Najdi forum

razlaga diagnoze

Pozdrav,
bila sem na artroskopijo kolena.
Diagnoza :.M23.29 Ruptura medialis gen.sin
M22.2 Laesio cartolagine condyli mdialis femoris.sin
M23.60 Ruptura partialis ACL gen.sin.
St.post arthroscopiam,meniscectomiam partialis menisci medialis et toaletam gen .si
Zanima me razlaga diagnoze in predvidevan potek rehabilitacije.Sicer sem delno že seznanjena,vendar me zanima še drugo mnjenje.

Hvala

Spoštovani,

Diagnoza :.M23.29 Ruptura medialis gen.sin = raztrganje notranjega meniskusa levega kolena
M22.2 Laesio cartolagine condyli mdialis femoris.sin = poškodbe/okvare sklepnega hrustanca notranjega končnega dela stegnenice
M23.60 Ruptura partialis ACL gen.sin. = delna raztrganina sprednje križne vezi
St.post arthroscopiam,meniscectomiam partialis menisci medialis et toaletam gen .si = stanje po artroskoskopiji, delni odstranitvi notranjega meniskusa in po toaleti (očiščenju) levega kolena

Priporočam čimprejšnji začetek individualne fizioterapije (asistirano aktivno razgibavanje, lokalno protivnetno zdravljenje in krepitev stegenskih mišic) ter čimprejšnjo opustitev morebitnih bergel. Rehabilitacija po tovrstnih posegih običajno traja nekaj dni do tednov do normalne hoje, do polnih obremenitev pa običajno nekaj mesecev (odvisno predvsem od uspešnosti rehabilitacije mišic).

Ko boste koleno popolnoma razgibala, priporočam opraviti meritev delovanja sprednjih križnih vezi z artrometrom GNRB, ki jo izvaja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – [email protected] in nato pregled z rezultati meritev.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close