Najdi forum

MR kolčnih sklepov

Po štirih mesecih težav z bolečinami v desnem kolku sem končno imel MR obeh sklepov.

Diagnoza je sledeča:[/b][/b][/u]

Signal izrazitega edema narastišč tetiv gluteus medius obojestransko, ob tem pa tudi majhna intersticijska fisura tetive gluteus medius desno.
Ostale prikazane tetive in mišice imajo v vseh sekvencah normalen signal.
Brez izliva v kolčnih sklepih.
Skelet ima normalen signal.
Znakov za večjo hrustančno lezijo ni.
Brez večjih sprememb labrumov obojestransko.
Brez večjih sprememb v SIS.

in me zanima vaše mnenje glede nadalnjih terapij, kaj je za naredit?

Hvala.

Spoštovani,

v izvidu MR navajajo oteklino v predelu narastišč srednjih zadnjičnih mišic obojestransko, desno pa tudi majhno poškodbo te mišice.

Kot naslednji korak priporočam klinični pregled in hkratni pregled slik opravljene MR. Ta kombinacija je za postavitev zanesljive diagnoze nepogrešljiva!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem imela MR kolčnih sklepov, zato me zanima, če bi mi prosim lahko razložili izvid magnetne resonance:
Signal zmernega edema tetive gluteus mediusu narastišču na veliki trihanter desnega femurja. Ob tem je v trohanterni burzi desno do 3mm široka plast tekočine. Majhna fisura tetive semimembranozusa ob narastišču na tuber ishiadikum desno. V ostalem imajo tetive hamstringov, kot tudi ostale prikazane tetive, normalen signal. Acetabuloma sta normalno globoka in orientirana v antverziji.

Prosim če bi mi lahko razložili izvid in podali mnenje.

Lp, Tamara

Spoštovani,

v izvidu navajajo oteklino v predelu nasadišča srednje zadnjične mišice na veliki obrtec (veliki trohanter) desne stegnenice, tekočino v sluzni vrečki v tem predelu in majhno poko v kiti mišice semimebranozus ob izhodišču na grčo sednice.

Priporočam pregled s posnetki opravljene MR. V poštev pride tako kombinirano protivnetno zdravljenje (protivnetna zdravila ter lokalno protivnetno zdravljenje – na fizioterapiji) kot tudi ultrazvočno vodena punkcija razdražene sluzne vrečke in vbrizganje hormonskega protivnetnega zdravila z lokalnim anestetikom vanjo, nato pa usmerjena mišična rehabilitacija.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close