Najdi forum

V zakonu sva že skoraj 20 let. Imava dva otroka. Moj mož je že od nekdaj zelo osvajalski tip človeka. Vedno ogovori vsako žensko, ki jo sreča, tudi, če je ne pozna, vsaki ženski pokloni nek kompliment, nekaj mora rečti, če ne ni srečen. Meni seveda reče, da je le hec. Tega sem se že navadila in se ne oziram več na to. Moža imam rada, ne ljubim ga več, rada pa ga imam še vedno. Mož me je že varal in to mi je tudi priznal. Prevaro sem mu oprostila in normalno živiva naprej. Mislim, da po tistem ko mi je povedal, da me je varal, da je bilo nekaj časa res v mirovanju, ni me varal. Sedaj pa mislim, da me spet vara. Sumim, da me je varal tudi med celo nosečnostjo in še vedno me. Doma imamo majhnega dojenčka, on pa hodi okoli z drugimi ženskami. Ne razumem ga, kako lahko to počne. Kar se tiče najinega spolnega življenja, lahko rečem, da ga ni več. Že kakšne 3 leta ni več dobro in čudno je, da sva sploh uspela zaploditi zadnjega otroke, glede na najino pogostost spolnih odnosov. Po pravici povedano si spolnih odnosov z njim sploh ne želim, že kar nekaj časa ne. Lahko živim brez tega. On pa ne. Varanje sem mu oprostila tudi zato, ker vem, da je to počel zato, ker doma nima. Da bi se razšla z njim ne želim, ker je oče mojih otrok, ker doma rabim moško roko. Sama se rada bolj posvečam otrokom, sem bolj avanturistka in nisem rada doma. Delo doma mi ne diši. Doma imamo gospodinjo za čiščenje, likanje in kuhanje. Od moža se ne želim ločiti, ker bom izgubila vse lagodje, ki mi ga nudi. Odločila sem se, da nekako takole: naj me vara, naj se poteši drugje, doma pa naj gara za družino in od njega zahtevam čedalje več materialnih dobrin in vloženega truda. Domov naj nosi denar in nam nudi lagodje. Seksa z njim ne potrebujem, ok lahko tudi ko mi bo zapasalo, ampak pretegnila se ne bom. Ne vem kdo je tukaj hudoben on ali jaz? Ali je bolje, da se ločim od njega in s tem otrokoma onemogočim lagodno življenje? Doma ga potrebujemo, da postori vsa hišniška in moška opravila, doma ga potrebujemo za finance. Bojim se, da če bo odšel, da bom morala gledati na denar, da nam bo zneslo, bojim se da bom večno sama. Kdo bo hotel mamo z dvema otrokoma? Ja marsikdo, ampak ne bogat takšen, ki bo pripravljen živeti mene in moje otroke. Lagodnemu življenju se ne odpovem in pika. Lahko pa mož gre vendar naj mi vsak mesec na račun nakaže vsaj 1000 Eur preživnine! Ali lahko od njega zahtevam toliko preživnine, če zasluži 3000 eur? Razmišljala sem tudi, da ga pustim, da me še naprej vara. No, da se delam še naprej, kot da nič ne vem, da me vara in si tudi sama poiščem drugega. Ko najdem pravega in dobro priskrbljenega moškega, pa bi se ločila od moža? Kako ste se odločile ostale ženske, katere vas je mož varal? Ste odšle stran ne glede na vse (otroci, finance, hiša).

Naj ti odgovorim na tvoje zadnje vprašanje: tisti trenutek, ko sem izvedela za prevaro je bilo zakona konec. Odšla pa nisem jaz ampak bivši mož. Finančno nam gre zelo na tesno. Ampak ni ga denarja, moškega opravila in ostalih izgovorov da bi v takem sranju živela jaz, predvsem pa moji otroci. Življenje inamo eno samo in vredno se je potruditi in najti srečo. In ti povem, da imam manj denarja, vsa opravila večinoma opravim sama ali pa s pomočjo prijateljev. Imam pa srečo, mirnost in dostojanstvo. Očitno sem rahlo usekana da mi to pomeni več kot evri in moška roka pri hiši.

Ja jaz-vse sem poslala v maloro.Ne bom več prenašala da me vara.Samo jaz sem samostalna me ne gane.Vse znam in sem vedno postorila sama-ker sem imela lenobo doma.Zdaj pa joka kako bo zaradi financ sam živel v najemniškem stanovanju-naj ga ljubice živijo.Imam tudi mladoletnega otroka,pa kaj-bomo že.Za norca me pa ne bo več imel.Ko bo bolan in shiran pa naj ga še ljubice rihtajo-jaz že ne.

Oprosti ampak tole je pa brez zamere nekaj najbolj sebicno materijalisticnega kar sem kdaj prebral … Ne morem si pomagat da ne bi napisal
Pa ne odobravam varanja al kej tazga … Ampak vseeno ??!!! A si prebrala kaj pises ??!!
Ze iz tvojega besedila se ti vidi da si totalna egoisticna-materjalna razvajenka, lenoba brez vesti in dostojanstva in sramota za žensko raso !!!
Pravis, prevaral me je pa sem mu odpustila ker doma ni dobil ??? !!!! Halooooo ?!!! Kaj pa mislis da bo zdrav moski doma klece prosjacil in stradal ?!! če že tako lepo financno poskrbi zate kot pravis bi lahko vsaj svoje noge dala narazen obcasno ….
Očitno si totalno nesamostojna in prevec lena da bi poskrbela za sebe in za svoje otroke in raje zivis na plecih desca in ga sesaš (seveda ne tam kjer bi bilo potrebno) financno samo da so tvoj ego in tvoje materjalne dobrine zagotovljene .. Sramota !
Kaj te skrbi ??!!! Preživnina ??!!! Ti bi imela ne vem kaksno prezivnino ?!!! A ti ves cemu je prezivnina namenjena ??!! Zagotoviti otroku dostojno zivljenje in pomoc pri placilu rednih mesecnih poloznic ter hrane in ne za tvojo razvajeno leno rit da se bo lahko se naprej pasla v nedogled na racun nekoga drugega. Sram te je lahko, upam da tvoj moz cimprej najde eno dostojno zensko ki ga je vredna in mu bo dala to, kar si zasluzi in obratno !
Ce ima ljubice si jo bo sigurno slej ko prej nasel ! Ta mu bo tako kot ti prala in kuhala (ce to sploh pocnes ??!!! – in verjetno tut seksala z njim redno kot se to spodobi za vsak zdrav normalen par .
Nehi sanjat, tvojega zakona je konec in se raje postavi na svoje noge kot pa da sanjas o nekem novem “ljubimcu” , ki te bo naprej živel in preživljal medtem ko bos ti svojega moza se naprej obirala za prezivnino !
Katastrofa !!! Pravis .. Da ti lahko brez seksa in da ti je vseeno ???!!! Wtf je narobe s tabo ??!! A to potem pricakujes tudi od svojega partnerja ??!! A mislis da bo z drugim kej bols ??!! Ko se ti vec ne bo dalo, ko bo “zaljubljenost” sla mimo … Si bo tudi drugi poiskal ljubico ….
Res sem brez besed ! Bogi tvoj mož, samo to ti lahko recem, verjetno sploh ne ve kako “plitko” ženo ima
SRAMOTA

Ne, nisi usekana.
Temu se reče dostojanstvo in lastna integriteta.
Tega ti denar ne more kupit.

Ti si res hinavska, egoistična, plehka ženska, povrhu vsega pa še lena in nesposobna. Nobenega samospoštovanja in to vse samo zaradi denarja. Sprijazni se ženska, da si že od začetka z njim zaradi finančnega lagodja, vajin zakon je bila vedno le farsa. Tvoje pisanje je res hladno, brez čustev. Ni mi jasno, kako je sploh tvoj mož tako dolgo zdržal s teboj? Zakaj ni on spokal in šel? Mogoče pa je tudi on s teboj le zaradi otrok? Sicer je to največja napaka, da sta dva človeka skupaj le zaradi otrok in finančnega položaja! Ampak takšnih je veliko, so pa nesrečni in nezadovoljni in posledično tudi otroci postanejo takšni. Delata škodo sebi in otrokom! Če ti je toliko do denarja, potem pa si sama najdi kakšno dodatno delo, saj praviš, da rada hodiš okoli. Pa svetujem ti, da odpoveš gospodinjo (kateri domnevam morate dati mesečno plačo vsaj 1000 Eur, da skrbi za vaše lene riti). Loči se, spodi moža, spodi gospodinjo, začni sama čistiti in kuhati. S tem boš prišparala za tisto preživnino, katero si želiš! Poznam takšne ženske, kot si ti…..ženske, ki imajo doma čistilke in ki ne kuhajo, ki hodijo ven jest. No lahko rečem, da so takšne ženske največje lenobe, zanikrne, nič od nič. Na vzven lepe in fine, na vznotr pa navaden gnoj od gnoja. Sam bi takšno babo steral! Moja kuha, pere, lika, skrbi za otroke, zase in zame. Vse imamo tako, kot je normalno in potrebno. Nismo bogatuni, doma porihtamo stvari vse sami, smo delavni, pridni, imamo se radi in živimo harmonično in glavo pa je to, da smo pa srečni!

Naj parafraziram:

Naj ti odgovorim na tvoje zadnje vprašanje: tisti trenutek, ko sem izvedel za prevaro sem dal na mizo naj se odloči kako naprej in jasno povedal, da je zakona konec.
Odšel sem. Finančno mi gre po tej odločitvi zelo dobro. Ampak ni ga denarja, ženskega opravila in ostalih izgovorov da bi v takem sranju živel, predvsem pa, da bi moji otroci gledali to životarjenje. Življenje imamo eno samo in vredno se je potruditi in najti srečo. In ti povem, da se imam danes precej bolje in tudi otroka sta spregledala in imam zato z njima precej boljši odnos kot prej. Imam srečo, mirnost in dostojanstvo. Očitno nisem dovolj usekan da mi to ne bi pomenilo več kot evri in ženska pri hiši.

Naj parafraziram:

Naj ti odgovorim na tvoje zadnje vprašanje: tisti trenutek, ko sem izvedel za prevaro sem dal na mizo naj se odloči kako naprej in jasno povedal, da je zakona konec.
Odšel sem. Finančno mi gre po tej odločitvi zelo dobro. Ampak ni ga denarja, ženskega opravila in ostalih izgovorov da bi v takem sranju živel, predvsem pa, da bi moji otroci gledali to životarjenje. Življenje imamo eno samo in vredno se je potruditi in najti srečo. In ti povem, da se imam danes precej bolje in tudi otroka sta spregledala in imam zato z njima precej boljši odnos kot prej. Imam srečo, mirnost in dostojanstvo. Očitno nisem dovolj usekan da mi to ne bi pomenilo več kot evri in ženska pri hiši.[/quote]

Ne razumem točno namen tegale pisanja. Norčevanje ali kaj drugega? Trenutno sem v “blond” fazi (se opravicujem blondinkam).

Darwin, nekako vem da nisem usekana 🙂 ampak ko pa preberem kaj takega pa se resnično vprašam kako poceni nekateri prodajo svoje življenje. Pa naj. Me pa zanima ali res mislijo, da so otroci gluhi in slepi? Lepa popotnica ni kaj.

” Lagodnemu življenju se ne odpovem in pika” …. mislim da v temu grmu leži zec , a ne ? Če je to za te bistvo življenja potem živi tako naprej. Ampak….Človek je tudi duhovno bitje in če mu ta strana odpove je v biti nesrečen. Nikoli ne moreš biti srečen v tuji mižeriji in ta vaš zakon to je.
Ni mi samo jasno kako ti uspe spat z njim če veš da je mogoče pravkar sjahal dol z kakšne krave ?
Fuj in Fej !
🙂

Mihaelaa – prav rad bi zvedel tvojo štorijo…Če ne,pa nič … Zdiš se mi o.k ženska… (za tisto ‘odplezaj’ se tudi zdaj ne morem nehat smejat,ha,ha,ha…) . Ali si tudi ti imela kakšnega “osvajalca” ? 🙂

Jaz pa tebe ne razumem kako si to sploh dovoliš.A maš ti sebe sploh kaj rada ? Se počutiš dobro samo takrat,ko grdo in nespoštlivo ravnajo steboj? Pa kaj hudiča je steboj narobe? A niti tega ne opaziš da on ve kako lahko počne steboj in nebo posledic ?

Itak, da je tema čista provokacija.

Naj parafraziram:

Naj ti odgovorim na tvoje zadnje vprašanje: tisti trenutek, ko sem izvedel za prevaro sem dal na mizo naj se odloči kako naprej in jasno povedal, da je zakona konec.
Odšel sem. Finančno mi gre po tej odločitvi zelo dobro. Ampak ni ga denarja, ženskega opravila in ostalih izgovorov da bi v takem sranju živel, predvsem pa, da bi moji otroci gledali to životarjenje. Življenje imamo eno samo in vredno se je potruditi in najti srečo. In ti povem, da se imam danes precej bolje in tudi otroka sta spregledala in imam zato z njima precej boljši odnos kot prej. Imam srečo, mirnost in dostojanstvo. Očitno nisem dovolj usekan da mi to ne bi pomenilo več kot evri in ženska pri hiši.[/quote]

Ne razumem točno namen tegale pisanja. Norčevanje ali kaj drugega? Trenutno sem v “blond” fazi (se opravicujem blondinkam).
[/quote]

Namen je pokazat razliko med prej in potem in zakaj se je težko odpovedat “lagodnemu življenju”.
Morda pa je tisto “lagodno življenje” v resnici zlata kletka in ene se zanjo zavestno odločijo…
V resnici gre pri tem samo za tehtanje med vloženim in rezultatom in žalostno je, da ljudje tako razmišljajo in delujejo.

Darwin, moja štorija? Hja poročena sem bila z narcisom. Tako kot vsaki narcisoidni hrani je tudi meni potekel rok uporabe oz se je moja hranilna vrednost znižala… Pa je šel v šoping in si nabavil novo.

Zato pa me pogreje, ko berem take primerke. Zato tudi tisti “odplazi se” paše k takim, saj se mi zdijo kot kače v travi, ki čakajo na poljsko miš.

Kolk’ časa pa ste bili poročeni ?

Kolk’ časa pa ste bili poročeni ?[/quote]

Par sva bila skoraj 20 let, porocena pa 17 let.
Kolikor sem zasledila tu gor se veliko zakonov konča po toliko letih. Kot da enemu pregori varovalka…

Kolk’ časa pa ste bili poročeni ?[/quote]

Par sva bila skoraj 20 let, porocena pa 17 let.
Kolikor sem zasledila tu gor se veliko zakonov konča po toliko letih. Kot da enemu pregori varovalka…[/quote]

Ene ljudi resnično ne bom nikoli razumel. Namesto da se človek hvali z tako dolgim zakonom on gre vse zjebat. 20 let zapravljenega življenja. Žalostno….Ne vem ali se ti ljudje sploh zavedajo kaj počno. Če nočeš živeti z nekomur pa odkrito povej ! Ne pa se iti varanja. Varanje je najhujša stvar kaj lahko storiš partnerju. Berem tako te zgodbe po forumu in dejansko nikjer nisem zasledil en pošten odgovor od varajočega “zakaj?” (Mogoče enkrat od nekega tipa ki je odkrito priznal napako.Takoj so ga napadle dežurne kurbice češ da priznava preveč in da je nekaj v ozadju tega. Ha,ha,ha…svašta…) . Vsi navajajo nekakšne floskule ala ‘ni bil pozoren do mene’,’me je zanemarjal’…in podobno. Najbrž je hudičevo težko soočiti se z lastnim egom.
Kaj pa otroci ? Ste imeli otrok ?

Darwin, tako lahko vržeš stran zakon takrat, ko ti leta skupne zgodovine praktično nič ne pomenijo oz so se izgubila… Jaz sem pač živela z narcisom. Samopriznanim egoistom. Kot sem rekla, ko se mi je zmanjšala hranilna vrednost, je poiskal novo hrano. Jaz vsaj približno vem kaj in kako. Je pa trajalo, da sem dojela.
Zakaj drugi to počnejo pojma nimam. Kriza srednjih let? Hitre odločitve? Sto ljudi sto čudi. Dejstvo pa je da za slab takon sta kriva dva, za prevaro pa eden. In izgovori ala “ni dovolj skrbel/a zame….”. Bla, bla, blaaaaa. Najlažje je za svoje sranje kriviti nekoga drugega. Iskren pogovor? Kaj je že to? To je pa ja out…
Dejstvo je, da se živemu vse možno zgodi. Kako pa potem napej človek reagira in živi… No tu pa lahko potem mirno ločiš pezdeta od človeka…
In ja imela sva dva otroka. Imela pravim, ker sedaj imam otroka jaz. Primerek se ni odrekel samo zakonu. Odrekel se je tudi otrokom. Ne pašeta v kontekst. Sem verjetno ena redkih, ki je na csd prosila za stike otrok z očetom oz da mu dopovejo, da otroci rabijo očeta. Ampak če noče pač noče.
Hecno, kako ae lahko nekateri odločajo prenehati s starševstvom.

Da se človek odreče otrokom…to pa je res bolano….
Še živali tega ne delajo.

Tega niti jaz ne razumem. In to je večja bolečina kot pa vse ostalo. Razjeda pa me tudi krivda. Otroka si očeta nista izbrala, jaz pa sem možnost izbire imela… Totalno brezveze, vem. Ampak še vedno mi šine skozi misli, da za otroka nisem naredila dovolj. Da ju nisem bolj zaščitila…

pod tole se pa podpišem!!

2x sem prebrala celo zgodbo, ker v prvo nisem mogla verjet, da lahko kaj takega nekdo izjavi, mislim, pa nimam besed!
avtorica, tale tvoja napisana kozlarija je samo iskanje pozornosti ki je ne dobiš od moža-pa saj si sama lepo obrazložila zakaj.

New Report

Close