Najdi forum

Pred štirimi leti sem staknila zvin gležnja – natrgana kita tibialis, zdravljenje konzervativno, lahko rečem kar brez zdravljenja.
od takrat imam večne težave z gležnjem, šepanje, otekanje, slaba gibljivost. Pred dobrim tednom ponovno rahel zvin, brez večjih težav ob samem zvinu, vendar se mi stanje na že tako prizadetem gležnju sedaj še slabša. Otekanje ter bolečine so se povečale. Glede na slabe izkušnje prvič, sedaj ne vem ali obiskati zdravnika ali ne? Očitno še prvi del ni bil ozdravljen, kaj naj sedaj? Se bi kdo posvetil zadevi, ali pa bi samo obravnavali nov zvin, ki pa dejansko ni (po moje) ni bil hud, je pa očitno poslabšal že poškodovan ter nezdravljen zvin izpred štirih let? RTG je tako nepomemben, zlomljeno ni nič, to je sigurno, kaj pa dogaja v notranjosti z ligamenti, kitami? Tudi stati na nogi ne morem – nestabilnost je večji vzrok, kot sama bolečina. Bolečina je večja, ko želim loviti ravnotežje levo desno in me potem ta poskus lovljenja ravnotežja boli. Kaj mi svetujete? Pustiti zadevo, ali pa se vseeno pokazati, čeprav je velika možnost, da ponovno ugotovijo, da pač ni nič? Bolečine se sicer ne vidi, vidi se oteklino, včasih hujša včasih manjša, modrice nobene. Hvala za nasvet

Spoštovani,

priporočam opraviti:
1. slikanje gležnja z magnetno resonanco
2. stres rentgensko slikanje obeh gležnjev (izvajajo na Radiološkem oddleku UKC Maribor)
3. pregled s posnetki priporočenih slikanj.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala.
LP

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close