost, ko je še celo obljubljena nagrada 12.000 € z razlogi, ki jih ravno tako ne razumem..seveda pa moraš, da sploh lahko sodeluješ v tej igri za denar, knjigo tudi kupiti, kar mi je v duhovnem smislu, ki ga 'načenja' avtor popolno ignoriranje samega sebe.
Dobra knjiga je še vedno stvar vsakega posameznika, zato grem zdajle po kakšno knjigo, ki mi bo všeč zaradi knjige same in ne zaradi razpavljanja o njej.

glede na to, da je celoten paket (vrečka, knjiga..) v tako lepi, črno beli izdaji, bi jo jaz samo za na omaro postavit imela.......sem na brzino uč nanjo vrgla, pa vem, da to ni zame....sicer dober prijem s temi sedmicami, to je pa tudi vse...............

Default avatar vrgoles 02 Jan 2011 21:44

zdravo,

jaz sem se je lotil brati čez praznike. Meni je pa ql. ravno zaradi malih detajličev, ki jih opaziš in ko se prepletajo svetovi.

je pa finta, da je v knjigi vse pomešano ampak na koncu se nekako vse izide imam občutek, sedaj sem na 650 strani.

pisec pa potegne v knjigo najrazličnejše časovne in okoliške situacije. Skoraj v vsaki se dotakne nečega pogosto zastavljenega vprašanja med dialogom vpletenih ljudii in potem se v vsakem poglavju pojavi še monolog glavnega igralca Erosa, ki vedno povdarja eno in isto stvar na najrazličnejše načine.

jaz bi jo dal prebrat ljudem, ki se še niso našli, sajni škodoželjna. Je neka "moderna" verska knjiga, v kateri se pisec posredno dotakne na svoj način najrazličnejših verstev... ki jih na zelo zelo preprost način poskuša razložit.

Meni je še kar OK.

LP

Default avatar alamut 04 Jan 2011 21:24

Meni je knjiga zelo uredu!
mi je kar žal, da je tko kratka :)

Default avatar knjižničarka 06 Jan 2011 19:11

ne se sekirat, če ti Alamut ne sede. Če si jo zelo želiš prebrati, se je loti, čeprav te na začetku odbija. Ko jo boš prebrala se ti bo zdelo, da si bila sama tam. Če te pa odbija, pa jo odloži za pozneje ali nikoli. Pač ni vse za vse- zato se še ne bo svet podrl...

Default avatar barbara s. 14 Jan 2011 01:54

Pozdravljeni, jaz sem jo prebrala od začetka do konca. Da je knjiga mojstrovina se ti posveti šele na predzadnji strani, da je genialna šele, ko prebereš razlage na spletni strani! Škoda le, da so dostopne samo tistim, ki kupijo svojo knjigo, kar je nekoliko diskriminatorno do vseh, ki jo vzamejo v knjižnici.
Jaz je sploh ne vidim kot duhovno knjigo, ja se tako zdi, ker govori o ljubezni in je po zunanjosti (meni) impozantnejša od biblije. Res je vse napisano s prispodobami in na začetku ti ni prav vse jasno, se pa stvari v drugi polovici povsem razjasnijo in na koncu lahko po mojem vsak sestavi in odnese veliko dobrega. Jaz vidim težavo samo pri tistih bralcih, ki niso pripravljeni brati nič izvirno novega in drugačnega, ali pa so v razmišljanju bolj ozki.
Od vsega kar sem prebrala slovenskih avtorjev bi lahko samo za to knjigo rekla, da bo res svetovni hit, če jo bo avtor seveda prevedel. Škoda bi bilo, če je ne bi!
Se pa ne čudim, da gre knjiga tolikim v nos, slovenci smo pač narod zavistnežev. Baje pa so blogi najbolj priljubljena oblika sproščanja zavisti.

Default avatar Ivy T. 14 Jan 2011 08:32

Po mojem pa ne gre za zavist, ampak gre večini v nos zato, ker smo siti kvazi-duhovnežev,ki so vsi prišli do neverjetno globokih spoznanj, do katerih ni prišel v celi zgodovini še nihče prej. Pa celestinska prerokba, pa Coelho, pa tista kajježe iz Sibirije, pa skrivnost, pa.....

Knjige nisem prebrala, zato je ne morem komentirati, jo pa nameravam ob priliki vsaj pogledati, če bom prišla na vrsto v knjižnici. Priznam pa, da sem na osnovi zgornjega skeptična. Kakšen učitelj spoznanj pa je to, ki svoja spoznanja prodaja samo za drag denar. Se vam ne zdi, da bi revni, obupani, osamljeni bolj potrebovali tako knjigo in taka spoznanja, ki bi jim lahko pomagala premagovati vsakdan? Jezus svojih naukov in pomoči ni računal po 77,00 evrov.

Default avatar Lenart 14 Jan 2011 17:03

Knjigo prelistal pri znanki, ki je vedela, kdo jo je napisal. Mislim, da avtorstvo ni več skrivnost. Sama podoba me ni ganila. Srebrna obroba mi je mrzka. Všeč so mi tople barve. Kar sem prebral, je berljivo. Piše, da je ozadje vseh načrtov naključje. S tem se nikakor ne strinjam. Prepričan sem, da gre za spretno marketinško dejanje, nikakor pa ne za uvid od zgoraj.

Default avatar Lenart 14 Jan 2011 17:10

Seveda čestitke avtorju. V delo je vložil ogromno časa, denarja, domišljije, idej, malo manj pa - najbrž - iskrenosti.

Default avatar Nasha 15 Jan 2011 22:53

Ta knjiga ni niti duhovna niti kvazi-duhovna! Od kod se je pa to vzelo za to knjigo? Knjiga je zabavna in poučna zgodba o junaku, ki potuja skozi psihe ljudi. V njej je ogromno življenjskih primerov v kakršnih smo se znašli vsi, avtorjevo razmišljanje je zelo trezno in modro. Mene je zelo navdušila, jo priporočam vsem, ki bi si radi ustvarili čvrsto zvezo brez prepirov in varanja. Knjiga odpira veliko področij, ne samo ljubezni, zanimivo je tudi razmišljanje o družbi. Sploh pa je knjiga pravo pihanje na dušo Slovencem, saj med vrsticami izveš, da smo izbran narod:-) in samozavesti nam res primanjkuje! Nekje sem prebrala, da so vse zgodbe in ljudje v knjigi resnični, če je tako, avtorju vsekakor ne moremo očitati neiskrenosti. Glede cene pa jaz ne bi filozofirala ali je previsoka, če je, jih pač ne bo prodal, če pa je prenizka, bo moral narediti ponatis.

Default avatar Aprosti 16 Jan 2011 15:55

HEJ LJUDJE! Preveč se ubadate s tem piscem! ... njegovimi skritimi nameni, ali je imel uvid od zgoraj, od spodaj ali od kod drugod, ali je prišel do globokih spoznanj ali ni ... vsakdo, ki tako sodi, v resnici sodi samo po svoji ozkoglednosti!
MOJE PRIPOROČILO: tisti, ki radi odkrivate, si jo sposodite v knjižnici, pa če vam ne bo všeč, jo lahko še isti dan vrnete! Tisti, ki vam je pa že vse na svetu jasno, pa ne vem kaj delate na tem forumu? Boli vas k. za vse ostalo in vse druge!

Default avatar johanna12 18 Jan 2011 22:01

Prespala knjigo.
Meni fantastična. Enostavna in zapletena, dolgovezna in jedrnata, resnična in pravljična, ..., ko jo pa začneš v drugo brati, ti gre pa kar na smeh :)

Nisem brala komentarjev o njej, niti nisem zasledila reklam o njej, tako da šele potem, ko sem jo začela brati, sem iz firbca brskala po netu in raje odnehala, da si ne bi pokvarila svojega mnenja. Zdaj pa oddam svoj glas:

Nakup: DA
Cena: visoka, a 7 eur bi bila prenizka ...

Default avatar Marko 21 Jan 2011 13:10

Problem je v tem, da se je avtor držal teh sedmic tudi pri ceni. Se bojim, da je tukaj naredil napako. Absolutno pretirano ne glede na vsebino.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Default avatar Nasha 25 Jan 2011 02:25

Cena je simbolična, vsebina neprecenljiva, piše eros;-)

Default avatar Vinci 31 Jan 2011 21:45

Gre za to, da so skozi različne zgodbe predstavljeni vsi profili karakterjev - tako kot so bili včasih štirje (sangvinik, kolerik, stoik...), jih je sedaj več, in vsakdo se lahko najde. če je le dovolj samokritičen.
Jaz sem se recimo našel v liku, ki ga ne bi maral imeti za prijatelja. Sedaj mi je mnogo lažje.

Vinci

Default avatar william blake 12 Feb 2011 11:15

knjige še nisem prebral, me pa na spletni strani moti marsikaj. Najbolj prav tistih sedem dokazov. Matematični? Lepo vas prosim. Živcira me to, da je, vsaj na spletni strani, zadeva predstavljena bolj kot ne ena šank filozofija. Poleg tega, knjiga sama govori o tem, da je resnica subjektivna; ampak kako in zakaj nam potem ENA knjiga razkriva VSE skrivnosti življenja?

verjamem, da je Eros pravi avtor in da je tisto s sanjami samo marketing. Vendar verjamem tudi, da Eros ob vsej knjigi ni mislil toliko na zaslužek, saj je (vsaj za zdaj) denar predvsem vlagal.
Pa samo še en dodatek zgornjemu; sangvinik, kolerik, flegmatik in melanholik so bili. Poudarek je na tem, da so bili, ker je ta teorija znanstveno zastarela, razen če Eros tudi tu ni odkril tople vode.

Default avatar Sasa S. 23 Feb 2011 17:47

Kaj pravite tisti, ki ste že prebrali knjigo, jo razumeli/dojeli in šli potem brat tele komentarje na knjigo? Komično :)
Verjetno knjiga ni za vsakega, tudi ne vem zakaj bi bila. Jaz sem si jo sposodila, prebrala in si potem kupila svoj izvod. Name je naredila res močan vtis in zdaj jo berem že drugič in odkrivam nove in nove stvari.
Res zanimivo, da so vedno najbolj pametni tisti, ki sploh niso prebrali...

Default avatar jassst 18 Mar 2011 21:26

knjiga mi ni pustila trajnega vtisa ... je zgolj nabijanje ega (avtorjevega)

Default avatar Kristian 06 Apr 2011 07:20

Včeraj sem bil na predstavitvi knjige, knjigo sem tudi kupil.

Po debati na predstavitvi sklep; knjiga spada v čudovitoslovje, knjiga SO modrosti, knjiga JE življenje..

Knjige ne boste mogli ne razumeti ne prebrati vsi tisti, ki v življenju ne pustite lastnega razuma, da deluje, se razvija, ki življenja ne sprejmete, takšnega kakršno je oz. kakršnega si ustvarite.

Knjiga je v popolnem slovenskem jeziku, brez kakršnihkoli tujk.

In, če hočete knjigo razumeti, se morate odpreti.

Knjige ne reklamiram, temveč govorim iz življenske izkušnje.
Ko živiš med zidovi, a nimaš jajc zidove podirat.
Proti koncu lanskega leta sem pri sebi naredil to; rušenje. Žal na krut nači, ki se je sedaj izkazal za edino smiselno dejanje.

Kakšna je knjiga..je dobra ali slaba...presodite sami.

Default avatar skana 07 Apr 2011 15:06

vau, in ti si to knjigo prebral v eni noči in vse to spoznal?? noro!

včeraj kupil, danes razsvetljen!

mislim, da ste pa že malo bedasti z reklamiranjem teh cuckov.

Default avatar laila 16 Apr 2011 22:31

pred tremi dnevi so nekje našl okostje pitbula... :(

Default avatar Aprosti 22 Apr 2011 22:05

Vinči, mislim, da se motiš glede teh značajev! V zgodbi s knjižnico je razvidno, da lahko teh dvanajst značajev razporediš v štiri skupine s podobnimi lastnostmi. Tako so na koncu postavljene tudi vse police v kvadratu: na vsako stranico po tri. Na eni stranici so značaji, kjer je prvi eden od razumov, na drugi: drugi, na tretji: tretji, na četrti, so tisti s po dvema vzporednima. Hipokrat naj bi razpoznal le osnovne tri skupine in eno, za katero ni vedel kam pospraviti tiste, ki niso v prvih treh. Prav zaradi tega, ta delitev ni dovolj natančna in torej neuporabna. Je pa dober približek, ki je kljub vsemu preživel nekaj tisoč let.

Default avatar diana777 24 Apr 2011 19:46

Živio,
jaz sem prebrala knjigo iz knjižnice - super knjiga, Tisti ki ste jo kupili, delite z nami ljubezen in povejte šifro za vstop.

Default avatar Pony 25 Apr 2011 20:49

knjiga se ne more primerjati z nobeno, ki sem jo do sedaj prebrala. mene je navdušila takoj na začetku, čeprav sem šele na koncu ugotovila kakšna mojstrovina je - in kako zelo je vsak stavek oziroma njegov pomen povezan s celotno knjigo oziroma vsebino. vsaka zgodba nosi veliko sporočil, nekatera najpomembnejša pa se "ponavljajo". knjigo vsak vidi in razume po svoje, ker jo bere iz perspektive svojega sveta. sama bom knjigo prebrala večkrat... in vem, da bom vsakič odkrila kaj novega... več kot želim od te knjige odnesti, bolj zbrano moram brati in sama za to knjigo potrebujem čas...
kdor sprejema lasten svet in spoštuje svetove drugih ljudi, ne sodi. tudi to je sporočilo te knjige.

Default avatar mojsterC 26 Apr 2011 12:40

Knjiga je navadno poveličevanje ega. Prebral sem jo in ugotavljam, da je popolnoma zgrešena investicija

Default avatar Konjenica 16 Jun 2011 10:03

Pozdravljeni, zamudila sem predstavitev knjige. Ali veste kdaj bo naslednja predstavitev knjige v Ljubljani, kje bo in kje to lahko vidim? lp

Default avatar Darinka Ž. 21 Jun 2011 11:39

Ko sem knjigo brala, je bilo tako, kot da knjiga bere mene. Veliko stvari opisanih v knjigi sem poznala, vendar jih ne bi znala tako povedati. Vsekakor zanimivo branje.
Vsem želim veliko miru in ljubezni.

Na vrh