Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja žlahta, preljuba žlahta

žlahta, preljuba žlahta

So bili časi, ko smo se zelo dobro razumeli z družino mojega moža.

Pa je vse minilo. Ne vem, ali je krivo, da je ta mlada k hiši prišla ali kaj. Skoz najedanja, kritike, nič več ne delamo prav, vsi ocenjujejo najino vzgojo, najine otroke, najina dejanja.
Včasih mi je bila tašča kot mama, sedaj samo neumne opazke, podtikavanja, …. Kaj vse naj bi okrog pisarila, govorila, pa nisem. Skupaj držijo kot rit in srajce, kar rečem, vse nekaj skritizirajo…
Vsi so bogi, bogi, midva, ki pa imava ogromno hišo, travnike, sadovnjak, invalidno mamo, veliko več otrok kot ostali, smo pa vse na komot. Da ne govorim, kako drugi nimajo denarja, kako so revni, a hkrati so po 3 tedne na dopustu, imajo vsi službo, le pri nama je samo mož v službi.
Če rečem, da imam veliko za likat, dobim pod nos, naj ne kupujem toliko oblek, pa tudi za likat ne bo toliko.

Tako zelo boli, ko jim tašča na njivi vse prideluje, vsak dan jim kuha, otroke pazi. Jaz o vsem tem lahko le sanjam. Spet bo enoletnik šel v vrtec, da lahko doma vse postorim. Tašča pa drugim popazi otroke, če je potrebno, pa do četrtega leta starosti. Lani sem bila zelo bolna in nisem mogla sama pridelati zelenjavo. Meni niti ponudila ni, da mi kaj da. Za najmlajšega, nekaj mesečnika ja, za ostale ne…

In zakaj si praznim dušo? Tukaj na forumu? Vsi so bili že na dopustu. Pa so se skoz slišali po telefonu. Mi gremo sedaj. Pa sem že lani čakala in čakala na kakšen klic, zamanj… Nobenega ni zanimalo, kje in kako smo. Smo poklicali, ko smo prišli in so samo na hitrico: Prav. in to je bilo to…

Zakaj starši delajo tako razliko med otroki?

Saj bi stike prekinila, pa mi je hudo zaradi mojih otrok, ki vsega tega sicer že kar nekaj opazijo, ampak kljub vsemu obožujejo svojo babi.

Ne sekiraj se…imas ljubeco svojo druzino in otroke…to je pravo bogastvo. V to vlagaj energijo, ne sekiraj se zaradi drugih, ki joh ne mors spremeniti…to ti jamlje energijo, ki bi jo lahko uporabila za lepe trenutke s svojo družino. Te razumem,ker imam sama tako v lastni druzini…sestra je ljubljenka, jaz pa tazadnji bicikl. Me sploh ne boli to vec, sem pa rabila cas, da sem se v resnici sprijaznila.

O še kako poznam……dokler ni prišla tadruga tamlada je bilo tudi pri nas kar ok. Sicer otrok niso pomagali paziti oz. so rekli,da niso zato v penziji da bi čuvali( pa ne bilo stalno ,samo vskočili bi kdaj pa kdaj…sicer so bili otroci od prvega leta v vrtcu). Zdaj pa merkajo njihove otroke skoraj do vstopa v šolo, vse jim dajo iz njive , parcelo,….nas nikoli ne vprašajo kako smo,če kaj rabimo. Vedno kličemo mi in še takrat je občutek,češ kaj pa kličete. Če je kdo bolan itak nihče ne pove……so nas čisto oddonkali.

Je pa zanimivo to,da takoimenovani ljubljenci kar zginejo in nimajo časa ko postanejo starši obnemogli. Takrat so pa oddonkani še kako super……ah…..

Mi je kar hudo, ko slišim, kakšni so nekateri starši. Ne sekiraj se,avtorica, bodi srečna, da imaš družino, zadeve speljane očitno v pravi smeri. Se mi zdi, da ti ta mlada v resnici zavida in se ti maščuje tako, da je zmanipulirala še vse ostale. Brez skrbi, za vsako rit raste palica, vi pa uživajte in dobro vozite še naprej, otroci pa bojo en dva tri zrasli in bo lažje.

Vsaka last ali posest, v tem primeru čustva, se lahko uporablja kot orodje ali orožje. Kaj boš sama naredila s svojimi darovi, pa je izključno tvoja odgovornost.

Mislim pa, da je prav, da živiš za svojo družino ne pa za izvorno.

Tudi pri nas podobna situacija in sem kar nekaj časa razmišljala o tem,,,, in na koncu si rekla. Palica ima dva konca, sem jih dala na ignore….. se vidimo ko se srečamo…. Otroci pa če imajo željo se vidijo. That’s it.

Prekini stike.
Če otroci svojo babi obužujejo, naj jih mož pelje tja in jih tudi odpelje.Ti pa ostani lepo doma in se tam namalaj samo enkrat letno.
Če ljudje niso kot je treba, jim je treba postaviti ostro mejo.Samo tako imaš lahko mir.
Nekoč boš vesela, da ti tašča ni pazila otrok, podarjala zelenjave in take stvari.
Ste družina, živite zase, za moža, za otroke, za mamo.Druge pa lepo odpikaj, pa boš imela mir.
Kje pa konec koncev piše, da moraš hoditi k tašči na obiske.
Tašče funkcionirajo ponavadi tako : manj jo vidiš, rajši jo imaš.
Bodi raje vesela, da ne živiš z njo, da imaš družino in da se doma razumete.Ostalo odreži.Kot da ne obstaja.

Čista resnica!

Sama tega ne morem komentirati, ker sem samska. Opažam pa zanimiv vzorec pri prijateljicah. To, kakšen odnos imajo do njih tašče, je veliko odvisno od tega, kakšna je njihova prvotna družina, torej od teh prijateljic.
Recimo tiste prijateljice, ki imajo doma urejene odnose in torej za sabo močno družino, bo imela tudi tašča do njih čisto drug odnos, kot pa če izhajajo iz disfunkcionalne družine.

Zdaj če je to res ali je to naključje, ne vem. Opažam, da je tako.


tako je.

Dober čik, je boljši kakor slaba žlahta, ki je kot scefedrana plahta, če cela je, je polna flik! (Ivan Rob)

pa nisem siguren, če bo kaj pomagalo

Pri nas je že od poroke tako. Pa se navadiš da enostavno živiš brez tega, da veš, da pač tam nimaš opore in gre.
Mi smo bili bližje sem poslušala še zelo nesramne opazke čez mene in moža.

Pri nas pa gnjavi tašča in gnjavi in na čase ne da mira! Tudi nas ne vpraša nihče nič, delajo pa se kak je vse v najlepšem redu in to je še slabše, ker se naredi tašča fine in se malo dobre naredi…drugače pa nima kulture, bontona, za meje nevem če ve kaj to sploh je! Bi pa rada vsiljevala zelenjavo itd.. samo je mi več nočemo vzeti, ker s tem si delamo dolg in ona si vest pere… Vsaj take so na žalost izkušnje do sedaj. Ne sekiraj se, jaz bi z veseljem odrezala pa jih ne morem, ker se obnašajo v smislu, ja kaj pa je sploh je narobe? Čim manj stikov, boljše bo!

Meni se pa ti avtorica gravžaš. Kaj hudiča maš za pričakovat od tašče, da bo vsem tamladim odnašala riti? Maš kup otrok, skrbi zanje, saj ti jih ni tašča narodila. Mamo daj dom, če ne moreš skrbeti za vse. Aja ne moreš, ker ti je ona zastonj dala hišo, tebi pa je škoda denarja. Ti bi sedaj enoletnika dala tašči, da bi svoji mamici lahko v miru stregla. Bo šel pa v vrtec, najbrž boš plačevala malo, če vas je kup pri bajti. Če bi pa morala šeti delat, bi seti pa svet nagla o podrl. Razumem taščo, s tako bedo od človeka, ne bi hotela imeti opravka.

Verjetno ste vi ena od tistih tamladih,ki jim je vse prinešeno in ima vse privilegije pri tašči……

verjamem da si zelo razočarana. moja tašča je tudi ok, dokler naenkrat ni bilo nekih izgredov z njene, mogoče bolj tastove strani. seveda me je šokiralo, pač nisem pričakovala.
še dobr da je tašča, odnose sem zminimalizirala na min., malo je bolelo, pa bo vedno manj, moža tja pošljem sama z otroci, a veš kaj je pa najbolj dragoceno: da ljudje prej ali slej pokažejo svoj obraz! a ni to fajn, imel si jih v ok predalu, zdaj ne več. to so si sami krivi. prej ko se to naredi boljše je.

sploh se ne ukvarjaj z njimi, če ti kdo govori oni pa to in ono, menjaj temo. vso energijo usmeri v sebe, svoje otroke in ostale ok odnose. ostale pač ohladiš, ker ti jemljejo, ožemajo…

verjamem da si zelo razočarana. moja tašča je tudi ok, dokler naenkrat ni bilo nekih izgredov z njene, mogoče bolj tastove strani. seveda me je šokiralo, pač nisem pričakovala.
še dobr da je tašča, odnose sem zminimalizirala na min., malo je bolelo, pa bo vedno manj, moža tja pošljem sama z otroci, a veš kaj je pa najbolj dragoceno: da ljudje prej ali slej pokažejo svoj obraz! a ni to fajn, imel si jih v ok predalu, zdaj ne več. to so si sami krivi. prej ko se to naredi boljše je.

sploh se ne ukvarjaj z njimi, če ti kdo govori oni pa to in ono, menjaj temo. vso energijo usmeri v sebe, svoje otroke in ostale ok odnose. ostale pač ohladiš, ker ti jemljejo, ožemajo…

Mogoče pa tašča misli, da glede na to,da ne hodiš v službo, lahko sama paziš svojega otroka. Ker druga snaha kot razumem hodi v službo. Napisala si, da so oni vsi po službah, pri vas pa dela samo mož.

Velika hiša in vrt in sadovnjak ni isto kot kmetija z živalmi. S tem nimaš nujno za cel dan dela. Moj brat ima veliko hišo z velikim vrtom in sadovnjakom. Pa zato nihče ne dela cele dneve doma. Vem, da si lahko najdeš delo na hiši za cel dan. Ampak nikakor pa to ni nujno. Tdui v sadovnjak se ne hodi vsak dan. In vrt si lahko malo skrčiš, če ga je preveč.

Ljudje so kakršni so. S tem je treba živeti. Pač tvoja tašča pomaga tistemu, kateremu se je odločila pomagati. Vi se pa pač organizirajte tako, da vam ne bo treba trpeti zaradi tega, ker nimate njene pomoči. Saj ste svoja družina.

New Report

Close