Najdi forum

Bivša partnerka me ponižuje

Pozdravljeni,

Mene pa zanima slednje:
Z bivšo partnerko sva pred 3 meseci “definitivno” zaključila 3 letno v vezo, vendar mi ševedno vsake tolko piše, ponavadi zjutraj, ima čudne fore npr.: “wejlaaa kaj si za kavo” in 1min ” sory sem falila” alpa, če lahko zbriše določeno sliko itd. Do zaj me je že 5 kontaktirala in jaz ji nisem odgovoril, tudi klicala me je že z skrito številko ob zvečer, vendar se nisem javil, vem pa, da je bila ona, ker to se mi ni še nikoli prej zgodilo. No pred kratkim sva si vendarle malo pisala ko je opazila da sem spremenil sliko na mailu in pogovor je nanesel na najino vezo, obtožbe so letele na mene, jaz sem se povedal, da je bla kriva posesivnost in pol je popizdla in me začela obtoževat, poniževat itd. da sem jaz delal vse narobe, da nisva bla za skupaj, da je spoznala kako je bil dober njen drugi bivši itd. Medtem ko pa sva bla še skupaj je govorila kako sem najbolši in kako je bil slab ta drugi bivši. Tudi na fbju objavlja vse stvari, ki spominjajo na najino vezo, stem da pošilja srčke nekemu prijatelju in me zanima zakaj to počne? Imam občutek, da ko ima krizo mi piše, ker ji manjkam ampak samo toliko da dobi odgovor in tako zadovoli to prebolevanje, čim se preveč pogovarjamo se konča z poniževanjem in obtožbami. Vezo je zaključla ona in nevem zakaj se mi tako maščuje.
Hvala za odgovor.

Zelo poenostavljeno:
– Histerična osebnost se ves čas trudi ostati nedosegljiva.
– Nevrotična osebnost si želi nedosegljivo.

Razlog za oba ravnanja je sila preprost: nobena izmed osebnosti ni samozadostna in nujno potrebuje Drugega. Brez Velikega Drugega, je ni. Vas ni. Definira vas okolica.. Ne vi sami.. Dasiravno bi bilo slednje bolj pravilno.

Povezava histerik – nevrotik je vzpostavljena. Ona se nastavlja in izmika – ostaja nedosegljiva.. Vprašanje je torej, koliko nevrotika, koliko želje po nedosegljivem je v vas?

Življenje, odnosi.. Terapija.. Velja eno samo pravilo: spreminjamo lahko samo samega sebe. Drugih nimamo pravice spreminjati.

Vprašanje je torej: koliko časa ste pripravjeni igrati na nevrotično struno, ki hrani vašo histeričarko?

Ali kot je že Albert Einstein: “Norost je ponavljati vedno isto ter pričakovati drugačen rezultat.”

Še enostavneje: ravnanje bivše se bo spremenilo, ko se boste spremenili VI. Ko ne boste več hranili njenega histeričnega EGA.

De omnibus disputandum..

Jaz sem imel mojo prvo ljubezen 20 let če prav nisem vedel kaj je ljubezen .
Kamor sem se ubrnil me je varala , ter se družila z drugimi ljudmi .
Si cer plesala z ljudmi objet , se poljubljala ali celo seksala meni pa govorila dav imam drugo lubico .
No ko sva bila skupaj 12 let meje kolegica rekla če sem zato da bi z njo hodil no jaz sem jo premalo poznal .
Vendar kolega rekel rajši imej mene kakor Jožkota .
Minila so tri meseca ko jejo je zapustil .
Sicer jaz sem zelo hlegma fant zato pravim da se bo že nasla pravo dekle .

Ti se maščuje ker te kliče na kavo ?
Ti si en zelooo bolan človek.

New Report

Close