Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj sploh umivati roke

Zakaj sploh umivati roke

Vprašanje v naslovu, glede na dejstvo, da stalno poudarjajo, da se virus prenaša kapljično, torej z vdihavanjem v bližini okužene osebe, ki kašlja, kiha itd.
Istočasno pravijo, da se virus ne prenaša preko predmetov. To poudarjajo predvsem pri hrani, češ da ni nevarnosti z nakupovanjem hrane itd.
NIJZ, dajte se odločit, ne morete stalno zagovarjat enega in edinega ukrepa “umivanja rok” in obenem trditi, da se virus ne prenaša preko predmetov.

Ob tem je edini ukrep, ki je smiseln, da se ustrezno kašlja in kiha, da se ne še dodatno širi kapljično po prostoru.

PS: A so nesposobne babe že odstopile?

Ne razumem kaj ti ni jasno.

-ker kihaš v roke
-ker kašljaš v roke
-ker si brišeš nos z rokami
-ker si brišeš rit z roko
-ker je na rokah in za nothin največ bakterij…

Roke si je VEDNO treba umivati, vedno in kar naprej, VEDNO, ne le sedaj!!!

Osnove higiene!!!

https://med.over.net/clanek/ali-veste-kdaj-kako-in-zakaj-si-moramo-umivati-roke/

o corona virusu in preprečevanju širjenja le tega in ne o splošni higieni in drugih bakterijah in virusih.
Pristojni pravijo, da se na predmetih ne zadržuje in se ne prenaša preko predmetov. torej je s tega stališča umivanje in razkuževanje rok popolnoma nepotrebno. Se strinjaš?
ali pa morda pristojni nimajo pojma kako se virus širi in bluzijo kar v tri dni, da pomirijo rajo?

Ne zadržuje se na predmetih? Kaj pa te, kot ptič odleti s predmeta in čaka, da nekdo odpre usta?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Umivanje rok dokazano povzroča avtizem.

Itak da boste vedno našli razlog zakaj ne umivat rok. V svetu imamo cca 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glistavost, pa vas to ne obremenjuje, trije ali šest primerov okuženih s korono pa že totalna panika, ampak še vedno vi ne boste umival rok. ja pol pa si razkužujte kožo in nosite maske ane.. aja saj res, pišete da jih ni več… 😉


Virus je virus, če običan virus prehlada na pipi zdrži do 6 tednov in ga lahko tam pobereš in vneseš preko neumitih rok v telo (joj kok ljudi ne umiva rok pred jedjo, kok jih žoka po nosu, po zobeh…), če ne čistiš pip ali pravilno rokuješ z zunanjimi pipami (s papirjem zapreš), se seveda gor zadrži tudi tale in ga tisti ki rok ne umivajo vnesejo vase. Smrtonosen je a pip in stikal in tipkovnic pa se boji in se jih ne prime?

Umivajte roke in dajte mir!
A prej si jih niste umivali ali kaj??!!??
Packi!

Še kako se zadržuje na predmetih. Na steklu (tudi pametnih telefonih) celo 4 dni. Na plastiki nekoliko manj (3 dni). Še na papirju zdrži nekaj ur. Kar je veliko več kot ostali virusi.


Virus je virus, če običan virus prehlada na pipi zdrži do 6 tednov in ga lahko tam pobereš in vneseš preko neumitih rok v telo (joj kok ljudi ne umiva rok pred jedjo, kok jih žoka po nosu, po zobeh…), če ne čistiš pip ali pravilno rokuješ z zunanjimi pipami (s papirjem zapreš), se seveda gor zadrži tudi tale in ga tisti ki rok ne umivajo vnesejo vase. Smrtonosen je a pip in stikal in tipkovnic pa se boji in se jih ne prime?
[/quote]

In isto dobiš. Manj imaš možnosti dobiti katerikoli virus tudi če imaš umazana roke kot če se zadržujes na obmocjih, kjer je veliko virusa in gužva in ti en kiha in diha za vrat.

Še kako se zadržuje na predmetih. Na steklu (tudi pametnih telefonih) celo 4 dni. Na plastiki nekoliko manj (3 dni). Še na papirju zdrži nekaj ur. Kar je veliko več kot ostali virusi.
[/quote]

Nic se ne vedo in ni potrjeno da virus obstane na trdih površinah ugotovljeno je kapljično.

In isto dobiš. Manj imaš možnosti dobiti katerikoli virus tudi če imaš umazana roke kot če se zadržujes na obmocjih, kjer je veliko virusa in gužva in ti en kiha in diha za vrat.
[/quote]
ja najbolj da se zaprete v sterilizirano komoro pa bo…

jaz osveščam folk da je higiena rok še kako pomembna, vi pa spet iščete izgovore, zakaj ne rok umivat..

Ker z rokami tikaš in šlataš vse živo, potem pa slej ali prej vse to neseš v usta, ali si vrtaš nos, maneš oči…

Je tako težko ?

Si vis pacem, para bellum.

Jaz pridem iz Italije mi vročino zmerijo z neko aparaturo in kolega snema in so skenirali moj obraz. Mi sploh vročino niso zmerili, hehehe. Vsem tam, samo kolega je slikal. So ga lovili po letališču. heheh. Zdaj sva doma.

https://www.youtube.com/watch?v=lsYaVHKfKZI

Si vis pacem, para bellum.

https://www.youtube.com/watch?v=lsYaVHKfKZI
[/quote]

Ne iščem po netu. Obraz moj je bil oranžen takšen računalniški, na isti aparaturi kot si pokazal, ne številke vročine.

Ne iščem po netu. Obraz moj je bil oranžen takšen računalniški, na isti aparaturi kot si pokazal, ne številke vročine.
[/quote]

Pa dobr, sj je oboje isti ku rac (IR termometer), s to razliko, da je tista termo-kamera zgolj draga igračka.

Si vis pacem, para bellum.

New Report

Close