Najdi forum

koleno po artroplastiki

Lani v oktobru sem imela artroplastiko levega kolena. Po operaciji sem opravila fth in protibolečinsko terapijo ter zdravljenje v zdravilišču Strunjan.Po vsem tem času pa imam še vedno hude bolečine v kolenu in pregibu. Ekstenzija skoraj popolna , fleksija 85 – 90 stopinj z ostro bolečino.Bolečine so prisotne tudi v mirovanju.Koleno mi z obremenitvijo oteka in ga hladim z ledom. Ortoped si mojih bolečin ne zna razložiti. Opravila sem že dva RTG in oba sta pokazala da ni omajanja proteze. Aksialno rtg slikanje pa je pokazalo da je pogačica nekoliko izven svoje lege. Laboratorijski izvidi so v mejah normale razen CRP 11 in Sedimentacijo 51. Sedaj delam po 4 ure saj mi ZZZS več ne podaljša bolniške ,ker menijo da mi ne pripada po izvidu ortopeda, ker si ne zna razložiti mojih bolečin in je zdravljenje zaključil.Kaj mi je storiti saj s takimi bolečinami ne morem več funkcionirati niti doma ,v službi imam delo stoječe, bolečine pa so dodatno se razširile na drugo koleno in kolk kjer je že diagnosticiran z obrabo.Bolečine so ponoči nevzdržne in koleno ter okoli pogačice oteka in me peče. Moj zdravnik je predal kartoteko na Invalidsko komisijo zaradi skrajšanega delovnega časa po 4 ure, vendar meni to dosti ne pomaga ,saj bi se rada znebila bolečin v kolenu, kjer so sedaj bistveno hujše kot pred operacijo endoproteze. Kaj mi je storiti ? hvala za odgovor.lp

Spoštovani,

priporočam, da opravite še trifazno scintigrafsko preiskavo okostja, ki lahko pokaže prisotnost vnetnega dogajanja ob kolenski protezi.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close