Delovno pravo in zaposlitev

Potrebujete informacije o zaposlitvi, službi, pogodbah, odpuščanjih, pravicah in dolžnostih? Na tem forumu boste našli vse potrebno o zaposlitvi.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

osnovna plača

Default avatar sonček2 05 Mar 2008 17:20

Kaj pomeni osnovna plača v pogodbi - bruto ali neto

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar nats* 05 Mar 2008 17:24

bruto.

Default avatar majci2 04 Jun 2009 21:44

Prosim za odgovor!
Ce je osnovna placa (torej bruto) 2400 EUR, koliko je to kot neto placa (vsaj priblizno)...
Hvala za odgovor.

Default avatar Zajcekd 04 Jun 2009 22:05

1450-1500 (brez malce in prevoza)

Default avatar solzica1 07 Jun 2009 21:07

Se eno vprasanje!
Ce spadas v 43 placilni razred, koliko je to place (bruto oz. neto)? Ali je 43 placilni razred povsod enake glede visine place, neglede na to kje si zaposlen, (recimo, neglede na to ali si zaposlen na Univerzi ali v neki drugi instituciji na neko Ministrstvo)? Morda sta moja vprasanja malce naivna, vendar nimam pojma kaj so to placilni razredi in kaj pomenijo dejansko v neto oz. bruto place... Hvala za odgovor.
Lep pozdrav!

Default avatar foušija 08 Jun 2009 10:52

solzica1 napisal:Se eno vprasanje!
Ce spadas v 43 placilni razred, koliko je to place (bruto oz. neto)? Ali je 43 placilni razred povsod enake glede visine place, neglede na to kje si zaposlen, (recimo, neglede na to ali si zaposlen na Univerzi ali v neki drugi instituciji na neko Ministrstvo)? Morda sta moja vprasanja malce naivna, vendar nimam pojma kaj so to placilni razredi in kaj pomenijo dejansko v neto oz. bruto place... Hvala za odgovor.
Lep pozdrav!

Bog ne daj, da te kje v JU zaposlijo, glede na to, da tudi slovensko ne znaš, pojma nimaš, pa tudi brati ne znaš. Stran od JU, pa hitro,da kdo ne bo opazil tega.

Default avatar solzica1 08 Jun 2009 19:13

Veste kaj g./ga.foušija... Glede dikcijo, ki ste jo uporabili v Vasem odgovoru je razvidno, da ime FOUŠIJA Vam tudi enkratno prilega kot človek... Krasen značaj!!!... Vendar, bog pomagaj! Tako pravimo "slovenci"... Ta forum ni za takih kot ste Vi!!!... Poisčite forum, ki bo "pozdravil" Vase komplekse in frustracije... Očitno je, da enkrat jih bose morali priznati in začeti zdraviti!!!... Vseeno, hvala da ste se potrudili in dali odgovor na moje vprasanje... Pa veliko sreče Vam želim s tako "glavo" kot jo imate...

Default avatar minkaaa 08 Jul 2009 12:30

solzica1 napisal:Veste kaj g./ga.foušija... Glede dikcijo, ki ste jo uporabili v Vasem odgovoru je razvidno, da ime FOUŠIJA Vam tudi enkratno prilega kot človek... Krasen značaj!!!... Vendar, bog pomagaj! Tako pravimo "slovenci"... Ta forum ni za takih kot ste Vi!!!... Poisčite forum, ki bo "pozdravil" Vase komplekse in frustracije... Očitno je, da enkrat jih bose morali priznati in začeti zdraviti!!!... Vseeno, hvala da ste se potrudili in dali odgovor na moje vprasanje... Pa veliko sreče Vam želim s tako "glavo" kot jo imate...

se oproščam, vendar se strinjam z foušija

Default avatar Tenka 08 Jul 2009 22:27

solzica1 napisal:Veste kaj g./ga.foušija... Glede dikcijo, ki ste jo uporabili v Vasem odgovoru je razvidno, da ime FOUŠIJA Vam tudi enkratno prilega kot človek... Krasen značaj!!!... Vendar, bog pomagaj! Tako pravimo "slovenci"... Ta forum ni za takih kot ste Vi!!!... Poisčite forum, ki bo "pozdravil" Vase komplekse in frustracije... Očitno je, da enkrat jih bose morali priznati in začeti zdraviti!!!... Vseeno, hvala da ste se potrudili in dali odgovor na moje vprasanje... Pa veliko sreče Vam želim s tako "glavo" kot jo imate...

Jaz se tudi strinjam s foušija. Glede na to, da je govora o 43. plačnem razredu, očitno v javnem sektorju, je res žalostno, da se sprašuje takšna vprašanja s takšno slovnico...

Default avatar veverrca 09 Jul 2009 13:52

O bog. Sem se kar za glavo prijela ko sem videla post od ga. Foušija. Plače po plačnih razredih so predstavljene v Zakonu o sistemu plač v javnem sektorju. http://www.uradni-list.si/files/RS_-200 ... 1-0000.PDF

Če pa ste se že podajali v javne vode, se pa morate nujno iti pozanimati kako je v tem sistemu. Se mi zdi, da jaz ko sem prvi letnik Fakultete za upravo več vem od vas. Je pa to res žalost.

lp

Default avatar Barca 09 Jul 2009 22:46

veverrca napisal:O bog. Sem se kar za glavo prijela ko sem videla post od ga. Foušija. Plače po plačnih razredih so predstavljene v Zakonu o sistemu plač v javnem sektorju. http://www.uradni-list.si/files/RS_-200 ... 1-0000.PDF

Če pa ste se že podajali v javne vode, se pa morate nujno iti pozanimati kako je v tem sistemu. Se mi zdi, da jaz ko sem prvi letnik Fakultete za upravo več vem od vas. Je pa to res žalost.

lp

Če že daješ link z lestvico , vsaj daj takega, ki je zdaj veljaven http://www.uradni-list.si/1/content?id= ... +sektorju+ , vse se najde tule http://www.mju.gov.si/si/placni_sistem/ ... _predpisi/
Veš, poleti 2008 se je spremenil cel sistem plač v javnem sektorju.

Default avatar veverrca 10 Jul 2009 07:46

Upsi..se opravičujem..hvala Barca.

lp,vevi

Default avatar didi_ 19 Okt 2009 13:48

pozdravljeni mene tudi zanima nekaj
začela sem opravljati pripravništvo za medicinsko sestro in sem v 16 plačilnem razredu ter mi v predpogodbi piše 850,11 eur ter 61,71 eur odbitek za odpravo nesorazmerja za drugo obdobje glede na delež zaposlitve ter na koncu primerljivi znesek plače določen po zspjs pa je 788,40 pogodba je pa za čas pripravništva samo zanima me torej kolikšna bo torej moja neto plača??
torej kdo ki se razume v te stvari...
hvala
lp

Default avatar PATRICK_SANKAMAN 28 Feb 2010 10:35

KAKO JE PA KAJ TAKEGA MOGOČE??????

1.Minimalna zajamčena bruto plača za polni delovni čas po zakonu znaša od 01.03.2008dalje 566,53 EUR. V to se štejejo redne mesečne ure in ...

2.moja osnovna bruto plača znaša 474,63 eur od 17.08.2009

3.V skladu z Zakonom o določitvi minimalne plače (Uradni list RS, št. 114/2006, 36/2008) znaša minimalna plača za delo s polnim delovnim časom, opravljeno od 1. avgusta 2009 dalje, 597,43 evrov (kar znaša 459,23 evrov neto in 431,23 evrov neto brez olajšave). Prosim,če mi lahko to razložite,ker je več kot očitno,da je delodajalec kršil zakon in seveda obenem meni izplačeval ponižuječo nizek osebni dohodek.

Zakoni so zato,da se kršijo haha in to vse na račun nas smrtnikov,ki jim kao nič ne moremo!!!!

Default avatar senk 18 Maj 2010 13:18

Patrick, težava je samo v tem, da imajo delodajalci, ki so zaprosili za postopni prehod na višjo minimalno plačo, eno oziroma celo do dve leti časa, da jo postopoma povišajo.
Tako da ni nujno, da kršijo zakon.

Default avatar foušija 19 Maj 2010 10:24

Ejga, Solzica, potrebno bo krilato golazen na računalniku naštimat, ne pa v JU silit ! Za 2400 ojrov (brutto seveda) morate znati vsaj na računalniku uporabljati š,č,ž, uporabljat slovenščino, znati kaj poizkati na internetu tudi izven MON-a in seveda pozabiti na stavke kot so: "Ta forum ni za takih kot ste Vi!!"

Stran 1 od 1
Na vrh