Tetovaža podpičja ima zelo globok pomen, ga že poznate?

Foto: The Semicolon Tattoo Project

‘Projekt podpičje’ se je začel leta 2013.

S tetovažami podpičja se ne okrašujejo lektorji ali ljubitelji pravopisa, ampak gre za prav poseben projekt, ki se je začel pred enajstimi leti. To ločilo simbolizira upanje in ljubezen do tistih, ki se spopadajo z depresijo, samomorilskimi mislimi ali odvisnostjo. Tetovaže predstavljajo obliko spodbude in so simbol solidarnosti med tistimi, ki se borijo z duševnimi težavami ali žalujejo za nekom, ki si je sodil sam.

‘Projekt podpičje’ (The Semicolon Tattoo Project) je leta 2013 kot poklon svojemu očetu, ki si je leta 2003 vzel življenje, začela Amy Bleue. Štirinajst let po očetu si je sodila tudi sama. “Projekt sem začela, da počastim svojega očeta in povem svojo zgodbo o boju z duševno boleznijo. Svojo zgodbo sem želela povedati, da bi navdihnila druge, da spregovorijo o svojih težavah. Želela sem začeti pogovor, ki ga ni mogoče ustaviti, in sicer pogovor o duševnih boleznih in samomoru, da bi lahko znižali število primerov,” je nekoč za USA Today povedala Bleue.

“Podpičje se uporablja, ko bi avtor lahko končal stavek, a se odloči, da ga ne bo. Avtor si ti in stavek je tvoje življenje,” razlaga izbor ločila Refinery29.

Na spletni strani The Semicolon Tattoo Project pa pišejo: “Ljudje želijo vedeti, da njihovo trpljenje ni spregledano. Počutijo se sami, kot da nikomur ni mar … Vedenje, da je nekdo tam … to je tisto, kar jim daje moč, da nadaljujejo.” Pravijo tudi, da tetovaže predstavljajo odlično priložnost za pogovor z neznancem in ravno zato gre v tem primeru za dober način osveščanja o duševnih boleznih.

Leta 2014 so organizirali dogodek pri več tetovatorjih, ki so ljudem podpičje vtetovirali za simbolno ceno. “Ta denar je bil namenjen našemu kriznemu centru,” je dejala Jenn Brown. Tistega dne se je za to tetovažo odločilo več kot 400 ljudi, kot še večji uspeh pa izpostavljajo to, da se je lokalni dogodek razširil po celotni državi in tudi po svetu.

Pri tem projektu ne gre le za nadaljevanje pogovora o duševnih težavah, ampak tudi za nudenje konkretne pomoči. Jenn in njen sodelavec Jeremy sodelujeta s kriznim centrom Agora. Ustanovljen je bil leta 1970 in je eden najstarejših kriznih centrov v ZDA. S projektom The Semicolon Tattoo Project jim je tako uspelo povezati še več ljudi, ki so v stiski, in jim ponuditi pomoč. Za tetovažo so se odločile tudi nekatere svetovno znane zvezde, kot sta Selena Gomez in Tommy Dorfman.

Avtor
Piše

I. K.

Forum

Naši strokovnjaki odgovarjajo na vaša vprašanja

Poleg svetovanja na forumih, na portalu Med.Over.Net nudimo tudi video posvet s strokovnjaki – ePosvet.

Kategorije
Število tem
Zadnja dejavnost
809
03.10.2024 ob 11:14
1,059
19.08.2024 ob 14:50
360
21.09.2024 ob 16:03
784
29.09.2024 ob 13:56
1,189
08.05.2024 ob 23:42
Preberi več

Več novic

New Report

Close