Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje za nosečke..tudi bivše :)

za nosečke..tudi bivše :)

Sem v 19. tednu (noseča 18t 1 dan). Pred nekaj dnevi sem imela uz in naj bi bilo vse ok. Prejšnji teden sem začutila gibe otroka. Sedaj jih že 2 dni ne čutim. Nazadnje na uz je bilo rečeno, da je z otročkom vse ok.. posteljica pa naj bi bila spredaj.

Tiste, ki se tudi oz. ste bile noseče.. ko ste enrkat začutile gibe ste jih čutile vedno ali tudi kdaj vmes kak dan ne? Bi mogla k zdravniku? Res pa je, da so bili tudi takrat zelo nežni in če ne bi imela istega občutka tudi na ultrazvoku ko se je videlo, da je ravno brcnil bi mislila, da mi nagaja črevesje 🙂

Je povsem normalno, da na začetku ne čutiš gibov vsak dan. Probaj se za par minut uležt, menda pomaga, če popiješ kaj sladkega in se dete potem “zbudi”.

Malo cokolade pojej, bos vidla kaksna zurka bo ;)))

na začetku ni panike, če je kak dan, dva mir

pol, po 30 tednu ali kdaj je treba začeti šteti gibe.

Pušenjak redno omenja, da je nekje med 20. in 23. tedni relativna količina plodovnice glede na plod največja, zato je takrat občutenje ploda manjše. Kar se ti dogaja, je torej povsem normalno.

Res je vse, kar so že zgoraj napisale ostale punce. Jaz sem prve gibe otročka začutila pred točno tednom dni, na dan morfologije, to je bilo 20t 5d. Otročka sedaj čutim vsak dan, vendar so gibi tako nežni, da sem prepričana, da jih dostikrat spregledam (ne začutim). Včeraj sem bila po 14 dneh zopet v službi in brc do večera nisem čutila, saj sem bila ves čas v gibanju. Namenoma sem šla ležat za 15 minut in pozdravile so me nežne brce 🙂 Tako da kar brez skrbi, vse je v najlepšem redu. Srečno sonosečka!!

Pri meni tudi enako..kaksen dan pac ne. Sem v 24.tednu. najveckrat se pa zacuti ko se ulezes in umiris in si bolj na to pozoren.

Čokolada res pomaga hehe 🙂

- - - - - - - - - - - - [url]https://prvipaketek.si/verzi-in-cestitke-ob-rojstvu/[/url] -->> Čudoviti verzi ob rojstvu otroka ;)

Pri mojem pa ne 🙂 nikoli ne reagira na čokolado. Največ brca, ko ležim na hrbu :))

New Report

Close