Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Kaj če ne narediš 1 predmeta pri maturi?

Kaj če ne narediš 1 predmeta pri maturi?

Pozdravljeni!

Ker se mi vse bolj dozdeva, da do ponedeljka moje učenje ne bo kej plodno in da bo ta maturitetni predmet splaval po vodi, razmišljam, kaj se zgodi….

Pri tem mislim predvsem na to, kaj se zgodi s prijavnico za faks in s tisto PRVO željo?? Avtomatsko izpadeš? Potem ko narediš jesenski rok, kam gre tvoja prijava, na drugo, tretjo željo???

Prosim za čimprejšen odgovor.

Hvala!

če ne narediš,pol v drugem roku lahko izbiraš sam med tistimi faksi ki imajo še prosta mesta..

Kar se pa mature tiče, popravljaš samo tisti predmet, pri katerem se ti zgodi nesreča. Če maš pri tem predmetu tudi vaje ali pa seminarske jih pa ni treba delat še enkrat, če pa želiš, lahko izboljšaš tudi to!

Ne obupuj! Tudi jaz sem mislila, da bom gefo pogrnila, pa sem jo naredila. Ampak mi sploh nismo mel gefe v 4.letniku (ker sem bla na ekonomski šoli) in smo morali celo slovenijo sami preštudirat (kar se pa meni ni preveč dalo). Pa za ostale sem mislila, da bodo full slabe ocene, na koncu sem pa presenetila sama sebe. Saj na koncu spoznaš, da vse le ni tako težko kot vsi govorijo.

Ne se sekirat! Tudi če enega predmeta ne narediš, imaš lahko še vedno opravljeno maturo – če si le ta predmet naredila dovolj dobro. Takole piše v zakonu o maturi:

38. člen
(opravljena splošna matura)

Kandidat je opravil splošno maturo, če je pri vseh maturitetnih predmetih dosegel pozitivno oceno.

Kandidat, ki je pri enem izmed obveznih predmetov na osnovni ravni zahtevnosti dosegel najmanj 80% točk, potrebnih za pozitivno oceno, je pri tem predmetu pozitivno ocenjen, če je pri ostalih predmetih, iz katerih je opravljal maturo, ocenjen pozitivno in je vsaj pri dveh izmed njih dosegel najmanj oceno dobro (3).
Kandidat, ki je pri enem izmed izbirnih predmetov na osnovni ravni zahtevnosti dosegel najmanj 80% točk, potrebnih za pozitivno oceno, je pri tem predmetu pozitivno ocenjen, če je pri ostalih predmetih, iz katerih je opravljal maturo, ocenjen pozitivno in je vsaj pri enem izmed njih dosegel najmanj oceno dobro (3).
************************************

Zato ne obupuj in se pripravi vsaj toliko, da boš nekaj naredila!

MIslim da lahko izbiraš kar je prosto.

Aja, drugače pa če se vseeno toliko zalomi, da ne narediš mature, na žalost izpadeš iz izbirnega postopka za vpis na fakulteto. To pomeni, da se moraš konec poletja zopet prijaviti na en faks (izbiraš samo med tistimi programi, kjer je še prosto) in opravljati maturo iz tistega predmeta, ki si ga pogrnila. Če opraviš maturo takrat, se zate šele začne izbirni postopek za vpis na faks.

Nauk zgodbe: definitivno se ti splača stisnit zobe in se potruditi na spomladanskem roku, ker je jeseni zelo težko priti na kak ‘kvaliteten’ študijski program!!!

Se da naredit maturo z vec kot 2 tudi ce ne prides skozi snov…preverjeno ;). Sploh ni taki bav bav ta matura….

lp muteman

Tja, kjer je jeseni še prostor (bolj leve fakultete). Amapak ne se predati, a sploh veš, koliko se da v 3,5 dni še naučiti??! Mah saj boš videla na faksu. Tako knjigo, kot se jo v gimnaziji učite celo leto! Tvoj um in nesamozavest in ozki vzorci mišljenja so edini, ki te omejujejo. Uči se in naredila boš, ker imaš vse potenciale za to in to zmoreš!! Max 3 ure na dan spat, drugače pa učit pa kakšen dober kapučino. Pa ne si mislit, da si zmatrana, ker je tudi to samo priučena fora. Zgodilo se ti bo točno to, kar boš mislila. Misli si, da nisi nič zmatrana, da si vse z lahkoto zapomniš in da se učiš točno tisto, kar boš na maturi morala vedeti. Misli si, da si winner in boš. Če boš pa pustila slabim mislim, da te pokopljejo, te bodo pa tudi uslišale. Podobna energija privlači podobno…

BUY A GUN….

kaj pa ce pades jeseni…a potem lahko drugo leto delas samo 1 predmet al vse skp

znaš držati v roki lopato? alpa vsaj metlo? lohk poskusiš pri komunalnem podjetju ali kaj podobnega, tam majo vedno plac za faulirane študente

ah ja you think you know it all a:=)

Pozdravljeni,

Prijatelj Žorž letos opravlja maturo in ga skrbi, da enega predmeta nebo opravil. Problem tici v tem da ga na dan rezultatov nebo doma (ker gremo na morje, yolo), Moje vprasanje je, kaj se zgodi, ce slucajno enega predmeta nebi opravil in bi bil ravno takrat odsoten? Ali bi se moral prijaviti takoj po tem ko je izvedel rezultate ali lahko to se pocaka kak teden?

Hvala za odgovor,

Kaj se zgodi če ne prideš na pisni del mature, ostalo pa vse narediš?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close