Najdi forum

Zivjo, mene pa zanima, v katerem primeru je mozno da otroke odvzamejo materi in jih dajo ocetu v varstvo? Z mozem se namrec slabo razumeva. Imava 3 majhne otroke, nisem v sluzbi, skrbim zanje dneve (in noci). Moz pa je cel dan od doma. Razmisljam o locitvi, ampak me je strah da bi mi moz odvzel otroke. Saj mi je ze rekel, da ima on iste pravice kot jaz in da bo naredil vsega, da ostanejo otroci pri njem. Vem da v nekaterih drzavah zakonodaja sciti mater, v smislu otroci zivijo z mamo, ce ni dokazano da ni sposobna skrbeti za otroke. Kako pa je s tem v Sloveniji? Koliko moci ima moz pri tem?

Hvala

Tudi v Sloveniji je tako, da otroci ostanejo pri materi,če je sposobna skrbeti zanje in jih vzgajati.

Pri dodelitvi otrok bi bila sicer na boljšem, če bi imela službo, če pa je nimaš, to ne pomeni,da otrok ne moreš dobiti.

Saj bo njihov oče plačeval preživnino.

Vsekakor pa biti brez službe ne sme biti dolgoročna rešitev – čimprej si najdi kakšno zaposlitev. Vem, da je v teh časih to lažje reči kot storiti – ampak kdor išče ta najde.

To že dolgo NI več avtomatizem!!! (in prav je tako, če smo pošteni)

Po oddani vlogi (za ločitev) na sodišče, dobiš poziv na socialno. Po “srečanju” s socialno službo le-ta poda mnenje, nato pa sodišče odloči. Seveda običajno ne gre tako zelo gladko….

Če se starša ne moreta dogovoriti (npr. oba zahtevata polno skrbništvo) in če ne obstajajo kakšne oteževalne okoliščine (npr. prisotnost alkoholizma, nasilja, ipd.) se zelo rado zgodi, da se odločijo za deljeno skrbništvo. Pri moji žlahti se je zadeva vlekla 2 leti (je pa že več kot 10 let od tega).

Osebno ti priporočam – medsebojni dogovor, če je le možno. (sem šla tudi sama čez to)

LP
Tina

New Report

Close