Najdi forum

gleženj ter stopalo

Spoštovani. Ker imam ortopeda komaj čez en mesec, težave precejšnje, prosim razlago izvida MR gležnja ter stopala. Stanje po poškodbi, artroskopiji, vendar s precejšnjimi težavami že od same poškodbe, ki pa se kar stopnjujejo. Šepanje, bolečine, nezmožnost gibanja v gležnju – stopalo pomikati gor dol, levo-desno zelo slabo, otekanje sprednjega dela, celotnega gležnja,…so del težav. Izvid se glasi

MR D skočnega sklepa

Izliva ni, sklepna špranja skočnega sklepa je primerno široka, sklepne površine so gladke. Procesus posterior tali je blago zašiljen in povzroča impingement sindrom. V predelu trohe tali manjši otoček kompakte.
Spina calcanei.
Blage začetne degenerativne spremembe malih sklepov tarzusa.
Travme ni, prav tako ni videti lezije ligamentnega aparata.
V plantarnem poteku fleksor halus longusa je le-ta nehomogeno struktuiran, viden je tudi okolni edem-tendinitis.

MR D stopala
Iz leta 2013 priložen izvid je opisan izrazit edem večine mišic stopala.
Pri današnji preiskavi precejšen edem perzistira in sicer je edem v predelu abduktor halucisa, v predelu incersije peroneusa longusa, v predelu obeh fleksorjev, v predelu adduktorja in kvadratusa plante, v interdigitalnem prostoru med 4 in 5 prstom.
V sagitalnih posnetkih je viden tudi edem okoli tetive tibialis posteriora, izrazitejše pa so plantarno spremembe okoli tetive fleksor halucis longusa in tibialis posteriora.
Fleksor halucis longus je tudi nehomogeno struktuiran.
Plantarna aponevroza je primerno ohranjena.
Začetne degenerativne strukturne spremembe sklepov stopala.

Kaj mi sledi po tem izvidu?
Pred časom je bilo govora o zatrditvi gležnja, terapije imam vsakoletno, če bi bil kakšen napredek – brez znakov izboljšanja. Enostavno so mi rekli – žal pač tako je. Ampak – tako ostati tudi…? Žal avto ne morem voziti ravno zaradi vseh bolečin, teža ob gibanju sklepa gor/dol. Bolečine v sklepu ter stopalu ovirajo vsakdanja opravila, celo najenostavnejša. Ali res moram trpeti, ali pa se lahko vsaj omili zadeve?

Hvala za vašo pomoč!

Spoštovani,

v gležnju navajajo izrastek na zadnjem delu skočnice, ki povzroča utesnitev. Na stopalu navajajo znake draženja ob večih tetivah, ki so deloma tudi okvarjene.

Priporočam, da se s posnetki opravljenih slikanj z magnetno resonanco oglasite v naši ambulanti. Brez kliničnega pregleda Vam odgovora ne morem dati. Glede na navedbe v izvidih menim, da se težave da vsaj olajšati.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala, saj naslednji mesec se oglasim, sem že naročena. Me pa zanima kaj mislite da se da pomagati (omiliti)i, res me zanima, pristanem na vse (skoraj), glede da s terapijami ni šlo operacija? Neučakana, radovedna sem, žal. Hvala

Spoštovani,

gleženj in stopalo moram sicer najprej videti. Razmišljam o artroskopski in/ali tenoskopski operaciji.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Aha, najlepša hvala. Se vidimo. Ampak – če se ne motim, mi je gospa rekla, ko sem se naročala v vaši ambulanti, da me bo dr. Štalc pregledal, ko sem opisala vse težave. Tako da…mislim da ne bo nič narobe, je pa dejansko pri vas, a ne? LP

Spoštovani,

dr. Štalc ne dela pri nas. Zelo verjetno ste se dogovorila za pregled v drugi ambulanti.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Joj, sem sedaj videla. Se opravičujem, prepričana sem bila da sem v vaši ambulanti….ime je tako podobno..

Sem si mislil.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Upam da najdemo skupni jezik, v nasprotnem primeru se vam javim – sedaj vem, da je treba biti bolj pozoren.

Velja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav.imam eno vprašanje :
Imel sem poškodbo gležnja ,moja diagnoza je :
Ruptura atfl et cfl atc sin.
Syndesmolisis tibiofibularis grad I
Arthroscopia atc sin
Fixatio atfl et cfl – artrobrostrom -gould,fiksacija tf sinndezmoze
Zanima me vaše mnenje oz.izkušnje ali se bom z mojo diagnozo še kdaj rekreativno z prijatelji v poletnih mesecih odigral kakšno odbojko na kopališču ali kak nogomet bolj za šalo kot zares.Ali taka diagnoza pomeni konec vseh rekreacijskih športov.hvala za vaš odgovor
Lp

Spoštovani,

če bo rezultat operacije dober, lahko pričakujete normalno delovanje gležnja, tudi pri navedenih športnih obremenitvah.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za vaš odgovor.lp

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close