Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tabletke Yaz vs. tabletke Stediril M

Tabletke Yaz vs. tabletke Stediril M

Pozdravljeni, stara sem 22 let in jemljem kontracepcijske tabletke Yaz že od 19. leta. Vmes sem jih nehala jemati zaradi nevarnosti krvnih strdkov, saj sem imela 2 operaciji kolena. Ko sem jih začela jemati prve 4 mesece sem imela vmesne krvavitve, ki pa so zgledale takio, da so se pojavile točno po 2.vrstici tabletk in se krvavitev ni nehala vse do naslednjega paketka 3. tabletke, potem pa se je stabiliziralo in nisem imela nikakršnih problemov z njimi. Po operaciji pa se telo več ne navadi. Zdaj jih po prekinitvi jemljem že od januarja in so konstantno prisotne vmesne krvavitve (kakor sem omenila, ki se ne prekinejo in trajajo skoraj 16 dni). Prejšnji mesec pa so delovale normalno in sem mislila, da se je končno spet uredilo, no ta mesec pa je ponovno ista zgodba. Šla sem že 2x do ginekologinje in prvič mi jih ni zamenjala, saj ji je bilo nenavadno, da so mi včasih ustrezale, zdaj pa več ne. 2. pa mi je predpisala Stediril M, ki jih sploh ne poznam in sem se strinjala. Zdaj sem pa malo poizvedela in me iskreno skrbi, da so premočne za mojo starost … Ne vem, kaj narediti. S kontracepcijo pa ne bi nehala, saj imam rednega spolnega partnerja.
Zanima me tudi, kdaj lahko začnem z jemanjem Stediril M tabletk, ko vzamem zadnjo aktivno tabletko Yaz ali čisto zadnjo tabletko, nehormonsko?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor

Pozdravljeni!

Stediril M so na trgu že vsaj 40 let, se jih pa dandanes manj predpisuje, ker so “moderne” druge KT, ki vsebujejo manj sintetičnega estrogena. Seveda je odločitev o tem, ali jih boste jemali ali ne povsem vaša, a odločitev ginekologinje za Stediril M je povsem ok in vam bodo mogoče ustrezale, saj dobro nadzorujejo maternično sluznico. Jemati jih lahko začnete kadarkoli, morda najbolje na isti dan, kot bi sicer vzeli prvo tableto Yaz.

Matjaž

New Report

Close