Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija jutranja tabletka – krvavitev

jutranja tabletka – krvavitev

Pozdrvaljeni,
Zanima je ali je normalno, da se mi je po 4 dneh po tem ko sem vzela jutranjo tabletko pojavila krvavitev. Menstruacijo bi namreč morala imeti šele čez dobra 2 tedna. Zelo me tudi boli trebuh v višini desnega jajčnika..
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Je normalno. Lahko, da vam bo menstruacija zamujala.

Pozdravljeni.

S fantom sva imela spolni odnos, kondom nama je pocil, zato sem vzela jutranjo tabletko Norlevo. Tabletko sem vzela 2.6. Ta mesec bi morala zaceti jemati KT. Menstruacijo bi morala dobiti enkrat okoli 15ga tega meseca. Danes (9.6) se mi je pojavila krvavitev in nisem sigurna ali je to menstruacija ali samo vmesna krvavitev. Prvo KT sem vseeno vzela, saj sem imela krce tako kot pri prejsnjih menstruacijah, krvavitev pa je tudi priblizno enaka.

Zanima me da v primeru ce je to vmesna krvavitev in ne menstruacija, kaj moram narediti z jemanjem KT. Prenehati in pocakati na menstruacijo in nadaljevati z drugo KT iz istega ovoja? Nadaljujem z jemanjem?

Najlepsa hvala odgovor in lep pozdrav.

Nadaljujte z jemanjem in 7 dni uporabljajte dodatno zaščito. Če bo ob koncu jemanja krvavitev izostala, naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni

Na internetu sem prebrala, da če pride do krvavitve po uporabi jutranje tabletke, da naj bi tabletka delovala? Je to res?

Prosim za odgovor

Pozdravljeni!

Krvavitev ne pove nič, nujna kontracepcija deluje tudi, če ni krvavitve. Seveda pa nobena (nujna) kontracepcija ni 100% učinkovita.

Matjaž

Zdravo!
S fantom sva imela spolni odnos dobre tri tedne nazaj. Pocil nama je kondom, vendar mu ni prslo vame. Ovulacijo naj bi imela komaj cez 6 ali 7 dni (ciklus je na 28), vendar sem vseeno naslednji dan (cez 12 ur) vzela jutranjo tabletko.
Cez 5 dni sm dobila krvavitev ki ke trajala 4 dni (to se mi je zgodilo prvic, prej ko sem ze dvakrat vzela tabletko teh stranskih ucinkov ni bilo). Sedaj mi menstruacija zamuja 5 dni pa me zanima ali je moznost da bi bila noseca kljub vsemu.
Pou leta pa jemljem aspirin protect za redcenje krvi.
Hvala za odgovor

Zdravo!

Ne vem, preprosto naredite test, pa boste izvedeli.

Matjaž

Pozdravljeni

Kako razlikovati krvavitev od menstruacije pri nerednem menstruacijskem ciklusu?? Menstruacijo sem imela 31.5 – 6.6. Nato sem jo imela šele 11.7. – 18.7. (Vmes nisem imela SO). SO sem imela 20.7. in nato iz previdnosti vzela escapelle 22.7. (nisem zaupala fantu…). Nato sem 26.7. zjutraj dobila krvavitev bolj podobno menstruaciji. 2 dni bolj šibka, včeraj zvečer močnejša in še traja…

Lep prosim za vaše mnenje,
Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Če ste imeli M 11.7., potem je krvavitev 26.7. še prezgodaj za M. Gre najbrž za krvavitev zaradi nujne kontracepcije.

Matjaž

Pozdravljeni,

24 ur po zaščitenem spolnem odnosu sem vzela jutranjo tabletko saj sem zaradi belih madežev znotraj kondoma bila nezaupljiva.

6 dni po jutranji tabletki so se začeli pojavljati manjši rjavi madeži, ki so trajali približno tri/štiri dni, danes pa so bile prisotne tudi manjše krvavitve.

Gre zgolj za stranjske učinke jutranje tabletke?

pozdravljeni, s fantom sva imela nezaščiten spolni odnos približno en teden nazaj. prvic se nama je zgodilo da mu je prislo vame in oba sva postala panicna takrat nisva sama morala do lekarne zato sem prosila prijateljico če bi lahko ona kupila tabletko pa tudi ona ni mogla potem me je fant zapeljav z mopedom do lekarne kjer sem prvic uzela tabletko. čez dva dni sva šla po še eno ker noben ni bil prepričan kako to deluje in ker sva hotela biti bolj sigurna sem vzela obe zdaj je minilo pribljižno en teden in imam krvavitev zanima me ali je uredu če sem vzela dve tabletki? če je več moznosti da nisem noseca ce imam krvavitev? in ali mi bo zaradi krvavitve zamujala menstruacija in koliko časa?

New Report

Close