Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja jaz se pa kar bojim imeti otroka v teh casih

jaz se pa kar bojim imeti otroka v teh casih

Ko je toliko zla….

mene je strah za mojo najstnico

Če bi tako pičkasto razmišljali med vojnami, vas sploh ne bi bilo.

Prvega otroka sem rodila 1996. In ne bom pozabila, kako mi je sošolka rekla, kako si upam v teh časih rojevat otroke. No jaz imam 3, ona pa je še vedno brez. Ne vem, ali še kar čaka na ugodni čas?

Poglej, poskušaj razumet, da je nekaterim varnost zelo pomembna in dejansko so časi v katerih živimo, zelo nenaklonjeni prebivalstvu. Res pa je, da kdor čaka na boljše čase, nikoli ne dočaka. Tako, da se na to ozirat nima smisla, če želiš imeti otroka in si materialno preskrbljen, živiš v dobrem partnerskem odnosu, potem vsekakor imej otroke. Res pa, da s številom ni pametno glih pretiravat ali kakorkoli že, vsak zase ve.

Pametna punca, dovolj kanonfutra si pridelala.

Pametna ženska, da nima otrok, če ocenjuje, da ni (bil) primeren čas. To, da imaš ti tri, ne pomeni, da ti je treba ploskati.

Pametna ženska, da nima otrok, če ocenjuje, da ni (bil) primeren čas. To, da imaš ti tri, ne pomeni, da ti je treba ploskati.[/quote]

Tebi tudi ne. Treba je le grebsti skupaj denar, a ne? A ga boš s sabo nesel?

To so tvoje besede. Jaz kaj takega nisem nikoli napisal.

Tvoja sošolka verjetno ni imela v mislih težavnih in hudih časov od leta 1996 do cca 2000, ko si ti rojevala. Razmišljala je dolgoročno, da prihaja kruto obdobje in se odločila, da v svet, kakršen se pripravlja, svojega potomstva ne želi izpostavljati. Ji nimaš kaj očitati, pa poskusi skapirat, da ne čaka na ugodnejši čas, ko se bo odločala morda za materinstvo, ker se zaveda, da ga za časa njenega tuzemeljskega bivanja ne bo učakala. Odločila se je odreči materinstvu, to je to.

Le pogumno imejte otroke. Saj časi ne bodo vedno tako kruti. In otroke imejte mladi, kmalu po dvajsetem letu, nikar ne odlašajte.
Še vedno se je vse uredilo tako, da je bilo prav.

Kako lepo je druge hujskati in spravljati v nesrečo, a ne? Še umivanje rok manjka, da bo slika popolna.

Kako lepo je druge hujskati in spravljati v nesrečo, a ne? Še umivanje rok manjka, da bo slika popolna.[/quote]

Tebi bo pa denar, ki mu slavo poješ povsod, prinesel srečo? Nisi videti prav srečen, čeprav praviš, koliko ga imaš. Pusti ljudem vrednote in hitro molit mamona še naprej!

To so tvoje besede in namigovanja.

Ampak res no…tisti, ki ste se za otroke odločili na vrat na nos ob prvi priliki, oz iz dolgčasa v lajfu , oz ker ste se dobesedno zajebali, ne glejte na tiste brez otrok z viška. Res vam nimamo kaj za ploskat. Že odrasli smo zrobotizirani, kaj bo šele z mularijo. Sej nobeden več ne zna oz ne upa razmišljat s svojo glavo in noben več ne sklepa SVOJE odločitve. Obstajajo samo še klišeji…in to je žalostno…in egoistično zaradi vaših potomcev…

New Report

Close