Najdi forum

Ideje za deževen dan?

Ali ima kdo kakšno dobro idejo kam iti z dveletnikom, če je vreme zakomrano? Fant je zelo živahen in želi vedno kaj novega. Bazen žal ne pride v poštev, ker smrka. Sprašujem za okolico LJ.

Tehnični muzej Bistra

Z dvoletnikom v teh.muzej?!

Dobra si! :))

Mi smo se v muzeju v Bistri imeli lepo – naša je stara leto in pol in je bila tam že dvakrat. Zanimivi so ji bili avtomobili in nagačene živali, drugače smo imeli pa lep sprehod po hodnikih 🙂 po koncu ogleda je nehalo deževati, tako da smo pol ure gledali še race ob ribniku.

tako da – priporočam!

Kaj je pa s tehničnim muzejem narobe? Po moje je lahko prav OK in pri ninny imajo celo izkušnjo, da je bilo OK.

Seveda tehnični muzej otrok gleda in dojema z drugačnimi očmi kot pri 15-ih ali pri 30-ih, ampak otroku je lahko v muzeju marsikaj zanimivega (avtomobili, veliki mlini, kaka orodja, šivalni stroji, tkalnica, …), seveda na svoj način. No, malo je pa tudi odvisno od otroka…

Jaz bi ga na deževen dan raje peljala v tehnični muzej kot pa na igrala v City park.

Katjuša noben ni omenjal City-a; je pa res da mi je čudno s tako majhnim hodit po muzejih, kajti jaz če grem v muzej, želim pogledati stvari bolj podrobno, kar dvomim, da takšen otrok lahko. Vsak otrok je drugačen, to je pa tudi res!

Se pa opravičujem lepi Mateji, ker sem podvomila v njen predlog.

LP, Bani

Ja, ti in jaz si že želiva muzej dobro pogledati, vendar če greš tja z otrokom, ne moreš računati na to.:))

Tudi mi smo ze bili v Bistri, mlajsa hcerka je bila stara 16 mesecev in je bilo vse v najlepsem redu (starejsa skoraj 3).

meni se zdi pa ravno bistra strašno primeren muzej – malo na prostem, malo notri. Moji nečakinji je bil pri skoraj 2 letih blazno všeč. Mi je vse o avtobusih razložila, pa postajah, pa kako mami pelje avto, pa tko… Ma blo je fantastično! Ravno ta muzej je fajn za male otroke, ker ima velike eksponate!

Ja, muzeji so danes že povsem nekaj drugega, kot smo jih vajeni mi iz našega otroštva. TM je super, v Lj pa sta meni za otroke in družine zelo v redu Narodni in Prirodoslovni (sta v isti zgradbi). Oba imata v sklopu razstave posebne aktivnosti za otroke. Pa še kavo lahko tam spiješ, sicer na avtomatu, a mojemu sinkotu je sok in avtomat vedno prva postaja, ko pridemo tja.
In še nekaj je: mislim, da je dobro, da se otroci čim prej naučijo gledati lepe stvari. Igralnice, športne dvorane in šoping centri tega nimajo in so po estetiki prostora res šibki.
Andreja

New Report

Close