Starševski čvek

Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo! Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore!

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Dermatologija (mapa)       Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prehlad, gripa in preventiva       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetika (mapa)       Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje tako in drugače (mapa)       Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna terapija, kiropraksa, osteopatija       Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Cerebralna paraliza       Multipla skleroza       Miastenija gravis       Kronična utrujenost    Očesna medicina (mapa)       Optika       Oftalmologija in očesna refraktivna kirurgija    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Poškodbe in obolenja kolenskega sklepa       Poškodbe in obolenja ramenskega sklepa in komolca       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala       Zlomi v predelu kolka in zapestja    Otorinolaringologija (mapa)       Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Nedonošenčki       Neonatologija    Prehrana (mapa)       Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje       Prehranska dopolnila    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Psihoterapija       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Splošna psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    Transplantacijska medicina (mapa)       Darovanje organov    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Feng shui    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nezvestoba - varanje    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Življenje v Avstriji

Default avatar mamica30 23 Jan 2012 23:23

Za tiste,ki ste se preselili iz slo v au,kakšno imate zdaj življenje?...meni gre na bolje.Plače boljše,stanovanje ugodno,no avtomobili so pa res dražji in zavarovanja ampak na splošno sem zelo vesela,da sem zbrala pogum in se preselila v Avstrijo.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar eeemmm 23 Jan 2012 23:24

Cestitam za pogum in se naprej velik uspeha :))

Default avatar čestitam 23 Jan 2012 23:25

Lepo, da ti je uspelo. Kako kaj delavske pravice v primerjavi z slo.?

Default avatar mamica30 23 Jan 2012 23:31

Hvala.Verjemite,da je bilo potrebo veliko poguma in truda,no še vedno se trudimo hehe,ker še ne obvladam nemškega jezika-ampak počasi bom tudi to. Iz izkušenj sm se naučila,da se nikoli ne zanašaj na nekoga ampak je najboljš naredit vse sam. Glede delavskih pravic ti nebi znala povedat kaj dosti,če te pa zanima kaj konkretnega in če vem ti pa z veseljem povem.

Default avatar villach 23 Jan 2012 23:38

Moja sestra je poročena z Avstrijcem in živijo sanjsko življenje, meni je pa tudifino, ker sem v 1 uri pri njej na kavici:)

Default avatar čestitam 23 Jan 2012 23:39

zanima me na splošno, če se tudi tam dogajajo take zlorabe delavce kot v slo. - recimo stožice, luka pa cel kup podjetij. Plačilna disciplina med podjetji. Tako na splošno sem mislil. Poznam Italijana, ki je večkrat v slo. in se ne more načudit kaj se dela z delavci v slo. V Italiji kaj takega ni mogoče! hvala.

Default avatar ni pritiska 23 Jan 2012 23:42

V Avstriji je krasno, vse ok, živimo kot bogovi!

Default avatar Kar poglej ... 23 Jan 2012 23:44

čestitam napisal:zanima me na splošno, če se tudi tam dogajajo take zlorabe delavce kot v slo. - recimo stožice, luka pa cel kup podjetij. Plačilna disciplina med podjetji. Tako na splošno sem mislil. Poznam Italijana, ki je večkrat v slo. in se ne more načudit kaj se dela z delavci v slo. V Italiji kaj takega ni mogoče! hvala.

kako se v Italiji dela z ljudmi ...

Default avatar Kar poglej ... 23 Jan 2012 23:44

http://tvslo.si/#ava2.72429061;;

Default avatar mamica30 23 Jan 2012 23:50

Joj na žalost ti ne znam povedat,sem šele par mesecev tukaj. Ma ne verjamem,da se take svinjarije dogajajo tukaj,kar se dogaja v slo je res katastrofa. Preselila sem se samo 20 min ven iz slo,pa živim čist drugačno življenje...Se bo našel sigurno kdo tukaj,ki ti bo lahko poveda kaj več.

Default avatar čestitam 23 Jan 2012 23:54

Kar poglej ... napisal:http://tvslo.si/#ava2.72429061;;

Mogoče sem slabo zapisal. V Italiji so delavci zelo zaščiteni. Pri nas je suženjstvo, kar je tudi iz prispevka razvidno.

Default avatar jaz˝˝ 23 Jan 2012 23:55

Kako si sprejela tako odločitev? Kako si iskala službo, stanovanje? Si že koga poznala gor, da si šla?

Default avatar Kar poglej ... 23 Jan 2012 23:56

čestitam napisal:
Kar poglej ... napisal:http://tvslo.si/#ava2.72429061;;

Mogoče sem slabo zapisal. V Italiji so delavci zelo zaščiteni. Pri nas je suženjstvo, kar je tudi iz prispevka razvidno.

Poglej dokumentarni film v celoti, prikaže tudi kako se dela z delavci v Italiji...narejena je primerjava Slo, Ita, Aus.

Default avatar vse me zanima 23 Jan 2012 23:57

mamica30 napisal:Za tiste,ki ste se preselili iz slo v au,kakšno imate zdaj življenje?...meni gre na bolje.Plače boljše,stanovanje ugodno,no avtomobili so pa res dražji in zavarovanja ampak na splošno sem zelo vesela,da sem zbrala pogum in se preselila v Avstrijo.

Če nisem preveč nesramna:

Zanima me, kaj si po poklicu, kaj delaš, kje živiš in kakšna zaposlitev bi se dobila v Avstriji?
Kako si si ti uredila selitev......mi bi tudi šli

Default avatar mamica30 24 Jan 2012 00:06

jaz˝˝ napisal:Kako si sprejela tako odločitev? Kako si iskala službo, stanovanje? Si že koga poznala gor, da si šla?

Vse se je začelo tako,da sem dala oglas,da živim blizu meje in iščem službo.Na veliko srečo se je ogasila ena ženska in tako sem že naslednji teden dobila službo v au.Ker v slo nisem mogla dobiti čez poletje vrtca sem se šla pozanimat v bližnji vrtec in ne moreš verjet-otrok je šel nasledji teden prvič v vrtec(v slo čakaš po leto ali več,da sploh dobiš mesto).Po dveh mesecih pa sva s partnerjem začela resno razmišljati,da bi poiskala stanovanje blizu moje službe in tako je tudi bilo.Našla sva si stanovanje,kupila še en avto tukaj ...samo še mož si poišče službo tukaj pa smo zmagali hehe.

Default avatar čestitam 24 Jan 2012 00:08

Avstrije ne poznam, v Italiji zaposleni pa so zaščiteni kot medvedje! Verjamem pa, da slovenska trobila z namenom zadeve relativizirat prikažejo izjemo. Slovenska trobila - mediji tudi pomagajo pri politični sestavi, ki sprejema zakone - upam da se strinjaš?

Default avatar mamica30 24 Jan 2012 00:10

vse me zanima napisal:
mamica30 napisal:Za tiste,ki ste se preselili iz slo v au,kakšno imate zdaj življenje?...meni gre na bolje.Plače boljše,stanovanje ugodno,no avtomobili so pa res dražji in zavarovanja ampak na splošno sem zelo vesela,da sem zbrala pogum in se preselila v Avstrijo.

Če nisem preveč nesramna:

Zanima me, kaj si po poklicu, kaj delaš, kje živiš in kakšna zaposlitev bi se dobila v Avstriji?
Kako si si ti uredila selitev......mi bi tudi šli

Po poklicu sem trgovka,ampak ker še ne znam tekoče nemško ta služba zaenkrat še odpade,delam pa kot sobarica,bila sem pa tudi pomivalka posode,meni osebno ni važno ali pomivam posodo ali čistim wc-je..važno mi je,da dobim redno plačo,da je dober kolektiv... VILLACH-BELJAK

Default avatar me zanima-- 24 Jan 2012 00:14

kakšna pa je plača sobarice, pomivalke posode. Koliko stane vrtec?

Default avatar vse me zanima 24 Jan 2012 00:18

Če boš slišala-vedela za kakšno službo, mi boš sporočila?
Lahko kar tukaj, sem skoraj vsak dan tukaj:)

Ti lahko pustim kontakt?

Default avatar mamica30 24 Jan 2012 00:19

[quote="me zanima--"]kakšna pa je plača sobarice, pomivalke posode. Koliko stane vrtec?[/qu000

Če delaš 40h na teden 1200-1260bruto,netto pride 1030-1050e isto pomivalec-sam razika je v tem,da,če si sobarca se ti še napitnine nabere 100-200 ali več eurov

Default avatar Sprememba 24 Jan 2012 00:21

Nam sploh ni bilo slabo, če bi le imeli poštimano zakonodajo, da se ne bi mogle dogajati Stožice in podobno.
Za Avstrijo ne vem, vam pa povem za Italijo, da traja porodniški dopust največ 5 mesecev, plača je 80% plače, ki si jo prejemal. Starševski dopust naslednjih 6 mesecev pa le še 30% plače, tako, da za samske mame odpade..
Pa ne sanjajte, kakšne bajne plače imajo v Italiji, ker ni res, se jim kriza strahotno pozna. Njihove urnike pa poznate, torej pozabite službe do 15 ali 16h.
So pa tam zelo močni sindikati, ne kot tale naš Semolič,
Tako, da jaz v Italijo ne bi šla niti pod razno.

Default avatar mamica30 24 Jan 2012 00:22

vse me zanima napisal:Če boš slišala-vedela za kakšno službo, mi boš sporočila?

Ti lahko pustim kontakt?

Iz katerega konca pa si? Lahko ti pošljem oglase,kjer iščejo delavce.

Default avatar vse me zanima 24 Jan 2012 00:24

mamica30 napisal:

Ti lahko pustim kontakt?

Če si tako prijazna, mi lahko pišeš na:

[email protected]

Hvala!

Default avatar mamica30 24 Jan 2012 00:26

vse me zanima napisal:
mamica30 napisal:

Ti lahko pustim kontakt?

Če si tako prijazna, mi lahko pišeš na:

[email protected]

Hvala!

Se slišimo jutri..lepo nočko

Default avatar vse me zanima 24 Jan 2012 00:28

Hvala ti, se bereva, lahko in lepo noč ti želim!

Default avatar mrcina1 24 Jan 2012 00:55

mamica30 napisal:
me zanima-- napisal:kakšna pa je plača sobarice, pomivalke posode. Koliko stane vrtec?[/qu000

Če delaš 40h na teden 1200-1260bruto,netto pride 1030-1050e isto pomivalec-sam razika je v tem,da,če si sobarca se ti še napitnine nabere 100-200 ali več eurov

jaz dobim za to delo 530 evrov + prevoz in malica, skupaj 600 evrov v Sloveniji.

Default avatar tuji jezik 24 Jan 2012 01:19

A nemškega jezika nisi pred odhodom nič znala? Se hitro naučiš?

Default avatar kr neki... 24 Jan 2012 07:10

Joj če je vse tako lepo in fajn, potem je pa najboljše da se vsi kar tja preselimo. Me zanima kakšna dela tam opravljate. Ista kot tukaj ali kaj manj "vrednotenja". Bojim se, da govorite o delih ki so tam manj zaželena tudi za same avstijce. V kolikor opravljate taka dela ste isto kot naši "južnaki". Pa brez zamere, samo zanima me.

Default avatar mamica30 24 Jan 2012 07:32

Saj ne rečem,da je vse sanjsko u au ampak življenjski pogoji so pa res veliko boljši.Že recimo če imaš otroka si veliko na boljšem-v slo sem imela 50e otroških pa sem bila bezposelna,patner pa tudi nima bajne plače,tukaj imam pa 165e...je razlika,pa še za tiste mesece,ko se delala tukaj živela pa v slo,sem dobila vso razliko nazaj.A bi mogoče to dobila v slo-nikoli.
Kar se tiče jezika,pa res nisem znala nič dugega kot dober dan in hvala,znam pa angleško,kr dosti pomaga.
Živim pa v bližini Villacha,tako da ni to nek zabačen kraj.

Default avatar kr neki... 24 Jan 2012 07:38

Tko bom rekla. Vsi samo nekaj jamramo kako je pri nas, ko pa se je potrebno izpostaviti in stopiti skupaj za svoje "pravice", se pa vsi umaknejo in potihnejao, da na koncu tisti ki se zakaj bori nastrada. Tolko o tem, Niso drugi ljudje v drugih državah nič drugačni (boljši) od nas, samo bolj držijo skupaj, ker se pač zavedajo kaj to pomeni.

Na vrh