Najdi forum

21.04.2015 sem vam posredovala vprašanje glede izvida magnetne resonance za levo koleno.

Težave imam že deset let, koleno mi približno enkrat letno oteče. Leta 2015 je oteklo močno, za več mesecev in od takrat koleno ni v redu. Imela sem dve magnetni resonanci, po prvi v izvidu ni bilo okvar in poškodb zaradi katerih bi koleno otekalo. Tudi vi ste priporočali pregled pri revmatologi in infektologu. Revmatološko obolenje je bilo izključeno, glede na klinično stanje in tudi po krvnih izvidih (sedimentacija pod 10 in CRP zelo nizek) tudi vsi ostali faktorji so bili negativni. Borelija je bila prav tako izključena.

Kasneje sem bila na pregledu tudi v Ortopedski bolnišnici Valdoltra, kjer sem bila ponovno napotena na magnetno resonanco, prejela sem izvid kjer piše:

Začetna degeneracija posteriornega roga medialnega meniska in korpusa lateralnega meniska. Blag edem iz subhondralne spongioze anteromedialno.

Ortoped je glede na izvid podal sledece mnenje. V primeru vztrajanja tezav s levim kolenom je mozna atroskopija s ciljem oskrbe meniskov

Glede na napisano sprasujem

1. Ali je po vasem mnenju glede na izvid MRI atroskopija potrebna. Prejsni ortoped mi je rekel da je v kolenu pri atroskopiji videti manj okvar kot pri MRI

2. Ali je mozno da mi zaradi okvar oteka koleno

3. Ali priporocate atroskopijo ali ne

Naj samo se omenim da sem stara 34let in si zelim zanositi zato me skrbi da v kolikor meniskov ne bi oskrbeli bi imela med nosecnostjo tezave. V kolikor pa bi imela poseg pa se bojim da.bo stanje slabse

Lp tina in najlepsa hvala

Spoštovani,

1. Ali je po vasem mnenju glede na izvid MRI atroskopija potrebna. Prejsni ortoped mi je rekel da je v kolenu pri atroskopiji videti manj okvar kot pri MRI
Odgovora Vam brez kliničnega pregleda ne morem dati, saj je potrebno s pregledom ugotoviti, kaj od navedenega Vam tudi dejansko povzroča težave. Z zgornjo izjavo se ne strinjam. Analize sistematično dobljenih podatkov iz posnetkov magnetne resonance in pri artroskopskih operacijah je pokazala, da se pri artroskopskih operacijah vidi 5 do 10 % več okvar ali poškodb, kot z magnetno resonanco.

2. Ali je mozno da mi zaradi okvar oteka koleno
Da.

3. Ali priporocate atroskopijo ali ne
Glejte odgovor na 1. vprašanje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni

Ukvarjam se z fitnesom. Po treningu meč sem cutila bolecino,in nateg misice za kolenom na zunanji strani. 3 dni je trajalo in bolecina je izginila. Nato sem se še vedno imela malo cuden obcutek v kolenu ampak sem vseeno naredila rahli trening nog po 4 dnevih. Nato pa se je zacelo stopnjevati..vse bolj je koleno obcutljivo in nestabilno, se sepati sem zacela po 7 dneh. Zdaj je 10.dan po poskodbi in lahko naraji iztegnem nogo, s tezavo pa tudi nogo skrcim. Otekline in edema ni bilo ze od zacetka. Me je pa zacelo skrbet. Je mozno da so nategnjene vezi in se to samo pozdravi? Ali naj grem na uz?

Hvala

Pozdravljeni

Ukvarjam se z fitnesom. Po treningu meč sem cutila bolecino,in nateg misice za kolenom na zunanji strani. 3 dni je trajalo in bolecina je izginila. Nato sem se še vedno imela malo cuden obcutek v kolenu ampak sem vseeno naredila rahli trening nog po 4 dnevih. Nato pa se je zacelo stopnjevati..vse bolj je koleno obcutljivo in nestabilno, se sepati sem zacela po 7 dneh. Zdaj je 10.dan po poskodbi in lahko naraji iztegnem nogo, s tezavo pa tudi nogo skrcim. Otekline in edema ni bilo ze od zacetka. Me je pa zacelo skrbet. Je mozno da so nategnjene vezi in se to samo pozdravi? Ali naj grem na uz?

Hvala

Spoštovani,

najprej priporočam natančen klinični pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close