Najdi forum

Pozdravljeni. Prosim za pojasnitev rentgenološkega izvida. I – V prostor med L5 – S1 je zožen, terminalni plošči sta zmerno sklerozirani. Zaključek: Osteochondrosis L5 – S1.

Končno me je osebna zdravniva poslala na slikanje in ortopedu. Moje tezave so stare ze precej let pa vendar od prbl 1,5 leta nazaj sem nekaj pretežkega dvignila in od takrat imam kar precejšne tezave -bolečine v ledvenem delu, po pomoč moram večkrat k zdravniku- injekcija, ker olfen ne pomaga. Redno-vsako jutro telovadim, obiskujem pilates, redno hitro hodim, kolesarim, obiskujem različne masaže, pazim ,da se ne prehladim…ma…kaj naj še naredim?? Včasim se kar zbudim zjutraj in ne morem vstat… Stara sem 46 let. Hvala.

Spoštovani,

v izvidu navajajo zoženje prostora med 5. ledvenim in 1. križničnim vretencem. Priporočam še slikanje ledvene in križnične hrbtenice z magnetno resonanco, ki lahko pokaže morebiten pritisk na živčne korenine.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za hiter odgovor!

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pišem vam ponovno . Bila pri ortopedu, ki mi je predlagal slikanje MR -tako kot vi in še scintigrafijo okostja. Namreč poleg hrbtenice me že cca 11 let bolijo tkiva ali kaj jaz vem okrog kolkov. Izvid scintigrafije okostja je – levostranski sakroileitis. Mi lahko prosim pojasnite. Na slikanje MR še čakam. Hvala.

Spoštovani,

sakroileitis pomeni vnetje sklepa med križnico in črevnico.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala.

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
bila na MR LS Hrbtenice in prosim za razlago izvida.

Hrbtenica ima ohranjeno lumbalno lordozo,vidna je manjša desnostranska deviacija;korpusi vretenc imajo normalno obliko in položaj. Kostni mozeg vertebralnih korpusov je v mejah normale,ob diskusu L4-L5 in L5-S1 subhondralno degenerativno spremenjen. Višina diskusov L1-2 do L3-4 je primerna,signal iz teh diskusov je primerne intenzitete in homogenosti. Na nobenem segmentu ni videti znakov patološkega izbočenja diskalne konture. Višina diskusa L4-5 je znižana,signal iz diskusa je hipointenziven,vodne so iregularnosti krovnih plošč. Kontura diskusa je izobčena na celotnem obhodu,spremlja jo robna osteofitna apozicija. Mala sklepa sta degenerativno spremenjena. te spremembe zmerno zožuje lateralna recesa in malo foramna. Višina diskusa L5-S1 je znižana,signal iz diskusa je hipointenziven,vidne so iregularnosti krovnih plošč. Kontura diskusa je izobčena na celotnem obodu,spremlja jo robna osteofitna apozicija. Mala sklepa sta degenerativno spremenjena. Te spremembe malo zožujejo lateralna recesa in malo foramna. Vsebina duralne vrečke ne kaže patoloških sprememeb,sakralno so vidne manjše periradikularne ciste. prikazni del medule ima normalen položaj,obliko,širino in strukturo. V predelu prevertebralnih in paravertebralnih mehkih tkiv ni videti patoloških sprememb.
Mnenje: osteohondroza,spondilartroza L4-5 in L5-S1.
Hvala za odgovor.

Spoštovani,

v izvidu navajajo zmerne obrabne spremembe v spodnjih delih ledvene hrbtenice, ki ne pritiskajo na živčne korenine. Priporočam fizioterapevtsko zdravljenje. Lanko se obrnete tudi na našo sodelavko doc. dr Renato Vauhnik, dipl. fth. – [email protected].

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za hiter odgovor! Zanima pa me še to glede na to, da je slikanje skeleta pokazalo sakroileitis ali naj grem do revmatolga? Osebna zdravnica mi je dala za to tezavo zdravila Arcoxia – jemljem ze vsa leta po potrebi. Poleg tega me zanima še ali to obolenja vpliva kaj na tezave, ki jih imam s hrbtenico-mislim ali je lahko vse skupaj povezano…. Včasih namreč ne vem kaj me boli…. Hvala.

Spoštovani,

priporočam obisk revmatologa. Pri nekaterih boleznih (npr. spondyilitis ankylosans) je lahko sakroileitis povezan tudi z obolenjem hrbtenice.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala.

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close