Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Razmišljanje o samomoru

Razmišljanje o samomoru

Lepo pozdravljeni!

Znašel sem se v neizbežni situaciji, delal sem v manjši firmi, plač nam niso redno izplačevali, na koncu plač sploh nismo več dobili, šef pa je silil, da moramo delati in plače bodo, prispevkov tudi nisem dobil plačanih tako, da imam osnovno zdrastvo zablokirano, dodatnega si nisem moral plačati.

Sam sem potem podal pisno odpoved pogodbe o zaposlitvi, na Zavodu RS za zaposlovanje mi ne morejo pomagati, ker pri njih nisem opravičen do denarnega nadomestila, ker sem podal sam odpoved.
Na Centru za socialno delo vlogo o denarni socialni pomoči rešujejo cca 1 mesec.

Dva dni že nisem nič jedel, edino vodo pijem, volje nimam nobene, iz stanovanja sploh ne grem več ven, živeti nimam od česa. Razmišljam, da bi naredil samomor z nekimi tableti.

Kaj svetujete?

Svetujem vam, da se obrnete na osebnega zdravnika ali nujno medicinsko pomoč. Ob taki problematiki vas od pogovora z zdravnikom ne sme odvračati strah pred plačilom in če pojasnite situacijo tudi dvomim, da bi pri njem vztrajali
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ne vem sicer od kod ste, ampak obstaja kar nekaj združenj, ki vam lahko pomagajo čez najhujše čase. V Mariboru je to naprimer http://www.zvizgac.com/predstavitev/, če pa niste iz Maribora, jih pa lahko kontaktirate, če poznajo koga v vašem okolišu!
V teh težkih časih se je potrebno nasloniti na sočloveka, sosede, prijatelje, nekateri vas s svojo prijaznostjo in pripravljenostjo pomagati znajo presenetiti!
Po Sloveniji deluje tudi nekaj ambulant za ljudi brez zdravstvenega zavarovanja, kamor se lahko obrnete za pomoč, vendar skoraj dvomim, da vas vaš osebni zdravnik v takem primeru ne bi pogledal “na črno”
Upam, da se vse dobro izteče in srečno!

Hvala za pomoč.
Kar zadeva osebnega zdravnika in zavarovanja, mu v našem ZD zagotovo nihče ne bi odklonil pomoči v takem primeru zgolj zaradi neveljavnega zavarovanja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Klic v duševni stiski vsak dan od 19 – 7 ure: 01 520 99 00
Samarijan, 24 ur na dan: 116 123
Slovenska filantropija – pomoč prostovoljcev: 040 684 683

New Report

Close