Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Zamrznitev ciklusa/ preprečitev menstruacij

Zamrznitev ciklusa/ preprečitev menstruacij

Pozdravljeni,

nisem prepričana kako točno nasloviti temo, vendar se v osnovi tiče hormonske kontracepcije.

V glavnem, vprašanje, ki me preganja že nekaj časa (ker imam res brutalne menstruacije in tekom njih prav fantaziram o izrezanju organa ali da sem noseča back to back, ker težko prenašam izgubo cca 2-4dcl tkivno/krvnih produktov – imam skodelico in vestno merim- in vseh bolečin, sprememb razpoloženja, slabosti, vrtoglavice, ipd- v glavnem 2. in 3. dan velikokrat ne morem niti iz postelje), je :

Ali obstaja varianta, da s pomočjo hormonske kontracepcije ali kakršnekoli druge zadeve brez vpliva na kasnejšo možnost zanositve, da med uporabo medikamenta menstruacija povsem izostane oz. je kvečjemu na nivoju madeža?

Slišala sem za režim jemanja 3 mesece skupaj in potem odtegnitev… zakaj sploh je ta otegnitev oz čemu služi?

Ne vem, če je pomembno, a vseeno navedem še nekaj podatkov:

stara sem 30 in trenutno jemljem Qlaira (kakšno leto), pred tem sem jemala Yasminelle cca 7-8 let, pred tem par let Yarino in pred tem Diane35 kakšne par mesecev (sem morala prekiniti zaradi hudih glavobolov).
Kt malo oblažijo simptome mojih menstruacij a ne dosti. Vmes sem 1x poskusila enohormonsko, mislim da Mirena al neki takšnega…in mi je kar se tiče menstruacije bila super- jih nisem imela oz so bile skoraj neobstoječe, a sem imela težave z izpadanjem las, hudo mastno kožo in čuden dermatitis, ki se je razprostiral kot posipano proso med nosom in sramno kostjo. Tako sem po recimo 5 mesecih obupala.

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav

JT

Pozdravljeni!

Menstruacije se da omiliti s hormonskimi zdravili, torej to, kar ste že jemali. Pišete sicer, da ste poskusili z Mireno, a to niso tablete ampak maternični vložek, verjetno ste mislili Cerazette? Torej vam predlagam, da poskusite z Miren, ki je registrirana za zdravljenje močnih menstruacij. Večina žensk je z vložkom zelo zadovoljna, nekatere nimajo menstruacij tudi po več let, nekaterim ženskam pač ne ustreza, splača se probat. KT lahko res jemljete nepretrgoma 3 mesece zapored, ti. tricikliranje, če vam tako ustreza.

Matjaž

New Report

Close