Najdi forum

ime za fantka

Zdravo!

Potrebujem čimveč idej za moška imena na 3 ali 4 črke, ki ne vsebujejo šumnikov.

Imamo resen problem, ker jih je večina nam všečnih zasedenih ali pa imajo šumnike. Zato bo vsaka ideja dobrodošla.

Hvala vsem, ki jim ni odveč napisat svojih predlogov.

Hm, kako misliš – zasedenih? Ime ne more biti zasedeno, morda ga sicer nosi kdo v tvoji bližini, ampak vprašaj se, koliko stikov boš dejansko imela s tem otrokom oz. moškim, da ti bo to moteče? Mislim, imena se ponavljajo, nič novega ne moremo izumiti (čeprav še vedno kdaj slišim kaj takega, da bog pomagaj – no, zdaj sem že subjektivna). Predlagam kakšno starejše slovensko oz. poslovenjeno ime, kot npr. Fran, Bert.

No Fran je že zaseden, imamo ga v družini. In ja vsa ta imena, ki so že zasedena imajo bližnji s katerimi se dosti družimo.

Recimo:

Luka, Anej, Enej, Svit, Nejc, Ožbe, Fran, Jon, Tim, Taj, Maks, Mark, Teo, Bor…

jih je kar veliko tehle naših malčkov, kajne? In ja, glede na to, da smo precej skupaj, ne bi dala istega imena.

Bert mi pa ni všeč. Sploh mi ne gre k majhnemu dojenčku. Ja saj vem da zraste, samo mi ni.

Še kak predlog? Zelo jih bom vesela. Bo dovolj, če jih samo naštejete. Drugače mi je všeč IZAK, samo mojemu ni.

Pozdrav!
kaj pa če bi dala nekoliko daljše ime: Filip, Jakob, Urban, Jurij, Gregor, Matija, Lenart, Matej, Gašper, Oskar, David, Dominik, Robert, Martin, Matevž, Ožbej, Peter, Jernej ,

Krajša imena. Jošt, Job, Gaj, Anže, Ažbe, Blaž, Nace, Sašo, Jože, Jure

Meni so zgornja veliko lepša, pa še v poplavi kratkih imen, ki vas obkrožajo bo tvoj fantič z malo daljšim imenom (le črka ali dve več) pozitivno izstopal.

Naj bo zdravo tvoje dete.

Joj sori, sem videla da nočeš šumnikov. (Pij, Tine, Tone, Mito, Vito, )
Midva sva svojemu starejšemu sinu dala ime s črko R. Potem pa je imel on sam velike težave z izgovorjavo R-jev. Šele pri osmih letih je s pomočjo logopedinje in veliko truda osvojil to črko. In veš v kakšni zadregi je bil tam nekje od šestega leta, ko ga je kdo vprašal za ime in so ga seveda napačno razumeli. Nama je bilo takrat žal, da sva mu dala takšno ime. potem smo dobili pa še enega fanta. Ta v imenu nima črke R in seveda tudi nobene težave z izgovorjavo R-ja ::))) Pa bodi pameten.

Zdaj je starejši star že 10 let in seveda nima več težav z izgovorjavo in je z imenom, ki je lepo slovensko, pa ne prepogosto, zelo zadovoljen.

Vid

Lan,Nik,Nino…

Če bi zdaj čakala fantka, bi bil Tijan, Jaša, Tjaš ali Nino.

Imena mojih otrok: Tany, Sony, Viola

MIHA

Ja no, jaz bi rada ime do 4 črke in brez šumnikov.

Drugo ne pride v poštev. REs je težko najti nekaj, kar bi bilo ok.

Ian, Lan, Lee, Rene, Aron, Rian,
mal posebna ampak lepa…vsaj meni :))

lp

mai, nel, ian ?

Iz katere risanke na Baby TV je že to?

riko, biko, diko, sriko, kiko keko, kito, rito, bebo, bubo, dubo, jaro, pajoo, deki….
bleki, keki, koja, boja, roja, dajo, pajo, piki, riki, diki, pepi, piko, diko ,kuko….
Ma. imen kolkor hočeš

Meni je zelo prikupno ime Miha

New Report

Close